טיול לאילת - תמונות (הרבה!) - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טיול לאילת - תמונות (הרבה!)

ShowstoppeR

Recommended Posts

וואו! :o יפה יפה SSR! ממש ממש יפות!

כנראה שאתה לא מומחה רק במודינג אלא גם בצילום! :smile1:

באיזה התמונות צולמו ועם גם צורפו עדשות אז איזה?

בנוגע לתמונה שערכו, בהחלט יש הגזמה קלה אבל אפשר "להאיר" את הרקע קצת ולתת צבע לתמונה שתהיה הרבה יותר חיה. אבל זה כבר עבודת וזה לשלב יותר מאוחר.. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התמונה השניייה מאיפה מצולמת אם אפשר לדעת נראה מקום מדהים... (עין גדי?)

כן

תמונות יפות באמת אי אפשר לתאר במילים

ובמיקרה שלך זה לא המצלמה זה הצלם .

במקרה שלי זה כנראה שניהם... לפני שהיה לי את ה 450D, לא לקחתי כאלה. אבל תודה בכל זאת :)

וואו! :o יפה יפה SSR! ממש ממש יפות!

כנראה שאתה לא מומחה רק במודינג אלא גם בצילום! :smile1:

באיזה התמונות צולמו ועם גם צורפו עדשות אז איזה?

בנוגע לתמונה שערכו, בהחלט יש הגזמה קלה אבל אפשר "להאיר" את הרקע קצת ולתת צבע לתמונה שתהיה הרבה יותר חיה. אבל זה כבר עבודת וזה לשלב יותר מאוחר.. :P

תודה. התמונות צולמו עם 450D (אני מאמין שציינתי את זה מספר פעמים במהלך הדיון) בשילוב עם טמרון 17-50.

תמונות יפות אבל נראות חסרות חיים, כלומר חסר צבע ברוב התמונות, לפחות מהתרשמות שלי.

כמו מסך של שמורידים לא את הbrightness.

אני מסכים שיש פה שיכלו לקבל קצת עריכה, וזה כבר נאמר כמה פעמים. יכול להיות שזה המסך מחשב שלי שבו התמונות דווקא נראות דיי טוב (לפחות לפי הטעם שלי) או שזה המסכים שלכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמונות מאוד מאוד מאוד יפות!!!

אמממ יש לי שאלה קטנה...

למה אנשים בוחרים להשתמש בעדשות עם טווח כל כך קצר?

יש עדשות עם 50-300... אז למה להשתמש בעדשות עם טווח קצר?

אלו עם הטווח הגדול יכולות לשמש להכל, לא?

אשמח להסבר קצר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם יש פה אנשים עם יותר ידע ממני שיכולית לתת תשובה לשאלה הזאת אני ינסה. אין דבר כזה עדשה מושלמת. לכל עדשה מטרות משלה והלוואי ויום אחת תצא עדשה 10-600 F2.8 IS עם יכולת מאקרו וכל זה במשקל של פחות מקילו. בעיקרון אתה צודק. יש בשוק עדשות שנותנות הרבה גמישות בכל מה שקשור לאורכי מוקד אבל זה בא במחיר כבד של איכות אופטית בינונית, צמצם משתנה ועיוותים כאלה ואחרית בתמונות. בעיקרון ככל שהטווח אורכי מוקד קטן, ככה הפשרות במצלמה ילכו ויקטנו. ככה למשל עדשה 400מ"מ תתן תוצאות איכותיות יותר ב 400 לאומת 100-400 באותו אורך מוקד.

חוץ מזה יש הרבה מאוד קטגוריות של עדשות ויש עדשות יעודיות בעלות זווית רחבה, כמו למשל טוקינה 11-16 שכביכול הזום שלה הוא מזערי אבל בידיים נכונות היא נותנת תוצאות מדהימות בכל מה שקשור לצילומי נוף.

אז כן אם אתה רוצה עדשה אחת שתעשה הכל לך על משהו בסגנון 18-200 וזה יתן לך מענה כמעט לכל מטרה שתבחר, אבל התוצאות יהיו בינוניות לאומת עדשות יעודיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה!

השאלה הייתה לידע כללי בעיקרון...

אבא שלי חובב צילום,

יש לו 350D עם עדשה 15-75 אם אני לא טועה.

