פתיחת פורטים בנתב Linksys WRT54GL - ל: eMule, Mozilla, יישום alg - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פתיחת פורטים בנתב Linksys WRT54GL - ל: eMule, Mozilla, יישום alg

ofirr

Recommended Posts

כמה דברים:

א. יש למישהו מדריך מסודר לפתיחת פורטים בנתב Linksys WRT54GL?

נכנסתי ללוח בקרה, ראיתי שיש לו רק 10 אפשרויות פתיחת פורטים (וחבל..) והצלחתי לפתוח פורטים לאימיול. אבל יכול להיות שפיספסתי משהו, אז מדריך יכול לסגור את החשש לפערים האלו.

ב. לאימיול אני יודע שצריך לפתוח פורטים (כדי להפוך ממזהה נמוך למזהה גבוה).

האם למוזילה פיירפוקס גם צריך לפתוח פורטים? בהתחלה חשבתי שכן, בגלל שבמחשב הזה ולאחר שקניתי את הנתב (לפני זה הייתי על מחשב מהיר יותר ובלי נתב - רק מודם) ככל שאני פותח מס' לשוניות גדול יותר כך הוא מתחיל לטעון לי את הלשוניות באיטיות רבה יותר עד "לא ניתן להציג דף זה". בהתחלה חשבתי שזה תלוי בפורטים, אבל אני רואה שהפורטים משתנים, אז הבנתי שלא צריך לפתוח פורטים לפיירפוקס. אבל למקרה ביטחון, אשמח לקבל תשובה.

ג. האם צריך לפתוח פורט לתהליך C:\Windows\System32\alg.exe?

http://www.neuber.com/taskmanager/process/alg.exe.html

אולי הפיירפוקס מציג לי "לא ניתן להציג דף זה" כשאני פותח מס' לשוניות גדול יותר קשור לזה? כי שוב, במחשב הקודם ולפני שהיה לי את הנתב זה לא היה קורה. אז למה זה קורה כעת?

ד. האם גם לתוכנת הKaspersky צריך לפתוח פורט? (כנראה לצורך Update קבוע), מכיוון שאני רואה שמדובר בפורט ספציפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)לאימיול צריך לפתוח פורט.

2)לFF לא כי זה יוצא לפורט 80 וחוזר לכל פורט משתנה אחר בטווח המוגדר לו מראש(אני לא זוכר מהו)..

3)אם ה ALG בברית מחדל לא פתוח אז אני מאמין שצריך לפתוח אותו...אבל אני כמעט בטוח שהוא משתמש בפורט שמוגר פתוח בהרבה ראוטרים..כי אני לא פתחתי אותו ובפירוול אני רואה שהוא מדבר עם העולם...

4)לקספרסקי לא צריך כי הוא משתמש ב 80 או 8080 לצורך העדכונים.

לגבי התקלה שלך בFF האם אותו דבר קורה לך גם ב IE?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דרך לבדוק בזמן אמת באיזה פורט משתמשת כל תוכנה? כי אני משתמש בסיגייט ואני רואה ש:

* alg משתמש בפורט מסויים, אני לא יודע אבל אם הוא פתוח או לא. יש דרך לבדוק זאת?

* קספרסקי לא משתמש בפורט 80 או 8080 (שוב, לפי הסיגייט).

לגבי ה"תקלה" בFF, אני לא יודע כי אני לא משתמש בהרבה לשוניות בIE מקסימום ב1 או 2 לפעמים.

בIE הפסקתי להשתמש בגלל שאם אני משתמש בהרבה לשוניות, הוא תופס לי כמות נכבדת של פנימי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Linksys/WRT54GL/WRT54GLindex.htm

זאת הפניית פורטים ולא פתיחת.

דפדפן לא דורש הפניית פורטים, כמוכן גם לא יישומי FTP ודוא"ל למיניהם וגם תוכנות מסרים מיידיים.

אין פה שום קשר ל ALG.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הצלחת להפנות פורטים בנתב והתוכנות מדווחת שהם פתוחים אז עשית נכון, אין דרך אחרת.

לגבי כמו ההפניות שאפשר לעשות, אאל"ט בחיבור telnet לנתב אתה יכול להגדיר עוד הפניות (סה"כ יש לינוקס קטן על הנתב). בנוסף, יתכן שלעבור לקושחה צד שלישי (tomato או DD-WRT) יתנו לך להפנות יותר פורטים מהממשק הוובי (אתה יכול לבצע חיפוש בפורום על הקושחות האלו ע"מ לקבל עוד מידע).

