מולטיטול, האם יש סיבה ללכת על Dremel על פני Wolf וחבריו? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מולטיטול, האם יש סיבה ללכת על Dremel על פני Wolf וחבריו?

anatoli

Recommended Posts

שלום אנשים,

אומנם הכלי לא ישמש לחיתוך של אלא לדברים דיי שונים, אבל זהו בהחלט הכלי הנדרש. יש לי מכשיר אחר שעלה הרבה יותר (לקרת ה-3000) והוא כמה רמות מעל כל המולטי המדוברים, הבעיה היא שהוא לא כלי שאני רוצה להוציא איתי מהבית, ולכן אני מחפש כלי נוסף שאני לא אדאג שיקרה לו נזק ממכה, ושיהיה לי לגיבוי למקרה הצורך (השימוש בו יהיה שעה-שעתיים בשבוע לכל היותר).

עכשיו נשאלת השאלה האם הכלי של דרמל (ספציפית הדגם 300JD שבא עם ציר גמיש) טוב יותר מכלים כמו ה-WOLF שעולה רבע (130 מול 500)?

אשמח לדעות של אנשים שעבדו עם שני הכלים. החשיבות היא לנוחות השימוש, אמינות, איכות ההרכבה של המכשיר, יכולת החיתוך שלו והיכולת לעמוד בפעולה רציפה של שעה-שעתיים בלי התחממות יתר/פגיעה מורגשת בביצועים.

אגב, כל הראשים עצמם לא מעניינים אותי שכן כמו שאמרתי יש לי כלי דומה ויש לי כמה אלפי ראשים מכל מניי סוגים.

עריכה:

רק ליתר ביטחון, אציין כי ביצעתי וחיפוש ומצאתי מידע, אך רובו בן 4 שנים לפחות, ולכן אני לא יודע האם גם היום הכל רלוונטי שכן לפחות במקרה של הדרמל מדובר על ה-300JD מול ה-395RD שהיה אז. בנוגע לוולף איני יודע האם זה אותו הדגם.

תודה,

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אם השימוש כמו שציינת שעה שעתיים בשבוע אין סיבה ללכת על הדרמל האורגינל

לי מולטיטול של יונדאי שבא עם ציר גמיש מוכרים אותו בהום סנטר ב150 שקל 200 לכול היותר חתכתי איתו כבר מספר הוא עובד טוב ביכלל לא שביר מרביץ עבודה ואני ביכלל לא מצטער שקניתי אותו ולא את הדקמל המקצועי.....

לפי דעתי אם השימוש הוא כזה תיקח יונדאי או משהו

בוולף שמעתי שיש בעיה בציר גמיש ....

אז היונדאי כמו שאמרתי יהיה בחירה טובה

יש לי אותו ואני מאוד מרוצה ממנו .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי יותר שימוש ממך ויש לי את הwolf הhundayi והdremel 400 קניתי בארה"ב

בכל מקרה אין מה להשוות בין הדרימל המקורי לכל המולטי טולים

הוא הרבה יותר יציב במהירויות גבוהות

אינו חותך דיסקיות כמו המולטי טולים(ואל תגידו שאני לא יודע לעבוד כי אני יודע טוב מאוד לעבוד -חלק מהמקצוע)

והמולטי טולים לא בטיחותים ואני לא חושב שבשביל הפרש של פחות מ200 שקל שכיום ניתן למצוא את ה300jd שווים את החיים שלך (דיסקית שתתעופף לך לעין)

ועוד משהוא כל מי שמגיב פה ואומר חתכתי כמה ולכן המולטי טול הוא טוב אתם טועים השימוש שלהם לחלון מחשב אולי יעיל אבל לא לדברים טיפה יותר מקצועים שדורשים דיוק ואני מדבר מנסיון

ובסופו של דבר בשביל הבדל כזה לא שווה לך לקחת משהו כמו מולטיי טול אלא אם כן זה לפח עדין ודק או קצת פרספקס אנשים פה ממליצים מנסיון מאוד נמוך של modding ולא מנסיון של דברים הדורשים דיוק או עבודה גבוה כמו ברזל אלומניום וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי יותר שימוש ממך ויש לי את הwolf הhundayi והdremel 400 קניתי בארה"ב

