יש מיונים חוסמים בצבא? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש מיונים חוסמים בצבא?

Revertigo

Recommended Posts

יש לי כמה זימונים\מועמדויות בצבא, ואני רוצה לדעת אם חלק יחסמו אחרים:

שחקים וחבצלות - שלחו לי מכתב בהתחלה ומילאתי שאלון אינטרנט

תלפיות - שלחו לי מכתב ושלחתי פקס בחזרה

גאמא - סתם התווסף באתר של המודיעין, אבל קיבלתי בדואר שאלון בנושא מחשבים (תכנות, מערכות הפעלה, גרפיקה וכו') אז אני מנחש שזה קשור

תפקיד יעודי בתחום המודיעין החזותי - סתם התווסף

חובלים\צוללות - נשלח לי מכתב למיון שיהיה בעוד חודש

עקרונית אני הכי נוטה לכיוון תלפיות, אבל מן הסתם אני רחוק מלהתקבל עדיין, אז אני מעדיף לשמור על שאר האופציות פתוחות (למרות שבעיבוד חזותי או בחובלים\צוללות אני ממש לא רואה את עצמי),

אז יש משהו פה שיחסום לי משהו אחר?

תודה :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקרונית מיונים במודיעין מקפיאים מיונים למסלולים מחוץ למודיעין.

לגבי מיון בו זמנית לכמה מסלולים במודיעין - אני לא יודע ב100%,אבל סביר להניח שזה אפשרי להתראיין לשני מסלולים או יותר במקביל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה... :

1) אל תלך לגאמא.

2) אם אתה מסוגל ובעל הנתונים הפיזיים (קורס קצינים קשה מאוד יותר משל קרביים), והנתונים השכליים (אייקיו גבוה, אינטליגנציה ויכולת למידה מהירה וטובה), והנתונים הבי"ס (מתמטיקה 4 ב-90 או 5 ב-80 , אנגלית 4\5 בציון טוב וכו'...) שבד"כ לא מעידים על כלום אבל עדיין הם תנאי קבלה לתוכנית ולאונ' העברית.

ןקראת את נתוני תוכנית תלפיות ובא לך תואר מהאפשרויות המוצעות, אז תחטוף את זה כאילו ואין מחר.

3) חבצלות - פרס ניחומים לא רע למי שלא הצליח להתברג לתלפיות. אין התייחסות לשחקים מטעמי (4).

4) תפקיד יעודי בתחום המודיעין החזותי - לא ממליץ כלל, אשאיר את הסיבות חסויות מטעמי ביטחון שדה.\

5) חובלים צוללות - צוללות: ריתוק מאוד ממושך מתחת לים במקצבי 14 - 28 יום מינימום כמעט כל גיחה, תפקיד מאתגר אבל מחרפן.

חובלים: אחלה של דבר, אבל צריך להיות בכושר מעל המצויין גם גופני ובעיקר נפשי.

זה היה לגבי המסלולים נתונים שחשוב שתדע.

לגבי החסימויות:

(2) לא חוסם כלום עד תחילת ההשתתפות בפרוייקט וגם לאחר מכן אם אתה מנופה ממנה.

(3) חוסם הכל ברגע החתימה על התוכנית אבל אם אתה מנופה ממנה בהמשך (לרוב לא קורה אם אקדמית אתה תקין), לא ייחסם כלום מלבד (2).

(5) חוסם הכל גם אם אתה מנופה מרגע תחילתך את המיונים המתקדמים, לא חוסם את אלו שהמלצתי לא ללכת אליהם, כן חוסם את כל השאר.

מקווה שהייתי ברור ושעניתי לך על כל השאלות. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא ללכת לגאמא?

דרך אגב, אשמח לדעת מאיפה אתה מביא את המידע שאתה מביא... אתה משרת בחיל מודיעין?

חשובל ציין שרוב המידע שהבאת הוא מידע כוזב שתלוש מהמציאות.

