משהו ששלחו לי באימייל לגבי מחירי הדלק שנשארו יקרים אצלנו!! - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משהו ששלחו לי באימייל לגבי מחירי הדלק שנשארו יקרים אצלנו!!

ofeky1

Recommended Posts

פה יש לך טעות, ככל שאתה עולה במהירות וכמובן בגיר, החסכון לדלק פר קילומטר גודל. ההילוך החמישי נחשב הכי פחות בזבזני במהירויות של90-110 קמ"ש.

אין לי כוח להכנס לנוסחאות ולסימולציות. אבל בגדול, במרבית המכוניות מהירות הנסיעה החסכונית ביותר היא סביב ה-80-85 קמ"ש בהילוך הגבוה ביותר. לזה התכוונתי שרשמתי מהירות נמוכה (הייתי צריך כנראה לפרט יותר). החל ממהירות זאת, צריכת הדלק הולכת ועולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* הדלק יקר? תעברו לרכב חסכוני יותר או שתסעו פחות. שאתם נוהגים, תשמרו על מהירות נמוכה ועל שאר העקרונות לחיסכו בדלק - זה יחסוך לכם 10%-40%. מי שנוסע כל היום ברכב בזבזני ובמהירות גבוהה, שלא יתלונן על מחירי הדלק.

ומי שנוסע לאט בטורים נמוכים לא צריך לשלם דלק?! עם הקורולה המדהימה שלי אני עושה בממוצע 1 ל13 וזה עדיין יוצא קנס מאוד מכובד!

לא ממש אשמתי שאין סבירה בארץ (ה2 קוים היחידים שאני מכיר שאשכרה שווים את עצמם הם 567 - ת"א - כפ"ס והקוים מת"א לאילת. חוץ מזה הכל זבל (ואני אומר את זה בתור כפר סבאי שמכיר רק את הקוים של כפ"ס והאזור) פשוט בדיחה שעדיף ללכת בכפ"ס 40-50 דקות וזה עדיין יותר מהר מלקחת אוטובוס (לא משנה לאן נוסעים))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כוח להכנס לנוסחאות ולסימולציות. אבל בגדול, במרבית המכוניות מהירות הנסיעה החסכונית ביותר היא סביב ה-80-85 קמ"ש בהילוך הגבוה ביותר. לזה התכוונתי שרשמתי מהירות נמוכה (הייתי צריך כנראה לפרט יותר). החל ממהירות זאת, צריכת הדלק הולכת ועולה.

:hizuk:

צודק מאוד,

כל מהירות מעל או מתחת 80-85 קמ"ש (בהילוך הגבוה ביותר) היא בזבזנית ולא יעילה.

הסיבה לכך נובעת מהתיכנון הבסיסי של המנוע ומערכת התימסורת ליעילות מקסימלית במהירות זאת .

(עניין של גלגלי שיניים ויחסי ההעברה בינהיים )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה למה הדלק פה יקר יותר בפי 2, זה שהוא יקר יותר בפי 2 זה אומר שמישהו עושק אותנו, או המדינה או החברות.

לרוב המחירים בתחנות דלק הם INCLUDING TAX והמחירים למזומן נמוכים יותר ב10C לגאלון.

* האמריקאים באמת חיים בתוך "החלום האמריקאי", אולי בגלל זה הם על סף משבר חמור. בכל מקרה, הצפי הוא לעליית מיסים משמעותית לאחר עליית אובאמה לשלטון.

משבר חמור, עדיין גם במשבר החמור, האמריקאי הממוצע חי טוב יותר מאשר בשאר מדינות העולם.

אין לי מושגמי יבחר, אבל גם אם יעלו את המיסים, צריך לפחות לשלש אותם כדי שהמחירים יתקרבו למחירים שכאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד דוגמא לניצול מחירים עקב העלייה של הדלק:האוטובוסים!!!

כשחבית נפט עלתה 150 דולר מחירי הנסיעות עלו בצורה די חדה עכשיו כמחירי הנפט ירדו ב50%+- חברות האוטובוסים(אגד לפחות,אני לא יודע לגבי האחרות)

לא דאגו להוריד את המחירים חזרה...ניצול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה למה הדלק פה יקר יותר בפי 2' date=' זה שהוא יקר יותר בפי 2 זה אומר שמישהו עושק אותנו, או המדינה או החברות.

לרוב המחירים בתחנות דלק הם INCLUDING TAX והמחירים למזומן נמוכים יותר ב10C לגאלון.

משבר חמור, עדיין גם במשבר החמור, האמריקאי הממוצע חי טוב יותר מאשר בשאר מדינות העולם.

אין לי מושגמי יבחר, אבל גם אם יעלו את המיסים, צריך לפחות לשלש אותם כדי שהמחירים יתקרבו למחירים שכאן.

[/quote']

מה לעשות, לישראל אין אוצרות טבע והוצאות הביטחון כאן כבדות מאוד (מדינה של 7 מיליון תושבים צריכה להחזיק את אחד הצבאות החזקים בעולם).

בעסה לנו. אבל עדיין הישראלי הממוצע חי טוב יותר מאשר ברוב מדינות העולם...

לגבי מחירי התחבורה הציבורית - הם בפיקוח ממשלתי, מה שאומר שדברים משתנים לאט. אם מחירי הנפט ישארו נמוכים אני מאמין שגם מחירי הנסיעה ירדו.

איפה שלפי דעתי יש ניצול זה במחירי המזון שעלו במהירות עם העליות במחירי הסחורות בעולם (הרבה מעבר לעלייה במחירי הסחורות, יבואני וסוחרי המזון עשו כאן קופה יפה למי שעקב אחר הדו"חות), מחירי הסחורות כבר יורדים מזה כחודשיים-שלושה, אבל מחירי האורז והקמח בעינם נשארים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי צניחה של יותר מ 60% מהשיא של 147 דולר, אני באמת שלא מצפה לראות 3.5 שקל לליטר-

אבל זה שעדיין דורשים 6.18 זה מנופח לחלוטין.

מחיר הדלק בארץ, אחרי מיסוי וכל רווח שלא יהיה, לא צריך לעלות היום על 5.3 שקלים לליטר. (הוא יכול להיות גם פחות וכולם עדיין ירוויחו, אבל אני לא דורש הרבה. רק שיהיה הגיוני.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...