בכל מקרה אין מה להשוות בין הדרימל המקורי לכל המולטי טולים

הוא הרבה יותר יציב במהירויות גבוהות

אינו חותך דיסקיות כמו המולטי טולים(ואל תגידו שאני לא יודע לעבוד כי אני יודע טוב מאוד לעבוד -חלק מהמקצוע)

והמולטי טולים לא בטיחותים ואני לא חושב שבשביל הפרש של פחות מ200 שקל שכיום ניתן למצוא את ה300jd שווים את החיים שלך (דיסקית שתתעופף לך לעין)

ועוד משהוא כל מי שמגיב פה ואומר חתכתי כמה ולכן המולטי טול הוא טוב אתם טועים השימוש שלהם לחלון מחשב אולי יעיל אבל לא לדברים טיפה יותר מקצועים שדורשים דיוק ואני מדבר מנסיון

ובסופו של דבר בשביל הבדל כזה לא שווה לך לקחת משהו כמו מולטיי טול אלא אם כן זה לפח עדין ודק או קצת פרספקס אנשים פה ממליצים מנסיון מאוד נמוך של modding ולא מנסיון של דברים הדורשים דיוק או עבודה גבוה כמו ברזל אלומניום וכו'

מה אתה אומר? היונדאי

הוא בהחלט עושה את העבודה כמו שצריך

אומנם הדרמל המקורי יותר טוב כי הוא האורגינל

אבל לשימוש כמו שפותח התראד אמר שזה שעתיים בשבוע..........

אין טעם ללכת על הדרמל המקורי!

שימוש אינטנסיבי בכלי כמו למשל

שעתיים ביום כול יום

מצריך דרמל ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות. חשוב לציין ששימוש של שעתיים כל שבוע זה אומנם לא יום יום, אבל אם מדובר על כלי לא טוב הוא לא יחזיק יותר מכמה חודשים כי זה שימוש כבד של ברזל ואלומיניום, מה שאומר שאם הציר/מברשות הפחם זולות הוא יישרף מהר מאוד. יש לי כלי אחר שעובד בערך 7 שעות ביום כל יום ומברשות הפחם שם מחזיקות כשנה וחצי (ועולות כ-700 שקל להחלפה). זה הכלי הראשי שלי (לא רק אני משתמש בו, אבל זה לא משנה לצורך העניין). חשוב מאוד שהכלי יהיה מסוגל להתמודד בדיוק עם עומס לא קטן (ביחס ל-125וואט שלו) ולאורך שנים. בכלי עבודה אני לא חוסך במידה והתוספת שווה את המחיר. זה למה הכלים שאני קונה הם תמיד של חברות טובות (למשל כלים חשמליים של בוש). אני אשמח לתגובות בעיקר מאנשים שעבדו עם שני הכלים. אני כן בדקתי את שני הכלים, והדרמל נראה יותר מוצלח, הבעיה היא שעבדתי איתם מעט מאוד זמן (רבע שעה כל אחד).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא לא כמה חשמל הוא לוקח מחברת החשמל, אלא כמה טוב הוא חותך. גם יש לי את ה-PST680 של בוש שהוא "רק" 500וואט. וראיתי מכשירים שעולים פחות מרבע מהמחיר עם 600 וואט (וולף, יונדאי), רוצה לראות מי מהם יותר חזק?! :)

לכן אני רוצה לראות מה אנשים פה אומרים לאחר שימוש ממושך בשניהם. אגב, הוולף שמוכרים כיום הוא אותו האחד שהיה במבצע בהום-סנטר גם בעבר? כי ממה שקראתי עליהם פה בפורום הם התפרקו דיי בקלות, לעיתים אחרי שימוש של ימים/שבועות ספורים.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע בהפרש הזניח יחסית אני הייתי ממליץ ללכת על הדרימיל במיוחד בשימוש שלך אנשים לא יודעים מה זה לעבוד עם כלי לא "איכותי " בשימוש מקצועי ושהוא נהרס מהר ואחרי זה אתה מתעצבן שזרקת כסף

ושלא תבינו זה לא שהhundayi לא איכותי או ה wolf ולכן כתבתי איכותי בגרשיים הכל תלוי בצרכים ובצרכים שלך גם מבחינת בטיחות וגם מבחינת איכות לא הייתי מתקרב לציוד הסיני מה גם שהדרימיל שלי הוא 165 וכח העבודה והיציבות היא פי 2 מהwolf והיונדאי שהם כבר מזמן בדרך לזבל לאחר שעפה עלי דיסקית מהwolf עקב חרא איכות מהציר הגמיש שלו ולכן אני קונה בנוסף ל400 עוד אח (אני כרגע בארה"ב אין בעיה זה יוצא יותר זול מהwolf( אולי תשקול להזמין במשלוח