נתחיל בכך שמסלולים במודיעין חוסמים כל מסלול שלא במודיעין שלא קשור ליחידות התנדבותיות (סיירות, תלפיות, טייס וכו')

גאמא, שחקים, שפות וכו' אלו פרויקטים ולא מסלולים ולכן לכל אחד מסלולים יותר טובים ופחות טובים,

אבל אני כן יכול לחתום לך שאם תגיע למסלול כלשהו בפרויקט שחקים או גאמא - הגעת למקום מעולה.

חבצלות זה בכלל לא "פרס ניחומים" על פני תלפיות, זה בסה"כ םרויקט מקביל בחיל המודיעין, איכותי באותה המידה,

שמתעסק בנושאים שונים מהנושאים שיש בהם עיסוק בתלפיות. גם תלפיות וגם חבצלות מעולים ואם תתקבל לאחד מהם - כל הכבוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר בכלל בין תלפיות וחבצלות.

הנתונים שרשמתי נכתבו אחרי מחשבה ממושכת על כל מילה ומילה משני טעמים:

1) הת'רד ייקרא ע"י הרבה משתמשים, חשוב לא לטעות באף נתון.

2) לא לפגוע בביטחון שדה.

אני חושב שלקרוא לדברים שרשמתי אחרי השקעה שאני מניח שהיא לא נופלת מזמן ההשקעה שלך בהודעה, כתלושה מהמציאות קצת מעליב ופוגע.

את הנתונים אני מביא מידע אישי בלבד , שרובו מתבסס על נסיון אישי ממש שלי, מה שאני מניח שלך אין.

ואם אתה חושב שחבצלות מקביל לתלפיות אז תסלח לי אבל אתה חי בסרט.

חבצלות זאת הכשרה אקדמית רגילה רק לתחום המודיעין כאשר אתה בניגוד לעתודאי אקדמאי רגיל יודע מראש שתקבל אותה במודיעין.

ותלפיות זאת תוכנית שאתה בוחר את התפקיד שלך כאשר אתה לרוב מקבל תפקיד של סרן במינוי ללא שכר סרן (ואני לא מתכוון למינוי רגיל בו אין דרגה אבל יש משכורת), וזה מכיוון שיש קיצור דרגה לסרן של שנתיים במקום 3 ולמצטייני תפקידים אפילו אחרי 2.5.

בוגרי תלפיות מקבלים כל מה שהם צריכים במקום העבודה שלהם בעדיפות עליונה ובחריגות תקציב אם צריך מכיוון שניתן בהם אמון ברמה לאומית בגלל התפקידים שהם מקבלים, בניגוד לחבצלות שם בוחרים בשבילם ה-כ-ל.

מה גם שהתואר בחבצלות הוא מאונ' חיפה, מול העברית בי-ם של תלפיות, ובוא נגיד שאונ' חיפה היא לא להיט אקדמי..

פותח הת'רד מוזמן לשאול שאלות נוספות. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההנחה שלך שגויה. אני התייחסתי רק לנושאים בהם יש לי ידע מבוסס (ידע אישי + ידע מחברים שמשרתים במקומות הנ"ל)

חשוב לציין שאין באמת קשר בין חבצלות לתלפיות, הכוונה שלי הייתה שהם פרויקטים דומים במהות שלהם:

איתור חברה איכותיים, חתימה של כמה שנים טובות של קבע שבאות לאחר תואר כלשהו.

בכל מקרה השורה התחתונה היא שגם תלפיות וגם חבצלות הם פרויקטים מעולים.

בקשר לתפקידים: הרעיון של חבצלות הוא שהוא מכשיר את החניכים שלו להיות בתפקידים מודיעניים ולכן ההכשרה היא ספציפית לחיל מודיעין.

לכן, יש לזה השלכות לכאן ולכאן. אותו הדבר בקשר לתלפיות. בקשר לדרגות ולשכר, המידע שהבאת הוא ספציפית למסלול תלפיות.

