האם מערכת מלפני 10+ יכולה להחשב למערכת טובה היום? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מערכת מלפני 10+ יכולה להחשב למערכת טובה היום?

FlameThrow

Recommended Posts

יש לנו מערכת (סגורה שלא נפתחה מעולם) מלפני 10 שנים MHC -E80X האם ייתכן שהאיכות של הרמקולים תהיה יותר גבוהה משל מערכות של היום ? מה שאני בעצם מנסה לשאול היא עד כמה השתפרה האיכות ב 10 שנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שזה יתכן, זה תלוי פשוט כמה איכותית המערכת שברשותך [אני לא בקיא בתחום ולכן לא אוכל להגיד].

מה שאני כן יכול להגיד, הוא שהרבה אנשים קונים מערכות וינטג' ויד שניה בכדי לחסוך עלויות [ולעיתים זה אף יקר יותר מחדש מהחנות - אספנות בד"כ]

ולמשל מגבר של לפני 10-15 שנה בעלות X ש"ח סביר להניח שיהיה הרבה יותר טוב ממגבר חדש מהחנות שעולה כיום X ש"ח.

מקווה שהייתי ברור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אודיו דומה קצת ליין- משתבח עם השנים :smile1:

הקטע הוא עד כמה מצב הרכוש שמור והאם הוא במצב טוב.

כעיקרון מגברי ויטאג' או וינטאג' למינהם הם "אקוסטים" דינאמים וחלקים ונעימים לאוזן. אני לא אגיד שהם "ה-דבר" כי זה דבר שמשתנה והוא תלוי לפי המצב, השימוש, הבלאי ועוד מלא גורמים שיכולים להוסיף ולתרום לרמקול וגם ההפך.

אם המערכת הישתפרה? זה אתה תגיד לנו, כמו שאמרתי לך- זה דינאמי, זה לפה או לפה. אף אחד לא יודע חוץ ממך. שמע אותם ותגיד לנו אתה. "תקליק" אותם למגבר סטיראו ותהנה! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אודיו דומה קצת ליין- משתבח עם השנים :smile1:

בולשיט.

מערכות חדשות שעולות היום 6K (לדוגמה) הרבה יותר טובות ממערכות שעלו בזמנו 6K (כמובן שתלוי איזה, אתה יכול לקנות גם סתם מערכת יקרה וגרועה)

עם הזמן איכות החומרים השתפרה, ושיפרו את הסאונד בכללי.

אם אתה מדבר על שעם השנים נהיה יותר טוב- זה כבר משהו אחר... (אם המושג BURN IN קיים גם ברמקולים אז כנראה שנכון..)

לעניין-פשוט תקנה מגבר ווינטאג' זול כמו שאמרו לך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משנות ה80 שאוכלים בלי מלח שיוצאים כיום.

כנל למגברי מנורות לדוגמא משנות ה70 אפילו.

ופטיפונים יש מעולים גם משנות ה60 ו50.

בקיצור

אין שום הוכחה שחדש יותר אומר טוב יותר.

אל תשכחו שמה שעלה בשנות ה80 מחיר של 6000 שקל, זה כמו לקנות ציוד שהיה עולה היום מעל 12 אלף!

(הערך של הכסף היום לעומת פעם)

לכן בהחלט יכול להיות שמערכת מלפני 10 שנים תהיה באיכות טובה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי גם באיזה השווה למערכת היום

המערכת הנ''ל בהלט מערכת חמודה מאוד ...

פתח אותה שמע בה ..

אני בטוח שלא תהייה מאוכזב

והיא גם יפה

http://www.esell-bg.com/images/sony-mhc-rg295.jpg

בהחלט הייתי מתגאה בה

לא מביישת ביכלל ביכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט.

מערכות חדשות שעולות היום 6K (לדוגמה) הרבה יותר טובות ממערכות שעלו בזמנו 6K (כמובן שתלוי איזה, אתה יכול לקנות גם סתם מערכת יקרה וגרועה)

עם הזמן איכות החומרים השתפרה, ושיפרו את הסאונד בכללי.

אם אתה מדבר על רמקול שעם השנים נהיה יותר טוב- זה כבר משהו אחר... (אם המושג BURN IN קיים גם ברמקולים אז כנראה שנכון..)

לעניין-פשוט תקנה מגבר ווינטאג' זול כמו שאמרו לך..

אל תכתוב שום דבר שאתה לא מבין בו.

רוב המערכות הישנות נותנות תמורה מעולה לכסף וישנם רסיברים ישנים שמתעלים על רסיברים חדשים בכמה וכמה רמות. בסה"כ חשוב לי להזכיר שסאונד זה דבר סוביקטיבי.

איכות חומרים אתה מדבר?

אני רוצה לראות רסיבר היום שיחזיק 30 שנה כמו שמגברי וינטאג' מחזיקים.

יש לי בבית 3 מגברי וינטאג (2 מרנץ 1 סנסוי) והם מדהימים. בנוסף יש לי גם רסיבר בייתי של אונקיו שהסאונד שלו לא מגיע לקצה הקרסול של הרסיברים הישנים שברשותי.