בנוסף על פי מה שאתה טוען אתה עובד עם bosch (גם אני עובד איתם) במיוחד אחרי שהיה לי איזה מקדחה שעמית לעבודה קנה של power משהו שנזרקה באותו יום לזבל

ומהיום אנחנו עובדים רק עם איכות וסידרת האימפקת ואתה תתבאס יחסית מהwolf כי ההפרש הוא פאקינג 100-200 שקל כאשר כל מכשיר של bocsh הוא 500 שקל מינימיום(האיכותים) ולכן תעשה טובה לעצמך ותקנה כלי שלא תצטער

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטולי- לפי דעתי, דבר ראשון אתה צריך ללכת להום סנטר\ אייס ולהחזיק את הכלים ביד- לראות מה מתאים לך יותר... לא יעזור לך כלום אם הכלי לא יושב לך טוב ביד :-X

לגבי הדראמל, כמו שאמרו פה, הוא יציב יותר והוא באופן כללי נועד להיות סוס עבודה. אפילו התחושה כשמחזיקים אותו ביד היא של כלי אמיתי ולא צעצוע (אני מדבר על מולטיטול של סקיל, לצורך העניין)

ועוד משהו- יש לדראמל דגם חדש יחסית של מולטיטול עם סוללת ליתיום שנותנת כוח כמעט כמו הכלי הרגיל (לפחות לפי מה שהיבואן אמר לי)- לא מספיק כדי לחבר ציר גמיש, אבל אמור להיות מספיק חזק...

אא, ועוד עוד משהו- אם יש לך אפשרות וגישה לאויר בלחץ גבוה, קח איזה כלי פנאומטי... לא חזק כמו דראמל חשמלי (די קרוב), אבל יכול להגיע גם ל30K סל"ד ויותר, ולעבוד שעות בלי להתחמם או לקצר...

ומשהו כללי לגבי המולטיטולים- בעיקרון הם נועדו בעיקר להשחזה ושיוף- אם אתה צריך לחתוך אז עדיף להשתמש בג'יגסו או מסור דיסק... (אלא אם אתה חותך דברים עדינים- אז כדי שתשקול לקנות גם את הדיסק יהלום מס' 545, אם עדיין אין לך ;))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטולי, לי יש את היונדאי שאבירם דיבר עליו, אם תרצה לבדוק אותו, אז דבר איתי כשתחזור לב"ש

בכל מקרה, לא משנה מה תבחר לקנות, דבר איתי, ואני אוכל להשיג לך תלושים ואז יהיה לך 15.5% הנחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן, 15.5% הנחה מאיפה? הום-סנטר?

אגב, יגאל, מספר דברים:

החזקתי את היונדאי ואת הדרמל ביד ועבדתי איתםפ כרבע שעה. השאלה שלי איך הם לטווח הארוך ולכן ביקשתי עזרה.

כלי עם לא מתאים לי. הם חלשים יותר ומחזיקים מעט מאוד זמן על הסוללה. מה גם שיהיה לי תמיד גישה לחשמל.

כלי פנאומטי יש לי (לא בבית לצערי), והוא מהיר הרבה יותר מ-30K (למעשה, בערך פי 15 יותר מהיר). הבעיה שלו היא שאין לי שום צורך במהירות הזו :) יש לי כלי אחר שעושה כ-40K "סך הכל", אבל מוצלח הרבה יותר. הציר שלו כולו נמצא בתוך הידית שלו (שהיא קטנה יותר מהידית של הציר הגמיש של דרמל), ולכן הציר שמגיע אליו הוא סך הכל כבל חשמל מאוד דק וגמיש עשרות מונים מהציוד של כל החברות שמיצרות מולטי-טול. הבעיה כמו שאמרתי היא שלא תמיד הציוד הזה פנוי, ולהוציא אותו מהבית אני לא רוצה.

וכמובן, בנוגע לראשים, יש לי אלפי ראשים (אני לא מגזים) יהלום, חיתוך מחוזקות, השחזה, שיוף, קדיחה, פחות או יותר כל דבר שאני רוצה יש לי. כמו שאתה יודע אבא שלי רופא שיניים והכלים שלהם מתאימים גם לדרמל, לכן יש לי אותם בכמויות.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי היה את הWOLF לקח לי אולי של מארז אחד ואז הוא נהרס. אני ממליץ לך לא להתקרב...