אישית, אני לא יודע מה הדרגה/שכר שמקבלים בחבצלות. בכל מקרה, אני לא רואה טעם בדיון הזה מכיוון שהמלש"ב בכלל לא במצב של להחליט לאיזה פרויקט הוא רוצה ללכת.

בכל מקרה, אני אשמח לדעת למה המלצת למלב"ש לא להתמיין למסלול גאמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא את השינויים והתיקונים שהוספתי למעלה מעל תגובתך האחרונה.

תלפיות היא כלל צה"לית כאשר מדרבנים אותך לכיוון מודיעין באופן כללי בין אם מודיעין חיה"א או חמ"ן או מודיעין ימי (אשר מושתת על מודיעין חמ"ן-י).

ובזה סיימנו את הדיון על תלפיות לפני שנגלוש להפרות ביטחון שדה.

פרוייקט גאמא על פני השטח נראה מפתה, כאשר בפועל מי שיש לו יכולת אקדמית גבוהה עדיף שיוותר על פרוייקט זה כי הוא נועל אותך על תפקיד ייעודי לפי החלטת הצבא בתחום המחשבים ולרוב לא נותן לך לזוז מטר ימינה או שמאלה, אני לא יודע כמה חותמים אם זה שנה או 2.5 אבל בשני המקרים זה לא משתלם, כי מי שהצליח להתקבל לפרוייקט ובעל יכולת הצלחה פוטנציאלית בו, יצליח מאוד באקדמיה ויגיע למשכורות יפות ויקצר את דרכו לתואר ע"י ויתור על קבע שלדעתי מיותר כאן.

מה גם שתוכניות עם קבע שלא בתור קצין לרוב לא כדאיות כי בתור קצין אתה בסוף תצליח לברוח מתפקיד לא כדאי או משעמם, ובתוכניות כמו גאמא מדכאים קק"צ לפחות עד לתום תקופת הקבע או חלק ממנה, וגם משאירים וממקמים אותך כמו סלע בתפקיד שספק תאהב ספק לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה... :

1) אל תלך לגאמא.

2) אם אתה מסוגל ובעל הנתונים הפיזיים (קורס קצינים קשה מאוד יותר משל קרביים), והנתונים השכליים (אייקיו גבוה, אינטליגנציה ויכולת למידה מהירה וטובה), והנתונים הבי"ס (מתמטיקה 4 ב-90 או 5 ב-80 , אנגלית 4\5 בציון טוב וכו'...) שבד"כ לא מעידים על כלום אבל עדיין הם תנאי קבלה לתוכנית ולאונ' העברית.

ןקראת את נתוני תוכנית תלפיות ובא לך תואר מהאפשרויות המוצעות, אז תחטוף את זה כאילו ואין מחר.

3) חבצלות - פרס ניחומים לא רע למי שלא הצליח להתברג לתלפיות. אין התייחסות לשחקים מטעמי (4).

4) תפקיד יעודי בתחום המודיעין החזותי - לא ממליץ כלל, אשאיר את הסיבות חסויות מטעמי ביטחון שדה.\

5) חובלים צוללות - צוללות: ריתוק מאוד ממושך מתחת לים במקצבי 14 - 28 יום מינימום כמעט כל גיחה, תפקיד מאתגר אבל מחרפן.

חובלים: אחלה של דבר, אבל צריך להיות בכושר מעל המצויין גם גופני ובעיקר נפשי.

זה היה לגבי המסלולים נתונים שחשוב שתדע.

לגבי החסימויות:

(2) לא חוסם כלום עד תחילת ההשתתפות בפרוייקט וגם לאחר מכן אם אתה מנופה ממנה.

(3) חוסם הכל ברגע החתימה על התוכנית אבל אם אתה מנופה ממנה בהמשך (לרוב לא קורה אם אקדמית אתה תקין), לא ייחסם כלום מלבד (2).

