סלקציה בדיזנגוף סנטר - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סלקציה בדיזנגוף סנטר

NiTRo37

Recommended Posts

בחרתי לפרסם זאת כאן מכיוון שפורום זה דן בענייני תרבות וחברה.

ביום ראשון,ה19 לאוקטובר 2008, אני וחברתי החלטנו לצאת ליום כיף בתל אביב.

התיישבנו על אוטובוס והגענו לעיר, עצרנו בדיזנגוף סנטר, ותכנון הטיול שלנו כלל את דיזנגוף סנטר.

כמו כל קניון ומקום בילויים, כמובן שיש את עמדת הבדיקה הבטחונית.

אנו ניגשים להכנס, חברתי נכנסת ראשונה(אחרי שקיבלה מבט מפחיד וחודרני מהשומר), וכעת תורי להכנס, השומר רואה אותי, והדבר הראשון שיצא מפיו היה: "אתה לא נכנס".

כמובן שיש את השומרים הנחמדים שצוחקים ואומרים דברים בצחוק מוחלט, אך ממש לא במקרה זה.

אני מחכה שהוא יגיב עוד פעם או לפחות יצחק, אך הוא פשוט שתק.

לא הייתה לי ברירה אלא לומר לו בחיוך: "אתה צוחק,נכון?"

לאחר מכן, הצטרף אליו השומר השני, ניסה להיות נחמד אליי ולדבר בעדינות, אך המילים שאמר פגעו בי נורא:

"אתה פריק, אתה לא יכול להכנס".

אוקיי, אני בטוח במאה האחוזים שלא שמעתי נכון, שאלתי אותו:"מה?"

עונה לי שוב: "אתה פריק". שמעתי נכון.

המילה "פריק" באנגלית פירושה: אדם הנבדל מהחברה ונחשב מוזר, נידח, בעל התנהגות וצורת חיים שונה ומוזרה.

אז בעצם אני נידח או מוזר? מה בדיוק מוזר במישהו שרוצה לבלות קצת זמן עם חברתו בדיזנגוף סנטר?

אחרי שהשומר הכניס אותי להלם מוחלט, פשוט לא היה לי מה לומר, חוץ מ"למה?"

הוא הצביע לכיוון החולצה שלי, חולצה אשר נושאת את הכיתוב ACDC, להקת רוק אוסטרלית שאני נורא מעריץ.

חולצה פשוטה,נחמדה ויומיומית לכל דעה, חוץ מדעתם של קציני הבטחון ושומרי דיזנגוף סנטר.

שאלתי את השומר למה בדיוק לא הכניס אותי, האם בגלל חולצה אין לי זכות להכנס לקניון ולבלות כמו שאר האנשים?

וכמובן קיבלתי עוד תשובה,רגועה אך מעצבנת ומעליבה:

"קב''ט הקניון אסר להכניס פריקים לקניון".

פריקים? נחזור שוב למילה המגעילה הזו, כמו שאמרתי מקודם, המילה מתארת אדם מוזר ונידח, ומה בדיוק מוזר ונידח בי? חולצה?!

איך אפשר להפעיל סלקציה שכזו ולגרום לכלל חובבי הרוק להרגיש כל כך מושפלים ונידחים?!

כן, אמרתי חובבי רוק ולא "פריקים". אנשים אשר לובשים חולצה עם שם להקת הרוק האהובה עליהם נחשבים לפריקים כיום? איך בדיוק הגענו למצב הזה? יותר מדי שאלות אבל תשובה אחת ברורה ועוקצנית: כל חובבי הרוק הם "פריקים", בגלל סגנון אהוב אנחנו נחשבים למיעוט ולמפגע חברתי, ככה החברה המודרנית קובעת.

אחרי שכבר ידעתי שהשומרים יעמדו על שלהם, השומר הראשון העיף מבט נוסף בחברתי, שכאמור עברה כבר את עמדת הבדיקה, וראה שהיא חוגרת חגורת "ניטים", חגורה שחורה פשוטה עם מספר קישוטים נוצצים בצורת פירמידה, ואמרו לה :"את פריקית, צאי מפה".

באותו הרגע כבר רתחתי מזעם.

בתגובה אמרתי :"אתם יודעים שזאת אפליה ואסור לכם לעשות זאת?"

השומרים כמובן לא מוכשרים מספיק בלספק תשובות, וכל מה שאמרו לי היה: "זאת הוראת קצין הבטחון".

אחרי התקרית המביכה והמשפילה, המשכנו בדרכנו מזועזעים ומעוצבנים.

אז הרגע העיפו אותנו מקניון בגלל סגנון לבוש אישי. ממתי בישראל לא מכניסים לקניון בגלל צורת לבוש או סגנון לבוש?

