[שאלה]היתנגדות של רמקולים ומגברים. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[שאלה]היתנגדות של רמקולים ומגברים.

MuGi

Recommended Posts

אז ככה.. יש לי מגבר שתומך ברמקולים 8-16 OHM ויש לי שני רמקולים 4OHM

מה יקרה אם אני אחבר אותם? הרמקולים ישרפו? המגבר ישרף כי הוא לא יוכל לספק מספיק מתח? אני יכול להפוך 4OHM ל8-16OHM בעזרת נגד 4,6,8,10,12 OHM? או שאני רק אגדיל את ההיתנגדות של המגבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגבר שרווד סטריאו.. רמקולים של שמגיעים עם מערכת מיני סטריאו שלהם..

המגבר הוא תחליף למערכת שנדפקה.. (הם מחוברים למחשב..)

ומזאת אומרת להגביר מידי? אם הרמקולים 4OHM זה לא אומר שהמתח שהמגבר מוציא קטן לפחות פי שתיים (8עד16OHM) מהמתח הדרוש לרמקולים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאל"ט, הדבר היחיד שיקרה זה שישמעו ברמקולים הללו יותר חלש מאשר ברמקולים בעלי התנגדות קטנה יותר, כי הזרם שיגיע אליהם יהיה יותר קטן.

בדיוק להפך...הזרם נמצא ביחס הפוך להתנגדות.

לפותח האשכול, אתה יכול לחבר את הרמקולים כרגיל, רק אל תגיע איתם לעוצמות גבוהות, כי אז יש סכנה למגבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק להפך...הזרם נמצא ביחס הפוך להתנגדות.

לפותח האשכול, אתה יכול לחבר את הרמקולים כרגיל, רק אל תגיע איתם לעוצמות גבוהות, כי אז יש סכנה למגבר.

אתה מתכוון סכנה לרמקולים כן? עוד לא שמעתי על מגבר שנשרף מרמקולים..

אם ההתנגדות יותר גבוהה במגבר מאשר ברמקולים אז למגבר יהיה יותר "קל" והוא לא ירגיש את הרמקולים מה שאומר שבעוצמה גבוה הוא יכול לשרוף אותם בקלות - אפילו אם יש לו הגנה יש עדיין סיכוי..

עכשיו אם ההתנגדות ברמקולים יותר גבוהה מהמגבר זה אמר שלמגבר יהיה "כבד" להרים אותם כמו שצריך .. בעוצמות גבוהות האיכות תיפול והבאס לא יהיה משוחרר.. יהיה לו יותר קשה למשל לשרוף את הרמקולים אבל פה זה כבר שאלה של וואט..

לפי איך שזה נראה אצלך אתה צריך לשמור יותר על הרמקולים כי המגבר חזק בשבילם.. יותר נכון בנוי לעומסים כבדים יותר..אין לו התנגדות - OHM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לחבר , לא יקרה כלום למגבר וגם לרמקולים.

רוב הסיכויים הם שעוצמת הווליום תהיה נמוכה יותר , אבל זה תלוי גם בנצילות הרמקולים.

בכל מקרה , אל תכניס את המגבר לרוויה (ווליום גבוהה שמתחיל לעוות את הצליל) , אם תעשה את זה , יכול להגרם נזק לרמקולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון סכנה לרמקולים כן? עוד לא שמעתי על מגבר שנשרף מרמקולים..

אם ההתנגדות יותר גבוהה במגבר מאשר ברמקולים אז למגבר יהיה יותר "קל" והוא לא ירגיש את הרמקולים מה שאומר שבעוצמה גבוה הוא יכול לשרוף אותם בקלות - אפילו אם יש לו הגנה יש עדיין סיכוי..

עכשיו אם ההתנגדות ברמקולים יותר גבוהה מהמגבר זה אמר שלמגבר יהיה "כבד" להרים אותם כמו שצריך .. בעוצמות גבוהות האיכות תיפול והבאס לא יהיה משוחרר.. יהיה לו יותר קשה למשל לשרוף את הרמקולים אבל פה זה כבר שאלה של וואט..

לפי איך שזה נראה אצלך אתה צריך לשמור יותר על הרמקולים כי המגבר חזק בשבילם.. יותר נכון בנוי לעומסים כבדים יותר..אין לו התנגדות - OHM

לא שמעת על מגבר שנשרף מרמקולים? אני עובד במקום שיום יום מגיעים אליו כמה וכמה כאלה...

בוא ואסביר לך משהו: כשעכבת הרמקולים נמוכה, המגבר מוציא יותר זרם ממה שתוכננן אליו. ז"א שבעוצמות גבוהות, יעבר במעגל ההגברה הסופי זרם שעלול לחרוג מהמותר, ולשרוף את מודולי/טריזיסטורי ההגברה. כמובן שברוב המגברים יש הגנה מפני דבר כזה. אלא שההגנה פועלת לרוב רק במקרים של קצר במוצא. אם יש התנגדות נמוכה, היא לא תיכנס לפעולה מיד, ולפעמים זה יהיה מאוחר מדי.

נכון, גם הרמקולים עלולים להשרף בזרם גבוה, אבל זה כבר תלוי בהספק שלהם, ולא רלוונטי לעכבת המוצא של המגבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהמגבר עובד תיגע בצ'יפ או בטרנזיסטורים של הרמה האחרונה (בדרך כלל נמצאים על גוף גדול)

אם אתה יכול להחזיק עליהם את היד בלי הפסקה ובלי הרגשה שאתה כמעט נשרף זה בסדר

אם זה יותר חם אז תוריד ווליום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...