(5) חוסם הכל גם אם אתה מנופה מרגע תחילתך את המיונים המתקדמים, לא חוסם את אלו שהמלצתי לא ללכת אליהם, כן חוסם את כל השאר.

מקווה שהייתי ברור ושעניתי לך על כל השאלות. ;)

1. קצת לא מובן, למה לא? מן הסתם אני אעדיף תלפיות למשל, אבל עדיין. אוקיי הבנתי מהתגובה האחרונה.

2. זו הייתה ההתייחסות שלי מההתחלה.

3. לא בהכרח. יש לי חבר עם נתונים דומים לשלי וזימונים דומים שמעדיף חבצלות על פני תלפיות.

4. ככה חשבתי. נראה כמו תפקיד עם עבודה משעממת יחסית.

5. בכל מקרה לא מעניין אותי ממש.

והחסימות:

2. מתי זה תחילת השתתפות בפרוייקט? אחרי שכבר מתקבלים? אם כן, מה זה משנה?

3. כנ"ל.

5. אם אתה צודק לגבי זה, נראה לי שאני לא אגש בכלל.

תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את השינויים, ואני נשאר בעמדה שלי. מה גם שאני עדיין לא רואה סיבה לדיון הזה כי המלש"ב בכלל לא קרוב למצב בו הוא צריך לבחור, אם בכלל.

בקשר ל"גאמא", אני לא מסכים כלל.

אני אנסה לחדד מספר דברים:

ברוב המסלולים חותמים שנה וחצי, ובשאר זה משתנה. בקשר לתפקיד, רוב המסלולים עוברים קורס שבסופו משובצים לתפקידים שונים,

שהם דינאמיים לחלוטין, משמע, ניתן לעבור מתפקיד לתפקיד ומיחידה ליחידה, הנקודה היא שאתה לא מקובע לתפקיד מסוים, אך כל התפקידים יהיו טכנולוגיים- מיחשוביים. (מה לעשות, זוהי מטרת הפרויקט). כמות הנסיון שצוברים האנשים שמתקבלים היא אדירה, ואני לא חושב שאתה יכול לחלוק איתי בנושא הזה שבוגר גאמא בעל 5 שנות נסיון ותואר שווה הרבה יותר מאדם שיש לו רק תואר.

אני מסכים שהחתימה טיפה מוגזמת ולא מבטיחה קצונה, אע"פ שבד"כ יש לא מעט תקנים באזורים בהם משתבצים ויחסית קל לצאת לקצונה לאחר זמן מה בתפקיד .(יש לא מעט שיוצאים לקצונה כרבט"ים וסמלים. ממש לא כאנשי קבע)

שורה תחתונה: פרויקט גאמא הוא פרויקט מעולה, שכמו שאר הפרויקטים שציונו פה, מאוד, מאוד קשה להתקבל אליו ולכן אין לזלזל בו.

חשוב לציין שהידע הוא ידע מבוסס, בתור אדם שמשרת באחד מהמסלולים המאוגדים תחת "פרויקט גאמא"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קצת לא מובן, למה לא? מן הסתם אני אעדיף תלפיות למשל, אבל עדיין. אוקיי הבנתי מהתגובה האחרונה.

2. זו הייתה ההתייחסות שלי מההתחלה.

3. לא בהכרח. יש לי חבר עם נתונים דומים לשלי וזימונים דומים שמעדיף חבצלות על פני תלפיות.

4. ככה חשבתי. נראה כמו תפקיד עם עבודה משעממת יחסית.

5. בכל מקרה לא מעניין אותי ממש.

והחסימות:

2. מתי זה תחילת השתתפות בפרוייקט? אחרי שכבר מתקבלים? אם כן, מה זה משנה?

3. כנ"ל.

5. אם אתה צודק לגבי זה, נראה לי שאני לא אגש בכלל.

