[עזרה] מבקש חוות דעת כללית על טמפ' וקירור במחשב - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[עזרה] מבקש חוות דעת כללית על טמפ' וקירור במחשב

dudimalka

Recommended Posts

אהלן לכולם

חברה ברשותי מחשב די חדש שנמצא אצלי בסביבות השנה וחצי

חשבתי להתייעץ עמכם לגבי הטמפ' של המחשב הנה המפרט והטמפ':

מעבד-Q6600 ליבה ראשונה מגיעה ל63 במנוחה ליבה שניה 60 ליבה שלישית גם 60 וליבה רביעית 58 CPU סביבות ה50 מעלות במנוחה

במהלך מאמץ הטמפרטורוטת של כל ליבה מגיעות ל70 מעלות בערך

זיכרון- 1GB*2 קינגסטון

כרטיס מסך-8600 GT מגיעה ל60 מעלות במנוחה ובמאמץ 70 מעלות

כונן קשיח-WD 320GB בסביבות ה40-42 מעלות (וזה עוד אחרי שהתקנתי עליו יחידת קירור מפיסי קול-האמת שהיא לא שינתה הרבה בטמפ')

לוח אם- P5K SE טמפ' בסביבות ה40-42 מעלות

זהו זה

רציתי לשמוע חוות דעת כללים על הטמפ' האם זה נורמלי או שיש לי מה לדאוג? האם כדאי להתקין קירור מיוחד או להוסיף משהו

כל הקירור שיש לי זה המאווררים שקיבלתי עם המארז (סתם מארז) מאוורר עליון מאוורר צד מאוורר אחורי ומאוורר קדמי

מה שהכי מדאיג אותי זה הטמפ' של המצעבד יש עליו מאורר די גדול אבל כנראה שזה לא מספיק

ראיתי שמשבחים את יחידת הקירור thermalright ultra 120 היא עולה 250 והבנתי שהיא מעולה

מה אתם ממליצים אשמח מאוד לקבל חוות דעת אבל באמת רק ממי שחושב שהוא לא יטעה אותי ולא יבלבל אותי ובאמת מבין בזה

תודה רבה רבה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. יש לך מאורר פשוט למעבד, המעבד חם יחסית. יחסית לנתונים הללו 70 במאמץ בימי הקיץ החמים זה לא כ"כ הרבה.

ב. מאוד הגיוני שהבעיה טמונה במארז שלך. אנשים כהרגלם נותים לזלזל בחשיבותו אבל הוא חשוב ביותר לקירור. אם היה לך מארז נורמאלי שמאורר כמו שצריך יכול להיות שהטמפ' (לא רק יכול להיות, כמעט בטוח) היתה צוחנת משמעותית. וזה לא רק למעבד אלא לכונן קשיח, ללוח, לספק ולכרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיטות כמעט חינמיות לשיפור הטמפרטורה של רכיבים ספציפיים או של המערכת בכללה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=354859.msg3065437#msg3065437

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=361252.msg3122052#msg3122052

אני מציע שתתחיל בנקיון אבק וסידור כבלים.. תוודא שהמאווררים שבמארז אשר לפי התיאור שלך לא חסר כאלו, מסודרים בצורה יעילה בשביל סירקולצית אויר טובה- מקסימום אויר קר במארז כל הזמן. מעבר לזה תצטרך קצת ידע בנוגע לניקיון הקירור של המעבד, החלפת משחה תרמית וכדומה. אני חושב ששווה יותר לקרוא קצת ולהבין בזה קצת יותר (במקרה ואתה לא) ולחסוך את הכסף שיעלה לך קירור חדש. בסה"כ לפי התיאור שלך- שנה וחצי שלא נפתחה דלת המארז לצורך תחזוקה בענייני טמפרטורה, ואני חושב שאם תתחיל בתהליך שכזה, בעת הסיום הטמפרטורות שלך יצנחו מטה.

עריכה: אתה ממש לא צריך להחליף מארז. לפחות לא בשלב הזה, ראיתי הרבה יותר קטנים משלך שרמת הקירור שלהם הרבה יותר גבוהה. מארז קטן לא אומר הכל- כפי שנאמר: אל תסתכל בקנקן אלא במה שבתוכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי שהמארז בהחלט תורם את החלק שלו לטמ'פ הגבוהות של כלל המערכת.

אחד מתפקידיו החשובים ביותר של המארז הוא לשמור על קרירות הרכיבים שבתכו ע"י סירקולציה אויר נכונה ואיוורור מתאים.

לגבי האם כדאי או לא, אתה תחליט כבר לבד.

רק קח בחשבון שגם אם תקנה כמו הפריזר 7 פרו יכול להיות שהטמפק לא ישתפרו משמעותית כמו שאתה מצפה.

הסיבה לכך פשוטה. המאורר לא יוצר אויר אלא משתמש באויר שמסביבו כמובן. אם מסביבו האויר חם (בגלל שאין סירקולציה נכונה וקירור מתאים במארז) יכולות הקירור שלו נמוכות משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוך חודשיים המארז שלך יכול להתמלא באבק באופן רציני ביותר.

פעל לפי עצותיו של Nike ודווח לנו אם יש שינוי בטמפ'.

במידה וגם זה לא עוזר, ויש לך תקציב - החלפת מארז יכולה לעזור מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה.. מה שעושה מארז לאחד שמקרר טוב הוא לא גודל, אלא מבנה עם אפשרויות להרבה מאווררים. וכפי שהוא אמר, יש לו ארבעה מאווררים במארז (בלי קשר למאווררים של רכיבים שונים). עם כמות כזו של מאווררים הטמפרטורה שלו צריכה להיות הרבה יותר טובה. פותח ת'רד יקר, פעל לפי כל מה שאמרתי.. רק לנקות אבק לא נותן הרבה- הדברים היותר רציניים הם נקיון גוף הקירור של המעבד וריענון משחה תרמית, ובנוסף סירקולציה נכונה- למשל... מאוורר קדמי -מכניס אחורי -מוציא עליון -מוציא תחתון -מכניס או מאוורר צד -מכניס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dudimalka אם אתה מעדיף תוכל לקרוא למומחה שיעשה את זה בשבילך, אך זה יעלה לך כסף. אם יש לך חבר או דוד או כל מכר אחר שמבין בתחום זה יהיה טוב יותר- לא רק בגלל המחיר, אלא כי הם לא יאמרו לך דברים לא נכונים כדי שתקנה מהם. מה שאני מציע זה שתקרא קצת מדריכים ותשכיל בתחום כי אם תרצה לקצר את הדרך לפיתרון ותקנה קירור כלשהו, אתה תצטרך לפרק את הקירור הקיים של המעבד- ואני חושב שהניקיון שאני הצעתי הוא לא כ"כ קשה מרגע שפירקת אותו מעל גבי המעבד.

תחשוב על זה. אין הרבה אפשרויות.

Xtract, אשמח אם תפרט לגבי דעתך בנושא המארז שלו. אני חושב שיחסית לגודלו, המארז שלו אפילו טוב מאוד עם 3 מאווררים לא קטנים..

http://www.frontier.com.tw/index.asp?page=products&ID=case&It=09a&Type=AURORA&Ex=structure

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...