אז כל הזמן שאני מנסה לצלם משהו טיפה רחוק אין לי שום אפשרות... גם שזה על 75 רואים את זה מאוד רחוק.. (אני מדבר על 10-15 מטר..)

מה שכן, בצילומים קרובים זה העדשה ממש טובה..

אז מה אתם ממליצים לו?

הוא רוצה עדשה שתשמש שצילומים קרובים ורחוקים.(אמממ 50-250 זה יתאים?)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יענה למרות שזה כבר שאלה לדיון נפרד.

אם אתה שואל אותי, חכה... בפוטוקינה האחרונה (תערוכת צילום בינלאומית) קנון שיחררו עדשת 18-200. גם אני מחכה לביקורות שהעדשה תקבל עם הזמן כי אני רוצה שתהייה לי עדשת ALL AROUND בהישג יד כשאצטרך.

מבחינה טכנית לשאלתך, אני לא כל כך מבין למה אתה מתכוון צילומים קרובים. האם זה צילומי מאקרו? פורטרטים? נוף? בעיקרון עדשה עם טווח כזה תעשה עבודה סבירה בצילומי טבע ורחוב וכן יכולה להיות עדשת ALL AROUND אבל פחות תתאים לצילומי נוף רחבי זווית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן יפות ורואים שיש לך עין לנושאים ולקומפוזיציה.

ניסיתי לתקן תמונה אחת וגיליתי שזה לא כל כך פשוט. בתמונה עם החמור, האדמה מחזירה את אור השמש ואילו ההרים ברקע בצל. אני מניח שלשם כך נועדו פילטרים חצויים. תיקנתי רמות בכל התמונה ואז תקנתי בנפרד את המחצית העליונה של התמונה שעדיין הייתה כהה. ישנו קצת רעש בשמיים אבל אני מניח שזה קשור לאופן שבו הוקטנה התמונה ולא לצילום במקור. טיפה הורדתי האדום בתמונה והתוצאה:

img0925sqh4compig3.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמונות מדהימות, אחת אחת!

איך עשית את התמונה בלילה, על איזה כיוונון השתמשת?

אם אתה מתכוון למצב צילום אז השתמשתי בעדיפות צמצם או AV (כמו ברוב התמונות שאני מצלם). שמתי צמצם גבוה יחסית ע"מ לקבל חדות אבל לא גבוה מידי כדי לא לפגוע בזמן חשיפה. העלתי את ה ISO למקסימום האפשרי והורדתי את הפיצוי חשיפה למינימום, הכל כדי לקבל זמן חשיפה סביר בהתחשב בעובדה שצילמתי ללא חצובה ובלי מייצב תמונה. הנה הנתוני EXIF למי שאין את ה ADDON

Camera Make: Canon

Camera Model: Canon EOS Kiss X2

Image Date: 2008:09:27 00:21:16

Flash Used: No

Focal Length: 17.0mm

CCD Width: 4.51mm

Exposure Time: 0.500 s (1/2)

Aperture: f/10.0

ISO equiv: 1600

Exposure Bias: -2.00

White Balance: Auto

Metering Mode: Matrix

Exposure: aperture priority (semi-auto)

אכן יפות ורואים שיש לך עין לנושאים ולקומפוזיציה.

ניסיתי לתקן תמונה אחת וגיליתי שזה לא כל כך פשוט. בתמונה עם החמור, האדמה מחזירה את אור השמש ואילו ההרים ברקע בצל. אני מניח שלשם כך נועדו פילטרים חצויים. תיקנתי רמות בכל התמונה ואז תקנתי בנפרד את המחצית העליונה של התמונה שעדיין הייתה כהה. ישנו קצת רעש בשמיים אבל אני מניח שזה קשור לאופן שבו הוקטנה התמונה ולא לצילום במקור. טיפה הורדתי האדום בתמונה והתוצאה:

img0925sqh4compig3.jpg

ניסיון נחמד, אבל קצת בהיר מידי ועשיר מידי בצבעים, לפחות לטעמי.

אני רוצה להבהיר שהתמונות שצילמתי לא עברו עריכה מקיפה מידי, במידה ויחליט להוציא חלק מהן להדפסה, אני ידאג לעריכה מתאימה שתוציא את המקסימום מכל תמונה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...