תודה :xyxthumbs:

2. כאשר הצבא מתחיל לשלם לאונ' בשבילך, בד"כ 3-5חודש לפני תחילת הלימודים, כאשר התחייבות ראשונית בעת חתימה קצת לפני עם הסתייגויות חוזיות אלו ואחרות, אבל מה זה משנה זאת התוכנית הגלוייה הכי טובה בצה"ל ;)

לגבי החבר שמעדיף חבצלות ע"פ תלפיות זה יכול להיות מהרבה סיבות אבל זאת לא תוכנית רעה בכלל היא בין הטובות בחמ"ן פשוט היא מוגבלת חיילית אבל אחוז הנשירה שם קטן משל תלפיות, והמטרות שלה שונות במהותן מהמטרות שלפיהם מוכשרים בוגרי תלפיות, שאגב ממלאים תפקידים מאוד משמעותיים בביטחון המדינה.

לגבי 4. לפני החסימויות: קלעת בול.

לגבי 5. ברור לך שהכוונה היא למסלול חובלים צוללות שחוסם הכל ולא לתלפיות חלילה, פשוט שלא יהיו אי הבנות כאשר אתה אומר "אם אתה צודק לגבי זה, נראה לי שאני לא אגש בכלל", כדי שלא בטעות תוותר על תלפיות חלילה :)

תלפיות אגב זאת לא תוכנית להנדסות, כי הרבה מפנטזים ואז הבלון מתפוצץ !!

להנדסות הייתי מאוד מאוד ממליץ על ברקים (אם לא טעיתי בשם) ואם עדיין קיים, זאת תוכנית שאתה מסיים תואר הנדסי בלבד ובטכניון, כאשר בתום הלימודים אתה מקבל בהתחייבות צה"לית כלפיך מיידית בכניסה לקבע צמוד אישי שלך, (רק בקבע שיהיה ברור :)) ובסדיר אתה מתחיל עם סגן אבל מקבל סרן במינוי (רק השכר בלי הדרגות), ובקבע מתחייבים שתקבל מיידית בכניסה סרן במינוי רס"ן כאשר התפקיד יהיה של רס"ן כמובן. בקיצור תוכנית מהטובות שיש. לא בטוח שקיימת עוד, תפנה לטכניון לברר על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

5. התכוונתי לאם אתה צודק לגבי החסימה של חובלים וצוללות. אם זה חוסם הכל אין לי שום כוונה להתחיל את זה.

בקשר לברקים - אני זוכר שיש שתי תכניות הצטיינות של העתודה (שעתודה רגיל נראה לי בזבוז יחסית ליחידות אחרות), פסגות וברקים.

נראה כבר עוד כמה חודשים אחרי הפסיכומטרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולם לא דנו על הצבותיהם של התלפיונים אבל אנחנו יודעים כי הם ממלאים תפקיד קריטי (מעבר לחיוני רגיל) למען בטחון המדינה שלנו.

חוץ מזה, אנשים נוטים לחשוב כי תלפיון לא יכול להיות בתפקיד רגיל, אבל הוא בהחלט יכול להיות גם קצין לוגיסטיקה אם יבחר, רק שמשכנעים אותם בהטבות מפליגות ויש להם גם שכל לבחור בתפקידי מפתח בצבא. ;)

תלפיות לא יחסום טייס לאחר תום המסלול (קבלת דרגות), כי שום דבר לא חוסם טייס.

תלפיות חוסם הכל מלבד טייס רק כאשר הצבא התחיל לשלם עליך, ועד תום המסלול, כמו שציינתי לפני כן, לפני זה הוא לא חוסם גם מת"קית בקרייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום שוב,

יצא לי לחפש עוד קצת ומצאתי שגם תלפיות מקפיא מודיעין - בשלב ב' (אם עוברים את מבחני "דף ועפרון"), אבל זה "מפשיר" אם נופלים במיונים.

( http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=373939 - אנשים שהקפיאו להם)

דרך אגב, עדכון קטן - קיבלתי היום זימון למבחני שלב א', wish me luck

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...