לגבי ב. וג., תקרא את ההסבר הזה לגבי NAT ע"מ להבין טוב יותר. בגדול התשובה היאל, אתה לא צריך להפנות בנתב פורטים לדפדפן שלך או לALG.

כמה לשוניות פתחת לפני שהוא הפסיק להעלות אתרים?

בעקרון הנתב שלך יודע להתמודד עם מספר מסויים של חיבורים (היה פה דיון והמספר שנאמר על הקושחה המקורית של הנתב היא 570 בערך), כל לשונית חדשה פותחת כמה חיבורים לאתר שאתה רוצה. אני לא זוכר בדיוק את ההגבלת חיבורים של וינדוס, אבל אם כל לשונית פותחת 10 חיבורים אז תוך זמן אתה יכול לפתוח כמות גדולה של חיבורים שתציף את הנתב. אפשר לשנות את ההגדרות הללו בקושחות צד שלישי ו/או לא לפתוח המון לשוניות בבת אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*מה ההבדל בין הפניית פורטים לפתיחת פורטים?

* בעיקרון מ7,8 הוא מתחיל לטעון בצורה איטית, ב10 ומעלה הוא מתחיל להראות "לא ניתן להציג דף זה"

יכולות להיות כמה סיבות: מחשב חלש יותר (מעבד חלש יותר ופחות זיכרון פנימי בהשוואה למחשב הקודם) / הנתב / גירסת המוזילה (3 לעומת 2 במחשב הקודם).

לעומת זאת, שידרגתי את מהירות האינטרנט מ1.5 ל2.5 .

עריכה:

*אני יכול לנסות לפתוח את הפורט של הקספרסקי והALG? אין שום סיכון בכך? (כי אם אין תשובה חד משמעית אז למה לא לנסות?)

אתה צודק, לפי האתר http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Linksys/FON-WRT54GL/FON-WRT54GLindex.htm אין את תוכנת הקספרקסי ויישום alg, לעומת זאת את האימיול יש - מה שמוכיח שאין צורך לפתוח פורטים לקספרסקי ולalg.

*שמתי לב שבלוג החיבורים של הסייגיט, בתוכנת הפיירפוקס הremote port שונה כל פעם (כרגע יש כמה שהם 48xx, לפעמים נפתח 2xxx), בIE זה קבוע 80.

יכול להיות שזה קשור לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה פתיחת , אז אין מה לדבר על הבדל

מפנים פורטים בשביל תוכנות שצירוכת גישה מבחוץ בלי שהן יזמו את הגישה מראש, אז קסםרסקי לא צריכה הפניית פורטים.

בקשר לפיירפוקס, על כמה אתה עובד? 7-8 לשוניות זה אומר בסביבות 200 מגה שמשומש על ידיד הפיירפוקס...

אז כמה יש במחשב וכמה מוגדר לוירטואלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקודם - לא.

כרגע - כן. סיימתי לקרוא את ההודעה.

2 דברים:

א. איך אני מגדיר במחשב שלי שהכתובת IP הפנימית שלו תישאר מסויימת, והוא לא יקבל מהנתב כתובת כזו כל פעם שהוא יתחבר מחדש (הנתב נותן לפי מי שהתחבר ראשון, כך אני מבין)?

ב. אני שם לב שהמוזילה תופסת לי את מלוא משאבי הCPU. (מדובר על מעבד סלרון 2.4GHZ).

אבל עדיין זה נראה לי מוגזם מדיי. 3 לשוניות בלבד והמוזילה על 72% מהמעבד. יש דרך לדעת מה קורה שם בידיוק ומה אפשר לעשות בנידון?

וזאת אני מוסיף למה שאמרתי קודם:

* בעיקרון מ7,8 הוא מתחיל לטעון בצורה איטית, ב10 ומעלה הוא מתחיל להראות "לא ניתן להציג דף זה"

יכולות להיות כמה סיבות: מחשב חלש יותר (מעבד חלש יותר ופחות פנימי בהשוואה למחשב הקודם) / הנתב / גירסת המוזילה (3 לעומת 2 במחשב הקודם).

לעומת זאת, שידרגתי את מהירות האינטרנט מ1.5 ל2.5 .

*שמתי לב שבלוג החיבורים של הסייגיט, בתוכנת הפיירפוקס הremote port שונה כל פעם (כרגע יש כמה שהם 48xx, לפעמים נפתח 2xxx), בIE זה קבוע 80.

יכול להיות שזה קשור לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...