מה ההבדל בין סוגי הדיסקים השונים? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין סוגי הדיסקים השונים?

J S Bach

Recommended Posts

לאחרונה נתקלתי במספר סוגי דיסקים: K2-HD, XRCD24, XRCD2, SACD , HDCD.

ורציתי לדעת מה ההבדל באיכות ביניהם?

לפי מה שאני הבנתי ההקלטות על הK2HD הן ב-24 BIT ו- 100KHZ

XRCD24 ב-24 BIT ו-44.1KHZ

XRCD2 ב-20 BIT ו-44.1KHZ

אבל האם הדבר נכון ומי מבין כולם נחשב לאיכותי ביותר? ועם איזה דיסק הכי מומלץ לבדוק מערכת חדשה?

-שאלה לא קשורה: האם כאשר אני מוריד דיסק למחשב ללא דחיסה בכלל , אני מאבד חומר?

אני כרגע הורדתי את : Berlioz Symphonie Fantastique של PHILIP משנת 1974 באיכות 24BIT ו-96KHZ...אם איבדתי מהאיכות, ניתן לכמת את זה באחוזים?

עריכה: הורדתי את הברליוז וזה הוריד לי את זה באיכות רגילה....16BIT ו-44KHZ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי, וזה לא ברור באף אחד מהם....לא הבנתי עם זה גורם למערכת שלך להגיע לנגן את זה בכזו איכות, או שזה כתוב באיכות כזו...כי כשאני הורדתי אחד כזה זה לא הראה שזה באיכות כזו גבוהה.... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיסקים מסוג XRCD שונים, הם דיסקים אודיו רגילים לכל דבר שפשוט עברו תהליך מאסטרינג וייצור (במפעל) יותר טובים מדיסקים רגילים. לא צריך ציוד מיוחד לנגן אותם.

דיסקים מסוג HDCD ניתנים לניגון על כוננים רגילים כמו דיסקים רגילים, אבל אם יש כונן/מחשב שתומך בפורמט הזה, הוא יכול לנצל את הקידוד הנוסף של 20 ביטים במקום 16 בדיסק רגיל.

SACD/DVD-AUDIO הם פורמטים שונים לגמרי מדיסק רגיל (אם כי הם יכולים להכיל עותק גיבוי של איכות רגילה) שמכילים קידוד מידע ברמה יותר איכותית ובקצב יותר גבוהה.

K2-HD דומה מאוד ל XRCD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעיקרון אני אמור להיות בעל היכולת להוריד את המוסיקה ב-24BIT ן-100KHZ עם הכונן הונכחי או שיש צורך להחליף לאחד שבאמת יוכל לקרוא ולהוריד את המקסימום?

ואיך מורידים SACD / -AUDIO או איך קוראים אותו בכלל? אני אדמח לקבל דוגמאות לנגנים ולינקים. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין להוריד מוזיקה לבין דיסקים של מוזיקה ? דיסקים כאלו קונים בחנות, לא מורידים.

הקשר הוא בלהוריד את המוסיקה מהדיסק בלי להוריד מהאיכות ???

בכל אופן, עכשיו הורדתי את הדיסק דרך ה-DBPOWERAMP באיכות של בסטריאו [24BIT 96KHZ] ורציתי לדעת האם סתם ניפחתי את זה או שבאמת קיבלתי משהו באיכות גבוהה יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני הבנתי אלו הם דיסקים שיוצרו באופן מיוחד שכל ההקלטה מלפני כן הייתה באיכות של 100KHZ 24BIT ואח"כ מורידים את זה לדיסק רגיל או שבמקרה של -K2HD מורידים לדיסק מיוחד שיכול להיות מנוגן ע"י כל מערכת ורק ע"י מערכת עם מעבד שתומך ב-K2HD תוכל לשמוע את ההקלטה באיכות הגבוהה באמת.

http://www.dagogo.com/Music/FIM-K2HD-Sampler.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...