עכשיו יש לי אחד של סקייל ואין בכלל מה להשוות לעומת הוולף הרבה יותר מהיר וחזק ולא נירא לי שהוא יתקלקל בקרוב.

אבל אני עדיין הייתי הולך על המקורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן, 15.5% הנחה מאיפה? הום-סנטר?

אגב, יגאל, מספר דברים:

החזקתי את היונדאי ואת הדרמל ביד ועבדתי איתםפ כרבע שעה. השאלה שלי איך הם לטווח הארוך ולכן ביקשתי עזרה.

כלי עם לא מתאים לי. הם חלשים יותר ומחזיקים מעט מאוד זמן על הסוללה. מה גם שיהיה לי תמיד גישה לחשמל.

כלי פנאומטי יש לי (לא בבית לצערי), והוא מהיר הרבה יותר מ-30K (למעשה, בערך פי 15 יותר מהיר). הבעיה שלו היא שאין לי שום צורך במהירות הזו :) יש לי כלי אחר שעושה כ-40K "סך הכל", אבל מוצלח הרבה יותר. הציר שלו כולו נמצא בתוך הידית שלו (שהיא קטנה יותר מהידית של הציר הגמיש של דרמל), ולכן הציר שמגיע אליו הוא סך הכל כבל חשמל מאוד דק וגמיש עשרות מונים מהציוד של כל החברות שמיצרות מולטי-טול. הבעיה כמו שאמרתי היא שלא תמיד הציוד הזה פנוי, ולהוציא אותו מהבית אני לא רוצה.

וכמובן, בנוגע לראשים, יש לי אלפי ראשים (אני לא מגזים) יהלום, חיתוך מחוזקות, השחזה, שיוף, קדיחה, פחות או יותר כל דבר שאני רוצה יש לי. כמו שאתה יודע אבא שלי רופא שיניים והכלים שלהם מתאימים גם לדרמל, לכן יש לי אותם בכמויות.

Anatoli.

האמת לא ידעתי (או לא זכרתי לפחות) שאבא שלך רופא :) אז אתה מדבר על מקדחה של רופאי שיניים במקרה (זו של ה3000 ש"ח...)? הייתי בטוח שהן יקרות יותר :P

לגבי הראש יהלום- התכוונתי לדיסקית שמכוסה באבקת יהלום ומיועדת לחיתוך דברים קשים בצורה מדוייקת... אני יודע שלרופאי שיניים יש ראשי כירסום עם יהלום, אבל לא חיתוך... והגזמת לגבי ה"אלפים"... אולי יש לך כמה אלפי ראשים, אבל לא יותר מכמה מאות סוגים ;)

לגבי מהירות- רוב ראשי החיתוך מיועדים לעבוד בסביבות ה20K סל"ד (או אפילו פחות), וראשי ההשחזה בפחות... הם יכולים לעמוד ב30K סל"ד אבל הם מתכלים הרבה יותר מהר... ככה שלמהירות של 23478923465283 סל"ד אין משמעות... אגב, במדחס אתה יכול לשים שסתום ולכוון את לחץ האוויר== לשלוט במהירות של המכשיר... מאוד יעיל ולא אמור להיות יקר מידי...

הכלי הנייד אמור להחזיק חצי שעה של עבודה רציפה, הוא מגיע למהירויות של הדראמל הרגיל, אבל חלש יותר, ככה שכל עוד אתה לא חותך פלדה עבה זה אמור להספיק (שוב, לדברי נציג היבואן... אני בתהליכי קנייה של אחד כזה ליחידה שלי :smile1:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מגוון כלים. האחד שאתה מדבר עליו עולה הרבה יותר מ-3000, ב-3000 שקלים קונים את האחד הקטן יותר שמיועד לעבודות של טכנאות שיניים :)

וכמו שאמרתי, ראשים זה ממש לא הבעיה. יש לי ראשי חיתוך מיהלום ועוד המון סוגים. כיוון שיש כלים שמיועדים לרופאים ויש שמיועדים לטכנאים (ואבא שלי למשהו רכש את כולם בעבר) יש לי את כל הראשים שאצטרך איי פעם.

בקיצור, תודה לכולם. אני אלך על ה-300JD כנראה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...