אני מבין אם הלבוש היה פרובוקטיבי או חלילה פוגע במישהו, אך במקרה זה הלבוש היה יומיומי לכל דבר ולא פוגע כלל.

הזכות לשוויון מתבססת על כך שצריך להתייחס לכל בני האדם באופן שווה, ללא יוצא מן הכלל.

כל אדם שווה ובעל זכויות שאי אפשר לשלול, אך כנראה לא במקרה זה, בו הזכות שלנו לשוויון נשללה.

אני לא מתגורר בתל אביב והסביבה, אלא באשדוד, לכן להגיע לתל אביב זו טרחה לא קטנה בשבילי מהרבה בחינות, אך כשאני בתל אביב אני רגיל לבקר בדיזנגוף סנטר לא מעט, ואף פעם מקרה כזה של אפליה לא תפס אותי.

הסנטר, מנהליו, ובמיוחד קב''ט הקניון איכזבו אותי מאוד.

אנחנו לא מתלוננים סתם, אני וחברתי בגיל ומבינים את העובדה שזכות בסיסית שלנו נפגעה, ועל כך קשה מאוד לכפר.

במקום לנצל את אווירת החג למעשים טובים, לשמחה וחגיגה אנו נתקלים בעוינות ושנאה.

אני מקווה מאוד שמנהלי דיזנגוף סנטר ישקלו שוב אם ליישם סלקציה זו, ולגרום לאנשים לחשוב שהם שונים ודחויים מהחברה, או שאכן יזכרו בזכות הבסיסית לשוויון, ויקבלו כל אדם כמו שהוא, לתחום הקניון.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

צר לי שזה מה שקרה, אבל באמת לצערי אני יכול להבין את החלטת קב"ט הקניון...

גם אני הייתי היום בדיזינגוף סנטר וגם לי, ירושלמי שכמוני, לא קל להגיע לת"א.

הגעתי במיוחד לדיזינגוף סנטר להרצאה בחנות של למטייל לקראת הטיול שלי לדרום אמריקה.

אז בראש ובראשונה, עוד מהרגע שנכנסתי לקניון ראיתי מראה שלא אהבתי...

ערמות על גבי ערמות של ילדים בגיל העשרה פלוס מינוס, מסתובבים בקניון, משתוללים, משתכרים...

אמרתי לעצמי "הנוער של היום..." והמשכתי לי בעיסוקיי.

הגעתי לחנות של למטייל והחלה ההרצאה. אבל לא רק ההרצאה החלה, אלה גם ההצקות וההפרעות של כל הילדודס שהסתובבו בקניון!

באמת שציפיתי להפרעות, אבל ציפיתי שההפרעות יהיו של ילדים ערסים ששום דבר לא יצא מהם בחיים.

אבל לא, ההפרעות היו דווקא של מי שקב"ט הקניון קרא להם "פריקים". למען האמת, רוב המשוטטים היו "פריקים".

אז נכון לגבי ה19 לחודש, הייתי מוציא את כל הילדים שהסתובבו בקניון חסרי מעש ושולח אותם לאיזה סדנת חינוך בנגב, שיספגו קצת תרבות, מה יש?!

נדמה לי שזו פעם ראשונה שאני מגיב בפורום תרבות כי באמת שאני לא אוהב להתנצח.

ומצד שני אני חושב שכדאי להראות לך גם את "הצד השני", כי לראות ילדים שיכורים מהלכים בצהריי היום באמצע הקניון זה פשוט היה מביש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהקב"ט הוא לא ברמה הכי גבוהה שיש וזה אדם ממורמר ועייף שקניון שלם מתלונן לו על ילדים שמתרוצצים בקניון ולכן הוא קיבל את ההחלטה השרירותית והלא חכמה הזו במיוחד...

וכמובן שאני מקצין עכשיו, אבל אני לא מצפה ממאבטח בקניון לעשות ניתוח אישיות לכל מי שרוצה להכנס לקניון, אז נכון שזו הייתה ההחלטה הכי קלה שהוא יכול היה לקבל, אבל אולי במקרה הזה זו גם הייתה ההחלטה הנכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעזוב את זה שאין לי מושג איך אתה נראה, אימו, פריק, פסיכופט, או בעל רגל אחת עם קעקוע על העצמות.

ובוא נעזוב בצד מה שאני חושב על אימואים ושאר אנשים.

מה שקרה פה, לא משנה הכללה, לא משנה ניסיון עבר, זאת פשוט אפליה על סף גזענות, וזה פשוט מעשה לא מתקבל.