והרסיבר ק"ב עלה 8 אלף לפני שנתיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה גם להוסיף - יש של חברות טובות שאנשים קנו גם לפני 20 ו30 שנה.

ושעדיין נשמעים מעולה!

לא רק שנשמעים מעולה, אלא שיש חנויות (גם בארץ) שמטפלות בציוד ישן, נניח מחליפות קרוס, מתקנות וכו'.

זה מוכח שפעם השקיעו הרבה יותר (לרוב) באיכות גימור של המוצר, בעץ שממנו היה עשוי (או חומרים אחרים) וכו'.

היום דווקא מנסים להוזיל עלויות ולשלב חומרים זולים ולא עמידים או איכותיים כמו פלסטיקים למינהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל שוב, הדיון התאורטי יפה והכל - אבל בסך הכל מדובר פה במערכת מיני של .

הרמקולים שלה, כמה שיהיו חביבים והכל - הם עדיין של מערכת מיני מלפני 10 שנים.

ברור שלרוב השימושיים הם סבבה, הם היו סבבה ובטח נשארו סבבה, אבל זה לא איזה מגבר מנורות ב-20K מלפני 10 שנים - זו מערכת סטריאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל שוב, הדיון התאורטי יפה והכל - אבל בסך הכל מדובר פה במערכת מיני של SONY.

הרמקולים שלה, כמה שיהיו חביבים והכל - הם עדיין רמקולים של מערכת מיני מלפני 10 שנים.

ברור שלרוב השימושיים הם סבבה, הם היו סבבה ובטח נשארו סבבה, אבל זה לא איזה מגבר מנורות ב-20K מלפני 10 שנים - זו מערכת סטריאו.

חח

מה שנכון נכון, אבל מצד שני מערכות מיני לא ממש השתפרו בשנים אחרונות

אז הוסיפו להן כונן CD שקורא גם צרובים או או אפילו DVD

ועוד כל מיני שטויות וגימיקים.

אבל הרמה הכללית נשארה דומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשם שינוי אני מסכים עם מור...

המערכת הזו כנראה לא הייתה מציאה גדולה לפני 10 שנים, וככה היא נשארה... הדבר הבעייתי איתה יכול להיות נזילה של קבלים וכאלה, אבל אם הכול בסדר, אז הרווחת מערכת.

לגבי טובה או לא- יש דגמים טובים יותר ויש דגמים לא טובים (באותה רמת תמחור). זה משתנה עם השנים ובין החברות... יש מצב שמשפרים חלק אחד ומחרבשים חלק אחר. מכיוון שכנראה לא מדובר במערכת יקרה במיוחד ומסדרה לא מקצועית במיוחד, אי אפשר לדעת בוודאות.

במילים אחרות, אפשר להגיד שבאופן כללי לא הייה שיפור משמעותי ב10 השנים האחרונות, ואם המערכת המדוברת הייתה טובה יחסית אז, אז כנראה שהיא גם טובה יחסית היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לספר סיפור? יופי, תודה.

לפני 5 וחצי שנים בערך. קנו לי מתנה ההורים מערכת "סטריאו" (מיני כמובן :), אבל אז קראתי לזה מערכת סטריאו).

אז אמרתי להם שאני רוצה לבחור את המערכת, הסתכלתי במלא חוברות, מלא אתרים, מלא פורומים שמצאתי ורק קפצתי מדבר אחד לאחר בלי לדעת מה מתאים לי באמת. קפצתי לכמה חנויות, שמעתי כמה מערכות. ואז, קפצתי לטרקלין חשמל בקניון פה בעיר, שמעתי איזה 7-8 מערכות שהיו להם בהדגמה. הלכתי על מערכת של פיוניר מדגם A390. המערכת הייתה לא זולה, משהו כמו 2400 אם זכור לי נכון. אבל שמעו, היום אחרי 5 שנים של שימוש אינטנסיבי (אצלי כשנה וחצי, ועוד 4 שנים בסלון), המערכת פועלת. כן, הלכה העינית כבר פעם שנייה, אבל לאף אחד לא איכפת כי היא מחוברת ל-SB3. המערכת מלבד העינית פועלת מצוין, ולא רק זה, היא נשמעת מדהים. בואו נגיד את זה ככה, שמעתי גם מערכות סטריאו רציניות יותר עם מגבר וזוג רצפתיים שעולים יחד 3000 שקלים ומעלה, שלא נשמעים כזה טוב. זה שמדובר על מערכת סטריאו לא אומר הרבה. פעם היה לזה שוק גדול יותר (לא היה כמעט של מחשב, וזה היה באופנה המערכות ההן), אז השקיעו יותר והיה מבחר רחב יותר. היום כמעט הכל צ'קמיקה.

אגב, לפני כמה חודשים ראיתי בלוחות יד2 מישהו מוכר אותה מערכת בדיוק ב-500 שקלים! את האמת? אם הייתי צריך מערכת למחשב הייתי קונה אותה ומחבר לכרטיס הקול. זה הרבה יותר איכותי מכל 2.1 במחיר של גם 1000 שקלים.

לסיכום, אם הכל עובד ונשמע טוב, אחלה. אם נשמע לא משהו אז היא לא שווה כלום.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...