נתקעתי בOC ל 4800X2 על קירור סטוק - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נתקעתי בOC ל 4800X2 על קירור סטוק

Jules Winnfield

Recommended Posts

שלום,

החלטתי לעעשות OC למעבד שלי שהולך ומזדקן

ומה שעשיתי עד עכשיו זה פשוט נכנסתי לביוס ו...

1.נעלתי את ה PCI-E על 100

2.העלתי את מהירות הבס מ200 ל220 ובנתיים יציב.

כשניסיתי לעלות יותר הוינדוס לא עלה, מה השלב הבא על מנת להתקדם בOC?

2750bmptf2.jpg

*הערה: קראתי את המדריכים באתר ולא פעם לכן אין צורך להמליץ לי עליהם, ומה שעשיתי זה כל מה שהבנתי בערך מהמדריך.

תודה :xyxthumbs:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[מפרט מחשב]

HT? מה זה? וכשמורידים את המכפלה לעלות עוד את הבס נכון?

את המתח של המעבד אתה מתכוון נכון? וכמה זה טיפה?

איך בודקים איזה גירסא של ביוס יש?

אז איך זה שלא העלת מתחים ?

מה זאת אומרת? פשוט העליתי את הבס וזהו.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.

אז איך זה שלא העלת מתחים ?

מכיוון שהמעבד כנראה מ "בציר" טוב, זאת אומרת מעבד מוצלח, שלא זקוק למתח רב על מנת לעבוד בתדר מסויים ואפילו ניתן להעלות לתדרים מסויימים ללא צורך בהעלאת מתח. זה הכל.

יש לי מעבד 4200X2, אני כרגע ישוב איתו על תדר 3.01.

עכשיו, קראתי מלא מלא מאמרים מחו"ל על הסברים על ה HT וכו', תדר של 1000 ואפילו 1100 אין לנו שום צורך בזה, היה כתוב שם כי תדר של 600-800 יספיקו ל 99.9 אנשים ואפילו יותר. אז הדבר הראשון שצריך לעשות הוא, להוריד את תדר ה HT לאזור ה- 600 ולהתחיל משם למשל.

נתקעת? להוריד ל 400 ולהתחיל משם. על הדרך, אם אתה רואה שאתה בתדר של 3 וקצת במעבד, ואין יציבות או שהכל תקין אבל לא עולה וכו', בדוק העלאת מתח.

עכשיו, הקטע פה הוא, שיש מקרי םשבהם אין צורך בהעלאת מתח כלל, עד שמגיעים לנקודה מסויימת שיש צורך פתאום ושים לב !!! למשל להרים מ 1.2 עד ל 1.3 למשל, כן כן עד כדי כך רק על מנת להמשיך בהתדקמות, זאת אומרת, אולי יידרשו העלאות מתחים קצת גבוהות על מנת להמשיך, כי אלו מעבדי אחריי הכל.זה לא CORE 2 DUO החדש אל תשכח.

אני כרגע עם שלי יושב במתח של 1.472 אבל אצלי מעבד נחות יותר.

שים לב גם להעלאת מתח לזכרונות ושאר הרכיבים, אל תשכח גם אותם.

עצה שלי, מה שאני עשיתי על מנת ללמוד כמה שאפשר על מעבדי ועל OC שלהם ובכלל איך מתמודדים איתם, תכנס לגוגל תקשיב טוב כי זה באמת עובד, תכנס ל GOOGLE ותרשום דוגמאות למשל:

4800X2 OC

OC 4800

דברים בסגנון הבנת כן, תקבל כמה וכמה מאמרים מכמה אתרים שעשו סיקור נרחב וכו' ותראה מה הפוטנציאל איך ומה לשים וכמה וזה הכל. בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו וואו נראה אם הבנתי משהו.

.

מכיוון שהמעבד כנראה מ "בציר" טוב, זאת אומרת מעבד מוצלח, שלא זקוק למתח רב על מנת לעבוד בתדר מסויים ואפילו ניתן להעלות לתדרים מסויימים ללא צורך בהעלאת מתח. זה הכל.

יש לי מעבד 4200X2, אני כרגע ישוב איתו על תדר 3.01.

עכשיו, קראתי מלא מלא מאמרים מחו"ל על הסברים על ה HT וכו', תדר של 1000 ואפילו 1100 אין לנו שום צורך בזה, היה כתוב שם כי תדר של 600-800 יספיקו ל 99.9 אנשים ואפילו יותר. אז הדבר הראשון שצריך לעשות הוא, להוריד את תדר ה HT לאזור ה- 600 ולהתחיל משם למשל.