זאת חוצפה ממעלה ראשונה, ואני יכול להבין בהחלט את הזעם שלך.

טוב עשית שפנית לאימייל האדום, אבל אני לא הייתי מחכה לעזרה של אף אחד, ופשוט מגיש תביעה נגד הסנטר.

אתה לא מהווה איום בטחוני, והאיסור כניסה שלך לקניון זאת פשוט אפליה, וגם פגיעה ברורה בזכות לשיווין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אני לא בחור שמתלהם, אבל הייתי מזמין להם ניידת, נראה מה הם יגידו אז.

בכלל, השומרים של הסנטר די דפוקים, לפני שנה וחצי היה איזה כנס בסנטר (פוקט) והגעתי עם , והשומר לא נתן לי להכנס!

הייתי בשוק! בקניון עצמו יש חנות צילום, אז WTF?! ואם אני רוצה לתקן את המצלמה?

מנהל הכנס היה צריך לשכנע אותו שיתן לי להכנס.

ולפני כמה ימים הסתובבי עם חולצה יותר "פריקית" שם והשומר לא עשה לי בעיות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, מי שאוהב את ACDC הוא באמת פריק... אוזי אוסבורן רולזזזזז :ylsuper:

אני מריח אירוניה באוויר ;D

ולנושא:

כמו שכבר אמרו מעלי - מזעזע, מגעיל ואין ספק שכדאי לך לעשות עם זה משהו... לפנות למייל האדום היה מעשה נכון. אני מחזיק לך אצבעות שתהיה לך הצלחה בנושא הזה :xyxthumbs:

AC/DC \m/ :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעזוב את זה שאין לי מושג איך אתה נראה, אימו, פריק, פסיכופט, או בעל רגל אחת עם קעקוע על העצמות.

ובוא נעזוב בצד מה שאני חושב על אימואים ושאר אנשים.

מה שקרה פה, לא משנה הכללה, לא משנה ניסיון עבר, זאת פשוט אפליה על סף גזענות, וזה פשוט מעשה לא מתקבל.

זאת חוצפה ממעלה ראשונה, ואני יכול להבין בהחלט את הזעם שלך.

טוב עשית שפנית לאימייל האדום, אבל אני לא הייתי מחכה לעזרה של אף אחד, ופשוט מגיש תביעה נגד הסנטר.

אתה לא מהווה איום בטחוני, והאיסור כניסה שלך לקניון זאת פשוט אפליה, וגם פגיעה ברורה בזכות לשיווין.

תודה על התמיכה :]

שמע, אני לא בחור שמתלהם, אבל הייתי מזמין להם ניידת, נראה מה הם יגידו אז.

בכלל, השומרים של הסנטר די דפוקים, לפני שנה וחצי היה איזה כנס בסנטר (פוקט) והגעתי עם , והשומר לא נתן לי להכנס!

הייתי בשוק! בקניון עצמו יש חנות צילום, אז WTF?! ואם אני רוצה לתקן את המצלמה?

מנהל הכנס היה צריך לשכנע אותו שיתן לי להכנס.

ולפני כמה ימים הסתובבי עם חולצה יותר "פריקית" שם והשומר לא עשה לי בעיות...

מוזר, תמיד בבדיקה הבטחונית(הנורמלית,לא מה שהיה אתמול) אני פותח את התיק ורואים בבירור שיש לי כי היא תמיד איתי, ולא אומרים כלום.

אני מריח אירוניה באוויר ;D

ולנושא:

כמו שכבר אמרו מעלי - מזעזע, מגעיל ואין ספק שכדאי לך לעשות עם זה משהו... לפנות למייל האדום היה מעשה נכון. אני מחזיק לך אצבעות שתהיה לך הצלחה בנושא הזה :xyxthumbs:

AC/DC \m/ :D

תודה רבה :]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי אומר שמה שהמאבטחים עשו זה עבירה על החוק. כי הסנטר זה מרכז מיסחרי הפתוח לקהל הרחב, לכן יש כאן קייס לתביעה משפטית נגד הנהלת הקניון.

אבל כמו בישראל הצדק נעשה לעשירים בלבד, עצוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היית מסתכל על השירותים של חברות האבטחה למיניהן זה "אבטחה, שמירה, סדר ונקיון".

אז חלק מהאבטחה זה גם לשמור על הסדר ועל התנהלות בריאה של הדברים.

ונניח שאני איש עסקים עם חליפה של רוברטו ומשקפי שמש של ריי באן (או לצורך העניין כל אחד שכן נכנס לקניון באותו יום),

זה אומר שאני יכול להכנס לקניון עם טרקטורון שעבר הסבה למכסחת דשא איימתנית?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...