מה ההבדל בין amd64 לi386 וia64? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין amd64 לi386 וia64?

3d7

Recommended Posts

אני מתייחס להפצות של דביאן.

i386 מתאים לכל מעבד של אינטל וAMD שלא תומך ב64 ביט.

amd64 מתאים לכל מעבד של שתומך ב64 ביט. האם זה מתאים גם למעבדים של שתומכים ב64 ביט?

מה זה ia64? האם זה מתאים למעבדים של שתומכים ב64 ביט? או שזו ארכיטקטורה מיוחדת של שלא מתאימה למעבדים כמו C2D?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינטל פיתחה טכנולוגיית 64 ביט למעבדי שרתים (מאחר שבאותו זמן, אינטל לא ראתה צידוק למעבדי 64 ביט במחשבים ביתיים) בשם איתניום. סט הפקודות שתוכנן למעבדים אלו נקרא -64 והוא לא תאם ל- x86 הוותיק. במקביל, AMD פיתחה הרחבה של ה- x86 ל- 64 ביט בשם x86-64.

הטכנולוגיה של AMD הצליחה הרבה יותר מזו של אינטל, עד שאינטל עברה להשתמש בסט פקודות שתואם את ה- x86-64 של AMD. כל מעבדי ה- 64 ביט למחשבים ביתיים עובדים עם x64, בין אם הם מיוצרים ע"י אינטל ובין עם ע"י AMD. ה- -64 מתאים רק במקרה הנדיר בו יש לך שרת עם מעבד איתניום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך הגב אם אתה מתלבט בין 32 ו 64 אני מציע לך לשקול ממש להשתמש ב 32, כל עוד אין לך סיבה מיוחדת להשתמש ב 64 (עריכת , קומפיליציה, ניסויים שונים) כי בשביל לסדר כמה דברים ב 64ביט לקוח קצת יותר זמן, לדוגמא לא מספיק שהוא עובד לא בצורה מלאה ב 32 ביט, שמעתי שב 64 ביט בכלל סיוט להתקין אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת? דווקא אמרו לי שהגירסאות של ה64 ביט יותר יציבות מהגירסאות של ה32 ביט, ושיש להן תמיכה יותר טובה באפליקציות רבות, ככה שמומלץ להתקין גירסת 64 ביט גם על מחשב עם רק 2GB . אז מה, זה שטויות או שיש דברים בגו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימוש הביתי ב 64 ביט הוא נמוך, ולכן יצרניות תוכנה כגון adobe לא טורחות להוציא תוכנות ל 64 ביט. זה מה שידוע לי. לא אמרתי שבלתי אפשרי להריץ תוכנות מסויימות, פשוט זה טיפה יותר קשה.

סתם משהוא שמצאתי

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=998&num=1

לא יודע עם ה 5 FPS שווים את זה, אני מעדיך בנתיים להישאר עם 32ביט ותמיכה נורמלית בתוכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלינקוס 32 ביט קיימות אותן המגבלות שקיימות בחלונות 32 ביט,

אם תתקין גירסאות של סרברים (32 ביט) עם PAE אז 4GB יעבדו

כנ"ל אם תקמפל קרנל על גירסה ביתית של לינוקס (נניח אובונטו) או שתחליף את הקרנל בזה של גירסת 64 ביט/סרבר

עדיין קיימת המגבלה של הקצאת כמות זכרון פר במערכת 32 ביט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...