יעילות מעבדי 2 ליבות על מעבדי 4 ליבות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יעילות מעבדי 2 ליבות על מעבדי 4 ליבות

חן מ

Recommended Posts

היי

אני מתווכח עם אח שלי בקשר למעבדים.

לי יש מעבד QX9770 שזה מעבד 4 ליבות,והוא עוצמתי בכוח שלו,ולאח שלי יש E6750...

עכשיו,הוא אמר שהמעבד שלו טוחן את שלי בהכל כולל במשחקים וכולל הכל

אני אומר ששלי טוחן את שלו וזה בעצם נכון,מה גם העובדה היא שלי יש כרטיס מסך 8800,אז רואים הרבה יותר טוב.

גם אמרתי לאח שלי שהמעבד שלי יותר טוב לעתיד,שגם אם יצאו יותר משוכללים,אני אוכל רק להחליף את הכרטיס מסך ועדיין יהיה לי אחלה של מחשב

מה נכון?למי יש מעבד יעיל יותר וטוב יותר?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח שלך עדיין לא רגיל לרעיון שהמשחקים מתחילים לעבור לעבוד על 4 ליבות בניצול גבוה יותר מ2 ליבות . הוא עדיין רגיל למשחקים שפותחו למעבדי 2 ליבות ולא 4 . כלומר שהיה פער של 10 אחוז בביצואים ל2 ליבות בגלל חוסר תאימות ל4 ליבות ומהירות הנמוך של השעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח שלך עדיין לא רגיל לרעיון שהמשחקים מתחילים לעבור לעבוד על 4 ליבות בניצול גבוה יותר מ2 ליבות . הוא עדיין רגיל למשחקים שפותחו למעבדי 2 ליבות ולא 4 . כלומר שהיה פער של 10 אחוז בביצואים ל2 ליבות בגלל חוסר תאימות ל4 ליבות ומהירות הנמוך של השעונים.

זה לא נכון, אין קשר בכלל לניצול הליבות על ידי משחקים.

היום עדיין אין ממש משחקים שתומכים ב4 ליבות, ככה שגם אם אח שלו חושב שמשחקים עובדים טוב יותר על כפול , זה לא משנה.

המעבד של פותח הדיון חזק מהמעבד של אחיו גם בתדר של כל , גם בזיכרון קאש, וגם בFSB.

בגלל זה אין מה להשוות ביניהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח שיקח הרבה זמן עד שיהיה נפוץ במשחקים ניצול טוב של ארבע ליבות, רק עכשיו זה נהיה MAINSTREAM בשתי ליבות. עד שהמצב הזה יעבור להיות נפוץ בארבע ליבות יצטרכו בשביל המשחקים האלו מעבדים חזקים וחדישים יותר בכל מקרה בדיוק כמו שהיום מעבדי השתי ליבות הראשונים D לא שווים הרבה.

במחשבים שמיועדים למשחקים לא תמיד חכם להשקיע בטכנולוגיה חדישה בשביל העתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נחמד לחזור על המנטרה הזו כל הזמן אבל האמת שיש כבר כמה מנועים שמנצלים יותר טוב יותר מ 2 ליבות וזה המגמה העתידית (לא שמשחקים לא ירוצו מספיק טוב על מעבד דו-ליבתי טוב)...

Read:

http://www.pcghx.com/aid,645907/News/Interview_about_Devil_May_Cry_4/

From the link:

PCGH: It is no secret that the Xbox 360 and even the PS3 is a suitable platform for a multi threaded engine. Did you keep the support for dual or even multi CPUs in the PC version of the game? Is the engine optimized for Quadcore CPUs? If the engine supports multi threading, what different tasks can be or are split up into different threads and what is the expected performance gain resulting from two respectively four or even more cores?

Hideaki Itsuno: Multi-threading and multi- processers are most certainly supported. The engine is optimized to run in parallel processing, and it is possible to scale support up to 8 cores. Processes such as rendering, sound processing and compressed resource decoding utilize all available processing power.

By running the above-mentioned processes in parallel, we can achieve a performance boost of a factor of 1.6 to 1.8 when using a dual CPU, 2.2 to 2.5 with a 4 CPU, and 3 to 3.3 with an 8 core CPU. Load times alone are reduced by about 40% when using a dual core processor.

ויש עוד כמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון, אין קשר בכלל לניצול הליבות על ידי משחקים.

היום עדיין אין ממש משחקים שתומכים ב4 ליבות, ככה שגם אם אח שלו חושב שמשחקים עובדים טוב יותר על כפול , זה לא משנה.

המעבד של פותח הדיון חזק מהמעבד של אחיו גם בתדר של כל , גם בזיכרון קאש, וגם בFSB.

בגלל זה אין מה להשוות ביניהם...

לא אמרתי שזה נכון . אבל יש השוואות של שני זהים בקאש אבל1 של 4 ליבות במהירות נמוכה יחסית ו1 בעל 2 ליבות ומהירות שעון גבוהה יותר ויש הפרש של 5-10 אחוז לכיוון ה2 ליבות . חבל לקנות מעבדי 2 ליבות רק על נתון זה בלבד[br]פורסם בתאריך: 17.10.2008 בשעה 09:36:29

נכון המעבד E6750 בעוד משהו כמו 4-5 לא יריץ בכלל כבר משחקים,והמעבד 4 ליבות שיש לי כן יריץ?

והיום איזה מהמעבדים יותר טוב למשחקים:שלי או שלו?

כיום עדיף 4 ליבות חד משמעית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חד משמעית ? ממש לא. אולי אפשר להגיד שעדיף אבל בטח לא חד משמעית.

זה בטח לא יספיק למשחקים של העתיד שכבר ניצול של 4 ליבות יהיה נפוץ.

בכל מקרה מבחינת הכסף זו הסיבה העיקרית שזה לא תמיד עדיף. כמובן כל מקרה של קנייה לגופו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...