מערכת למוזיקה- עד 3000 שקל - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת למוזיקה- עד 3000 שקל

Kurt

Recommended Posts

מה עדיף לי בתקציב הזה? מערכת שכוללת מגבר ו2 רמקולים ושימוש במחשב כמקור

או השקעה בCD נפרד, שתבוא על חשבון שאר החלקים, תשמע יותר טוב? (בהנחה שהכרטיס קול שלי שווה משו כמו 19.90)

לא כ"כ הבנתי את השאלה בדיוק, מצד אחד אתה מדבר על קניית מגבר ורמקולים, ומצד שני על קניית CD, כלומר שבעצם יש לך כבר רמקולים ומגבר - אני מניח שאתה מתכוון למערכת מיני סטריאו?

בתקציב הזה בכל אופן כמו שכבר כתבו לך עדיף כמובן יד שניה. אבל גם מיד ראשונה אפשר לקנות מערכת של מגבר ורמקולים מדפיים שנשמעים לא רע בכלל, בהחלט יותר עדיף מכל רמקולים יעודיים למחשב. על מערכות מיני קשה לי להמליץ, עוד לא נתקלתי במשהו שנשמע סביר להשמעת רצינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חס וחלילה מיני.

בקניית CD התכוונתי לנגן CD יעודי במקרה ובו המערכת תעמוד בפני עצמה.

אין לי בעיה עם יד שנייה אבל אני פונה אליכם כי אין לי מושג בדגמים

כרגע השאיפה היא למגבר ו2 רמקולים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חס וחלילה מיני.

בקניית CD התכוונתי לנגן CD יעודי במקרה ובו המערכת תעמוד בפני עצמה.

אין לי בעיה עם יד שנייה אבל אני פונה אליכם כי אין לי מושג בדגמים

כרגע השאיפה היא למגבר ו2 רמקולים

אז שוב, לא הבנתי כ"כ. אם נניח תקנה בתקציב של 3000 CDP (נגן דיסקים), אז איך תשמע בלי מגבר ורמקולים?

או שאתה מתכוון לזנוח את האופציה של המחשב, לקנות CDP ובעתיד לקנות את שאר הרכיבים?

לדעתי אם במילא המוזיקה שלך על המחשב, אין ממש טעם להשקיע בCDP, במיוחד כאשר התקציב שלך גם ככה מצומצם. אפשר בהחלט לקנות מערכת סבירה מיד ראשונה, וכמובן מערכת הרבה יותר מסבירה אם תלך על יד שניה - ולחבר למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וותר על CDP; בהנחה שיש לך כרטיס קול על לוח האם ומדובר בפתרון מודרני יחסית, השתמש במחשב בתור מקור. באשר להגברה, חפש מגבר משולב וינטאג' או משומש (עדיפות לוינטאג' בגלל התקציב הלחוץ; אפשר להתפשר על רסיבר סטריאו במקרה כזה) ורמקולים משומשים או מתצוגה (עדיפות ליד-שניה מהשוק הפרטי) מחנות כמו www.fuse.co.il

יצרני הגברה מומלצים: Marantz, Denon, Harman Kardon, NAD, Rotel, Cambridge Audio

יצרני רמקולים מומלצים: KEF, Tannoy, Wharfedale, Mordaunt Short, Jamo, Canton, JM Lab

קח איתך חומר האזנה ותתחיל להאזין לתוצרת החברות הללו; כמובן שישנן חברות טובות נוספות. אם אתה מתעקש על זוג רמקולים ומגבר משולב חדשים, יהיה אפשר למצוא משהו אבל כנראה שמה שתקבל יהיה מוצלח פחות. אל תשכח שאתה צריך לכלול בפנים גם סטנדים, אם אתה הולך על רמקולי מדף (מומלץ מאד בתקציב שלך לשימושי מוסיקה עבור חדר פרטי ישראלי ממוצע); הצבת מדפי על מדף אינה מומלצת, על אף מה שנגזר מהשם. באשר לכבלים, השתמש בגנריים כי בתקציב הזה עדיף לתעל כל שקל פנוי לרמקולים.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משנה מה אתה חושב. עליך לשאוף לבחון את השילוב בתנאים הקרובים ביותר למציאות.. בחן רמקולים נוספים והשתדל לדבוק באותה הגברה או לכל הפחות באותו יצרן ובצע סינון ראשוני לרמקולים. לאחר מיכן חפש מגבר שנשמע הכי טוב עם הרמקול שחתימת הצליל שלו מצאה חן בעיניך. לא פשוט לברור אלו תכונות מקורן ברמקול או בהגברה, זה בא עם הנסיון.. שמע כמה שיותר שילובים כדי להבין איך מגבר משפיע על . ככל שתהיה יותר סבלני ודקדקן תוכל לבצע רכישה נבונה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...