לא הבנתי כלום על ה HT לינק הזה חוץ מזה שהוא מופיע ב CPU-Z על 1000 בסטוק וכשהעלתי את הבס הוא היה 1100(כנראה עלה לבד)

נתקעת? להוריד ל 400 ולהתחיל משם. על הדרך, אם אתה רואה שאתה בתדר של 3 וקצת במעבד, ואין יציבות או שהכל תקין אבל לא עולה וכו', בדוק העלאת מתח.להוריד ל400 מה? איך אני ידע אם הכל תקין אם הוינדוס לא עולה? מה זאת אומרת "בדוק העלאת מתח?"(ומתח זה ה CPU voldage ?

עכשיו, הקטע פה הוא, שיש מקרי םשבהם אין צורך בהעלאת מתח כלל, עד שמגיעים לנקודה מסויימת שיש צורך פתאום ושים לב !!! למשל להרים מ 1.2 עד ל 1.3 למשל, כן כן עד כדי כך רק על מנת להמשיך בהתדקמות, זאת אומרת, אולי יידרשו העלאות מתחים קצת גבוהות על מנת להמשיך, כי אלו מעבדי אחריי הכל.זה לא CORE 2 DUO החדש אל תשכח.מה להרים מ1.2 ל 1.3? את המתח? אבל הוא עכשיו כבר 1.2(לפי CPU-Z

אני כרגע עם שלי יושב במתח של 1.472 אבל אצלי מעבד נחות יותר.

שים לב גם להעלאת מתח לזכרונות ושאר הרכיבים, אל תשכח גם אותם.

תחת איזה שם בביוס לחפש מתח לזכרונות( אני חושב שיש לי ddr2 voldage זה זה? או שצריך memmory voldage?

מה הם שאר הרכיבים?

עצה שלי, מה שאני עשיתי על מנת ללמוד כמה שאפשר על מעבדי ועל OC שלהם ובכלל איך מתמודדים איתם, תכנס לגוגל תקשיב טוב כי זה באמת עובד, תכנס ל GOOGLE ותרשום דוגמאות למשל:

4800X2 OC

OC 4800

אני ינסה תודה על העיצה

דברים בסגנון הבנת כן, תקבל כמה וכמה מאמרים מכמה אתרים שעשו סיקור נרחב וכו' ותראה מה הפוטנציאל איך ומה לשים וכמה וזה הכל. בהצלחה.

תודה רבה על העזרה.!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אני חושב שהכי טוב בשבילך ללמוד זה רק דרך גוגל, תרשום HT LINK, WHAT IS HT וכו'.

2) ה- 400 זה מתקשר אליו בדיוק.

3) כרגע, המעבד שלך עובד בתדר מסויים, על מתח שמוצב לך כרגע והוא 1.2, בדרך כלל על מנת להשיג יציבות, מעלים מתחים כמו 1.236, 1.257 וכן הלאה, הבנת. אבל מה שהתכוונתי בהסבר שלי, שיש מקרים שבהם מגיעים לנקודה מסויימת שיש צורך בהעלאת מתח "כבד" יחסית.

4) כן כל מה שמתקשר ל VOLTAGE ולידו יש שם, זה מתקשר למתח של אותו רכיב . לזכרון אין צורך להוסיף עד שאתה לא מעלה אותו לתדרים ממש גבוהים, למשל DDR2 800 ואתה מעלה אותו ל DDR2 950 סתם דוגמא , אבל אם העלית אותו בכמה מגה הרצים, זה שטויות אין צורך במתח. זה הדוגמא.

5) היכט וב גוגל, תכתוב HOW TO DO OC, OC 4800X2 וכו' הלאה. תראה הרבה מאמרים וביקורות באתרים טובים והסבר איך מה ולמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HT זה Hyper Transport שזה בעצם התקשורת של הלוח עם המעבד ועל הצ'יפסטים...

בגלל ש HT 2.0 (מה שיש לך) תומך (רשמית) עד 2000MHZ אתה לא יכול לעבור את ה 1000MHZ כי 1000*2=2000 מובן?

לגבי מתחים אני לא זוכר איך הביוס שלך בנוי..אבל צריך להיות לך בלשונית שבה העלת FSB גם VOLTAGE ..

תנסה וכמובן תריץ חיפוש בגוגל..לידע כללי..

NIKILLER

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אהלן חברה, אני יודע שהדיון הזה ישן יחסית אבל אני מעדיף להקפיץ אותו מאשר להתחיל חדש ולתת שוב את כל ההסברים.

