משהו פה לא מסתדר יתכן וזה הלוח אם - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משהו פה לא מסתדר יתכן וזה הלוח אם

pro.surfer

Recommended Posts

היי חברים :)

זאת המערכת שלי :

מעבד- INTEL 2 QUAD Q9550+TERMALTEK V1 FAN

לוח אם- P5W DH DELUX

כרטיס מסך- GIGABYTE ATI Radeon HD4870 512MB

זכרונות- 4X 2GB 800MHZ CL4 TUBE

צורב- DRW-1814BL

מארז- COLLER MASTER CM 690+5X12V

ספק-SWEEKS 650W

המחשב עבד כמו מטוס עד היום כשהוספתי את הV1 למעבד ועוד 2 מאווררים למארז >:(

המחשב פשוט לא ניכנס למערכת הפעלה ULTIMAT 64BIT אחרי בדיקה מקיפה המחשב מוכן לעלות רק 6 ג'גה (3כרטיסים) ולא מוכן לעלות עם ה8 ניסיתי זיכרונות אחרים של 8 ג'גה אבל CL5 והוא עולה.

ממש מוזר בדקתי את הOCZ והם תקינים יש למישהו מושג מה קורה ? יש מצב שזה הלוח אם משתגע לי ?

הייתה לי בעיה דומה לא מזמן עם הזכרונות ולכן החלפתי לOCZ והכול היה תקין עד התוספת האחרונה כולה מאווררים ?!

בבקשה תנו לי כיוון אפילו הטכניים לא יודעים מה לעשות :nixweiss:

תודה מראש

טל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם

הבעיה הייתה בלוח אם יש ללוח בעיה עם הזיכרונות במיוחד כשאני מנצל את המקסימום קיבולת שלו.

היה צריך להגדיר את הזיכרונות ידנית בביוס עכשיו הכול תקין המחשב עובד מצויין מה שכן שאני בודק בCPUZ את הרכיבים אני מגלה שהוא מכיר בזיכרון כCL5 ולא כCL4 ממש מוזר :nixweiss:

מישהו נתקל בתופעה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מצאתי אבל הורדתי תוכנה בשם MEMSET והיא לא נתנה לי לשנות את הCL ל4 אבל שינתי את השאר וזה עשה לי בלאגן שחבל על הזמן המחשב נתקע כול הזמן והייתי צריך לעשות תיקון מהדיסק כל להעלות את המחשב.

אני בטוח שזה הלוח יש לו בעיה עם הזכרונות צריך להגדיר אותם ידנית כי הוא לא מזהה אותם ניראה לי אני מחליף אותו כי אין ברירה :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שאתה מתעסק עם דברים שאתה לא מבין בהם

אתה צריך להגדיר ידנית בביוס את התזמונים

אחרי זה יכול להיות שאתה צריך להעלות מתח לזכרונות, תלוי בדגם של הזיכרונות שלא ממש כתבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך שום בעיה עם הלוח אם, הבעיה שלך זה הספק.

למה אתה חושב ?[br]פורסם בתאריך: 18.10.2008 בשעה 17:56:53

הבעיה שאתה מתעסק עם דברים שאתה לא מבין בהם

אתה צריך להגדיר ידנית בביוס את התזמונים

אחרי זה יכול להיות שאתה צריך להעלות מתח לזכרונות, תלוי בדגם של הזיכרונות שלא ממש כתבת.

זה הסוג OCZ PC2-6400 / 800 MHz / Reaper HPC Edition / 4GB Dual Channel / CAS 4 יש לי 2 קיטים כאלה.

המתח שלהם הוא עד 2.1 אבל בביוס כשאני מגדיר אותו ככה הוא מסמן לי אותו באדום כאילו זה לא בסדר רק כשאני יורד ל1.משהו הוא נותן וזה עדיין נישאר לי על CL5 לפי ה CPUZ.

הפכתי את הביוס ולא מצאתי אפשרות לשחק עם התיזמונים וגם ניסיתי לעשות זאת עם התוכנה MEMSET וזה עשה לי בלאגן ולא ירד לCL 4 .

אם תוכל לעזור לי אני אשמח.

תודה מראש

טל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתהחייב להעלות את המתח לזכרונות ל-2.1 בשביל להפעיל אותם ב-CL4, אחרת זה פשוט לא יהיה יציב. יש מצב אולי שב-2.0 וולט זה יהיה יציב אבל צריך לבדוק את זה טוב טוב.

אחרי זה צריך לשנות בביוס את התזמונים ל-4-4-4-15 ורק אז CPU-Z יראה אותם כמו שצריך.

MEMTEST זו תוכנה שבודקת את הזכרונות ולא יותר מזה.

אחרי שתשנה מתח ותזמונים תריץ MEMTEST בשביל לוודא שהזיכרונות תקינים.

ב- ב-Advanced הדבר הראשון זה Configure DRAM Timing by SPD, שנה אותו ל-Disabled

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה .

אתה מאמין שזו גם יכולה להיות בעיה של מתח כלומר הספק הזול ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

זוהי יכולה להיות בעיה של מתח בהחלט, עקב המאוורר ששמתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתהחייב להעלות את המתח לזכרונות ל-2.1 בשביל להפעיל אותם ב-CL4, אחרת זה פשוט לא יהיה יציב. יש מצב אולי שב-2.0 וולט זה יהיה יציב אבל צריך לבדוק את זה טוב טוב.

אחרי זה צריך לשנות בביוס את התזמונים ל-4-4-4-15 ורק אז CPU-Z יראה אותם כמו שצריך.

MEMTEST זו תוכנה שבודקת את הזכרונות ולא יותר מזה.

אחרי שתשנה מתח ותזמונים תריץ MEMTEST בשביל לוודא שהזיכרונות תקינים.

ב- ב-Advanced הדבר הראשון זה Configure DRAM Timing by SPD, שנה אותו ל-Disabled

תשמע אני לא יודע איפה אתה רואה את זה אבל בגירסה של הביוס שלי אני לא רואה את זה נכנסתי להכול ואני לא מוצא דרך להגדיר את התזמון.

האם שינוי המתח של הזיכרון לא יכול לפגוע בשאר הרכיבים למה אני לא רואה שהוא ממליץ לי לעלות את המתח לכן הוא מסמן את המספר באדם כשאר אני מגיע ל1.95 גג הוא מאפשר לי ומסמן בלבן לכן אאני מפחד להרוס.

יש לי הגירסה הכי עדכנית של הלוח שלי P5W HD DELUXE אם תוכן תגיד לי איפה זה מופיע אצלי.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...