איך אני מגדיר בביוס שדיסק קשיח SATA יזוהה כPATA? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני מגדיר בביוס שדיסק קשיח SATA יזוהה כPATA?

3d7

Recommended Posts

יש לי לוח-אם M3N78-EMH ודיסק קשיח SATA II של בנפח של 640GB.

אני מנסה לעשות למחיצה של הSystem גיבוי באמצעות Acronis True Image 10, אבל הוא אומר לי שהוא לא מזהה במחשב דיסקים קשיחים.

מישהו יודע האם יש אפשרות להגדיר בביוס שלי שהדיסק הקשיח יזוהה כPATA, ואיך עושים את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתפריט Main יש לי תת-תפריט IDE Configuration.

בIDE Configuration יש לי את השדות הבאים:

Onboard PCI IDE Controller: Enabled

OnChip S-ATA Controller: Enabled

SATA Mode select: SATA Mode / RAID Mode / AHCI Mode - SATA Mode is selected

מה אני צריך לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עובד! זה רק מוסיף תפריט AHCI במקום הרשימה של IDE וSATA שמופיעים במסך הראשי, אבל לא כתוב שם שום דבר רלוונטי (אותן אפשרויות).

בוויקיפדיה כתוב שזה מיועד לתכונות מתקדמות של SATA, כמו NCQ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עובד! זה רק מוסיף תפריט AHCI במקום הרשימה של IDE וSATA שמופיעים במסך הראשי, אבל לא כתוב שם שום דבר רלוונטי (אותן אפשרויות).

בוויקיפדיה כתוב שזה מיועד לתכונות מתקדמות של SATA, כמו NCQ.

AHCI זה המצב הסטנדרטי של SATA2 (שתומך בפונקציות שלו),

בעקרון אצלך המצב האופטימלי לתמיכה לאחור זה מה שהיה מוגדר לך קודם, אבל מכוון שהתוכנה של אקרוניס (גרסאת בוט?) לא זיהתה לך את הדיסק הצעתי להחליף לצורך בדיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנת דיסק קשיח SATA והוא אינו מזוהה? בביוס או בווינדוס אינו מזוהה?

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=39042.msg2775008#msg2775008

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=39042.msg731247#msg731247

הדיסק הקשיח מזוהה בביוס, והתקנתי עליו SP3 עם דרייבר של SATA באמצעות nLite.

אחרי ההתקנה של הWindows + תוכנות, רציתי לעשות image עם Acronis True Image 10, אבל הוא כותב שהוא לא מזהה דיסקים קשיחים.

בעקרון אצלך המצב האופטימלי לתמיכה לאחור זה מה שהיה מוגדר לך קודם, אבל מכוון שהתוכנה של אקרוניס (גרסאת בוט?) לא זיהתה לך את הדיסק הצעתי להחליף לצורך בדיקה.

כן, זו גירסת boot של Acronis True Image. אין טעם להשתמש בגירסה שמותקנת במחשב, מכיוון שלצורך שיחזור אני צריך גירסת boot.

יש לי עוד מחשב עם דיסק קשיח SATA II שהתקנה של (גם וגם Vista) מזהה אותו בלי הוספת דרייבר של SATA.

במחשב הנייד שלי אין בכלל שום הגדרות בביוס, והיה צריך לשים בדיסק התקנה של (התקנתי במקום הVista שהוא הגיע איתו) דרייבר של SATA. אבל, Acronis True Image 10 זיהה את הדיסק הקשיח בלי בעיות.

במחשב החדש יש כל מיני אופציות בביוס, ואפשר גם לעשות בו OC (דבר שלא אפשרי בביוס של המחשב הנייד), ולמרות זאת דיסק קשיח SATA לא מזוהה כPATA. :(

יש אולי אפשרות להוסיף דרייבר של SATA לדיסק boot של Acronis True Image 10? אם כן, אז איך עושים את זה (אני לא נוגע במחשב לפני שאני עושה לו גיבוי)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...