ביקורת על LG L2000CP - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת על LG L2000CP

MBN

Recommended Posts

קיבלתי את המסך לפני שבוע ועוד לא ראיתי ביקורת על המסך אז החלטתי לכתוב אחת קצרה.

בגלל שאני עצלן לא יהיו בביקורת :P

מה בקופסא + קצת על ההרכבה

אז ככה, קיבלתי אותו עם כבל VGA, כבל DVI, דיסק התקנה לדריוורים ודיסק ל-pivot. היה רק צריך לחבר את התחתית של הרגל למסך.

הרגל מתחברת למסך עם בורג (שאפשר לחבר גם בלי מברג), יש לרגל מין תופסן ככה שצריך לחבר את התחתית באלכסון ואז ליישר אותה, לא מסובך.

באופן כללי התחתית יחסית כבדה אבל זה מצויין כי ברגע שהמסך על שולחן ממש נוח לשנות את הגובה שלו או להטות אותו בשביל ה-pivot.

הרגל של המסך נעולה עם פין מתכת שצריך להוציא רק אחרי שהמסך כבר עומד על השולחן. טיפה קשה להוציא אותה.

ואין פיקסלים שרופים בכלל! ;D

איכות תמונה

טוב אני לא בדיוק מומחה לעניין אבל אני עובד קצת עם גרפיקה ועשיתי השוואה של המסך אל מול מסך CRT וLCD TFT.

זוויות הצפייה מצויינות, לגובה אין כמעט שינוי בתמונה עד זווית של 45 מעלות בערך ולצדדים בערך 50 מעלות. מה שכן, שמתי לב שאם מסתכים מזווית שהיא גם לצדדים וגם לגובה התמונה מושפעת בזווית קטנה יותר (בערך 5 מעלות פחות לגובה ולצדדים).

ביחס לTFT אין מה לדבר בכלל ;)

ביחס לCRT זה אומנם פחות טוב אבל אם יש מקור אור בחדר הCRT מחזיר השתקפות בצדדים ולכן בכל מקרה ה-L2000CP היה עדיף מבחינת זוויות צפיה.

הצבעים מאוד חיים ויש דיוק מאוד גבוה בין גוונים אבל הברירת מחדל של היצרן לא הייתה משהו והייתי צריך לכוון אותם בעצמי (5 דקות, לא ביג דיל).

עשיתי ניסויים על כל מיני משחקים ותוכנות עריכה גרפיות שונות, לא ראיתי מריחות כלל.

הילה סגולה - כמו בכל מסך מסוג S- גם כאן יש הילה סגולה כאשר יש כהות על המסך. ההילה מתחילה להיות רק כאשר זוויות הצפיה משפיעות על התמונה (לגובה מעל 45 מעלות ולצדדים מעל 50 מעלות). עשיתי ניסויים עם חדר חשוך, חדר מאור, עם תמונה בסטייל ועם סרט. סה"כ זה ממש לא נורא.

סה"כ אני מאוד מרוצה מהמסך וחושב שהוא מאוד משתלם ביחס למחיר שלו (בערך 1700 ש"ח).

אם יש שאלות עליו אני אשמח לענות.

------------------------------------------------------------

עריכה: שכחתי לפרט כל המסך!

מסך 20.1 אינץ לא רחב עם פאנל מסוג S-IPS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוונתי בהשוואה לצבעים של CRT, פשוט לשחק קצת עם הצבעים והבהירות הביא לתוצאה טובה. (אני עובד עם כבל DVI, אולי אני אנסה לעבוד עם VGA ולעשות כיוון אוטומטי מאוחר יותר)

קניתי אותו בNETSHOP אבל הם העלו את המחיר מאז הקניה. האחריות היא בכל מקרה ישירה של .

אני עובד על 1280X1024 אבל זה בגלל שהכרטיס מסך שלי מת ברזולוציות גבוהות יותר. בעתיד אני מתכוון לשדרג ואז אני כנראה אעבוד על 1600X1200

אבל חיברתי אותו למחשב חזק יותר בשביל חלק מהבדיקות והכל היה טוב :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה בקשר להילה סגולה

*אם אני נמצא בחדר חשוך ומסתכל למסך באופן ישיר, זה יציג הילה סגולה או רק בהסתכלות מזווית מסוימת (יעני הילה סגולה תתחיל לבלוט רק מזוויות מסוימות?)

* לא הבנתי איך כוונתה את הצבעים, שניתה בעוצמה של Red, Green,Blue או רק בבהירות וגאמא וזה

*אתה יכול לעלות לנו תמונה קטנה למסך, כי ראיתי שהסטייל שלו מאוד פשוט (איך נראה הסטייל שלו - יפה, גרוע...)

מאוד תודה רבה , אני חפשתי חוות דעת למסך זה ולא מצאתי (חיפוש גם באנגלית) עד שיצא אדם חרוץ כמוך :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*אם אני נמצא בחדר חשוך ומסתכל למסך באופן ישיר, זה יציג הילה סגולה או רק בהסתכלות מזווית מסוימת (יעני הילה סגולה תתחיל לבלוט רק מזוויות מסוימות?)

* לא הבנתי איך כוונתה את הצבעים, שניתה בעוצמה של Red, Green,Blue או רק בבהירות וגאמא וזה

*אתה יכול לעלות לנו תמונה קטנה למסך, כי ראיתי שהסטייל שלו מאוד פשוט (איך נראה הסטייל שלו - יפה, גרוע...)

מאוד תודה רבה , אני חפשתי חוות דעת למסך זה ולא מצאתי (חיפוש גם באנגלית) עד שיצא אדם חרוץ כמוך :hi:

בקשר להילה הסגולה, זה ממש ממש לא ביג דיל.

לא חושבת שזה צריך להיות ברשימה של "מה מפריע לי במסך".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד על 1280X1024 אבל זה בגלל שהכרטיס מסך שלי מת ברזולוציות גבוהות יותר. בעתיד אני מתכוון לשדרג ואז אני כנראה אעבוד על 1600X1200

אבל חיברתי אותו למחשב חזק יותר בשביל חלק מהבדיקות והכל היה טוב :smile1:

והכל נראה חד ואין בעיה, למרות שזו לא הרזולוציה הטבעית של המסך?

ואתה יכול לעשות כמה תמונות? :)

אגב, הרזולוציה הנכונה בקנה מידה היא 1280X960

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*את ההילה הסגולה רואים רק כאשר יש תמונה כהה על המסך ואתה מסתכל מהצדדים (ישירות התמונה מושלמת).

*ב- כיוונתי רק את ה-PRESENT ל-sRGB והשאר בבהירות וגאמא.

*כמו שאמרתי בהתחלה, אני עצלן :P אבל העיצוב שלו באמת מאוד פשוט לא הייתי אומר יפה או מכוער סתם פשוט.

והכל נראה חד ואין בעיה, למרות שזו לא הרזולוציה הטבעית של המסך?

ואתה יכול לעשות כמה תמונות? :)

אגב, הרזולוציה הנכונה בקנה מידה היא 1280X960

כל הכל נראה מצויין. ניסיתי גם על 1024X768 ושם היה טיפה פיקסול אבל ממש בקטנה.

וכן התכוונתי ל1280X960 :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...