אז ככה חברים, אני כבר מפחד לעשות OC למה? כי מאז שעשיתי OC עשיתי פורמט\פירקתי חצי מהמחשב על מנת לעלות אותו.

קצת הסברים.

אחרי שנתקעתי בתדר 222X12.5, הורדתי את ה HT למכפלה X4 והוא ירד ל800 ונכנסתי לוינדוס לראות שהוא עולה וחזרתי שוב לביוס,

שם העלתי טיפה את המתח, רמה אחת מעל גג שתי רמות, והורדתי את המכפלה והעליתי את התדר ל240. מה שקרה זה זה:

029vm3.jpg

זה היה הרקע במסך במקום הרקע של הלוגו של וינדוס.

אחרי שעשיתי רסטרט הוא הביא לי את המשפט הנ"ל:

SYSTEM BOOT FAILURE PLEASE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

וזה ההמשך(למי שיש כח לקרוא עוד פסקה :smile1:)

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=366114.msg3160528#msg3160528

אז איך אני ממשיך חברים? איפה טעיתי?

נ.ב

הטמפ' של המעבד הייתה 36 מקסימום בתדר 2800 (כשכל המאווררים על מקסימום כמובן)

עריכה:

עוד משהו ששכחתי לשאול, למה בכלל נוגעים במכפלה?

עריכה 2: אחרי שקראתי מספר מאמרים יכול להיות שזה בגלל שלא שיניתי את מחלק הזיכרון ל 1T?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להוריד את המכפלה של ה HT ולא של המעבד(למקרה שלא הבנתי טוב אני מצטער)...

להעלות את המתח של הצ'יפסט במדרגה או שתיים,את המתח של הזיכרון במדרגה אחת ולנסות לעלות...

בהצלחה בנתיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להוריד את המכפלה של ה HT ולא של המעבד(למקרה שלא הבנתי טוב אני מצטער)...

להעלות את המתח של הצ'יפסט במדרגה או שתיים,את המתח של הזיכרון במדרגה אחת ולנסות לעלות...

בהצלחה בנתיים...

occputempsandvoltph5.jpg

זה מה שהצלחתי להגיע ויציב(מעל זה בדקתי רק במהירות של 235 ולא היה יציב)

-למה ב cpu-z הוא מראה לישהוולט הוא 1.312V ולעומת זה באוורסט 1.49V (האמיתי הוא 1.49)?

-תוכל לפרט קצת לגבי המתח של הצי'פסט והזכרונות, כמו איך זה נקרא בביוס ולמה צריך לעלות את זה?לא נגעתי בזה

-ועוד משהו, לפי המדריך באתר צריך לשים את מחלק הזיכרון 1:1, הדבר היחידי שמצאתי אצלי בביוס שחשבתי שזה מה שקובע את המחלק היה כזה:

1T/2T memmory timing והאשרויות של זה היו: 1T או 2T , ניסיתי לשים 1T(חשבתי שזה "מחלק 1:1) וקיבלתי עוד פעם את מסך כמו בתמונה שהעליתי בעמוד הקודם, טעיתי?

נ.ב

אם זה משנה יש לי אחד 667 ואחד 800 (כל אחד 1GB)

והורדתי את המכפלה ל3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה חיכיתי לה הרבה זמן :yelclap:

לא הבנתי, ואם אני יוציא את הזיכרון של ה 667 וישאיר רק את הזיכרון 1גיגה עם 800 MHZ אני אגיע לתדר גבוהה יותר?

נ.ב

ניסיתי פעמים נוספות OC ולא משנה כמה מתח העליתי למעבד לא הצלחתי להשאיר אותו יציב מעל( 2900MHZ(12.5*232,

האם יש משהו ששחכתי לעשות חוץ מלהוריד את המכפלה של ה HTT ,לעלות מתח לזיכרונות ולנעול את הPCI-E ל 100?

לגבי העלאת מתח ללוח אם, זה חשוב? כי לא מצאתי את זה בביוס?

ועוד שאלה אחרונה, למה צריך לפעמים להוריד את המכפלה של המעבד כדי להגיע לתדר גבוהה יותר בלי לעלות מתח? מה ההסבר מאחורי זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HT-LINK VOLTAGE\MCP VOLTAGE זה של הלוח,לגבי המעבד והמתחים,אל תגזים כי אתה תהרוג אותו ולגבי CPU-Z ואוורסט מה שכתוב בביוס זה מה שנכון כל השאר חארטה..

את מחלק הזיכרונות אתה אמור למצוא ב CHIPSET תחת לשונית MEMORY אם אני לא טועה..לא יצא לי לעשות OC של ..

תעדכן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...