דיון היפוטתי, שידרוג עתידי על בסיס לוח אם וספק כוח נתונים. - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון היפוטתי, שידרוג עתידי על בסיס לוח אם וספק כוח נתונים.

e-Pit@m

Recommended Posts

שלום וברכה,

הייתי רוצה לנהל דיון "באוויר" בנוגע לשדרוג מחשב ביתי המשמש לניגון סרטים, מוזיקה וגלישה.

כאשר מתעורר צורך עתידי בתמיכה בסרטי HD, ואולי פזילה למשחקים..

המפרט הנתון הוא:

*מארז מיקרו טאוור - כלשהו.. עם שני מאווררי 80מ"מ, אך המארז יודע לקבל במקומם גם מאווררי 92מ"מ.

*ספק כוח - Thermaltake tr2 rx 500watt

http://www.thermaltake.com/product/Power/tr2power/w0136/w0136.asp

*לוח-אם - GIGABYTE GA-73PVM-S2H (rev. 1.0)

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ProductID=2691

*מעבד - Intel® Core2 Duo Desktop Processor E8400

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sspec=slapl

*זיכרון - 2x2gb 800mhz

*שני הארדדיסקים sata, 160gb+250gb

*צורב - .

*על היואסבי יש עכבר אלחוטי, מדפסת משולבת, רסיבר בלוטות', מצלמת רשת.

מסך ראשי - samsung 22"

מסך משני - lcd tv 32"

בגלל שמדובר על שידרוג עתידי, וללא מגבלת זמן כרגע.. כי תקציב עוד אין (לכן זהו דיון היפוטתי).

מעניין אותי לדעת מה השידרוגים המקסימליים שהלוח והספק שלי ידעו לקבל מבלי להחליפם.

למיטב הבנתי הלוח שלי לא ידע להכיל יותר זיכרון ממה שברשותי.

מה שמשאיר אותי אם השדרוגים האפשריים הבאים, מעבד, כרטיס מסך, כרטיס קול.

יש לזכור שכמחשב ביתי, המערכת עובדת ללא הפסקה, לא נכבת לעולם ובעבודה תמיד ע"י אחד מבני הבית או אורחים מזדמנים..

באופן אישי בתור חובב אודיו, וכדי לכבד את הרמקולים החדשים ששדכתי למגבר בבית, התעניינתי מאוד בכרטיס קול של בגירסת סלוט pcix.

רציתי לשמוע את דעתכם איזה שילוב של כרטיס מסך, קול ומעבד הכי חזקים ניתן לדחוף למערכת בעתיד ועדיין להישאר בצד הבטוח של הספק, ועם אפשרות הוספת הארדדיסק נוסף בעתיד הרחוק..

וכמובן, אם צפויות נפילות מחירים בדגמים הגבוהים.. ואולי מתי בערך, עכשיו לאור המעבדים וכרטיסי המסך החדשים הממשים לצאת.

ואם אפשר גם את דעתכם בנוגע לשדרוג שכזה בבוא הזמן ותמורת ביצועים ביחס לכסף..

שאלות רבות לי, תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדובר על שדרוג עתידי, מאחר והמחשב לא נועד אך ורק למשחקים אלא בעיקר לניגון סרטים ומוסיקה ההיתי ממליץ להשאר עם המעבד הנוכחי מאחר ו3GHZ הם כבר מעל ומעבר למה שתצטרך, אפילו לרוב המשחקים.

כרטיס מסך ההיתי שוקל לקחת את הHD 4670 שעוד מעט יופיע בחנויות, הוא יהיה זול ובערך ברמה של HD 3870. צריכת החשמל שלו מינימלית, בעיקר במצב IDLE.

יש תמיכה ביציאת גרסאת 1.3 (לפי מה שאני יודע) עם 7.1 ערוצי אודיו. תומך פיענוח HD בחומרה (כמובן עם CODEC תומך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה..

קראתי קצת על הכרטיס מסך ה-HD4670.., וממבחני הביצועים שראיתי הוא לא ממש קרוב ל-4870/4850.. הוא רחוק מהם שנות אור גם במפרט וגם בביצועים..

קיבלתי את הצעתך בנוגע לשידרוג הכרטיס קול והמעבד..

עריכה: הרזולוצייה משחק המתבקשת היא 1360 על 768, ... כאשר במקביל המסך הראשי מריץ 1680 על 1050 נדמה לי..

ואני כן רוצה לשחק בהגדרות הכי גבוהות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר...

הגיע הרגע,

אני רוצה 4870.

מצד שני ראיתם את המפרט שלי, והשאלות שלי הן..

תחילה אם המארז והספק יחזיקו את המערכת? (להזכירכם מארז מיקרו דחוס ג'נריק, גם כשהכבלים מסודרים, וספק 500וואט טרמלטק)

בהנחה כמובן שאני יחליף את המאווררים וישים 2 מאווררי 92 שקטים במקום ה-80 ג'נריק שיש עכשיו..

ושנית, האם הכרטיס מסך ידע לספק ביצועים גבוהים גם במסך ה-22" על רזולוציה מלאה ורמת פיאוט גבוהה במשחקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...