3 שאלות קצרות על מסכים - עיניים - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3 שאלות קצרות על מסכים - עיניים

eliil1

Recommended Posts

שלום.

יש לי שתי שאלות...

האם מסך 22" הורס יותר את העיינים מאשר מסך 17 או 19 " לדוגמא?

האם המסך 2243 מזיק מאוד לעיינים?

האם קיימים מסכים שכלל אינם הורסים עיניים?? (לפי דעתי זאת שטות , אבל שמעתי מכמה אנשים שיש כאלה, בכל אופן רציתי לברר)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום מסך לא הורס את העיניים בתנאי כיוון נכון של פרמטרי תצוגה (בעיקר הבהירות), מרחק ישיבה, הגדרת גודל גופן הולם וכיוון גובה המסך ומידת התאורה של החדר.

1. תוריד את הבהירות של המסך.

2. כוון את המסך כך שחלקו העליון יהיה בגובה העיניים שלך.

3. אל תעבוד בחשכה מוחלטת. דאג לעוד מקור אור חוץ מהמסך.

4. אל תבהה במסך זמן ארוך. מדי פעם הסתכל על משהו אחר - רצוי להביט דרך חלון על משהו רחוק מאד.

לרוב אין קשר בין גודל המסך לבין מידת ההתאמצות של העיניים. יש אנשים שעובדים עם גופנים קטנים יחסית במסכי 17"/20"/30" והם לא מתלוננים על בעיה. אם הגופן קטן מדי ברזולוציה הטבעית תמיד אפשר לנקוט בפיתרונות זום של טקסט.

מה שכן יש תופעות שפאנלים נחותים מסוג TN גורמים לאי-נוחות אצל חלק מהאנשים בגלל שינוי בצבע רקע של טקסט בגלל הזזות ראש לא רצוניות או כאבי ראש בשל ריצודים עדינים הנגרמים ממהפך (אינוורטר) זול וגרוע אשר מתקינים בחלק גדול ממסכים מבוססי TN. המהפך אחראי לוויסות של הבהירות.

אם אתה רוצה במסך שמבטיח חוויית עבודה עם מינימום סיכוי לאכזבה מומלץ להשקיע במסכים עם פאנלים איכותיים שאינם מסוג TN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ב-SAMSUNG 2243BW פאנל TN.

פאנלי TN לא בעייתים למשחקים שם החסרונות של הפאנלים לא מפריעים, למעט בסצנות משחק אפלות בהם זוויות הצפייה הצרות והניסיון של יצרנים לבצע כיול לניגודיות גבוהה מדי של הפאנל מעלימה פרטים (כמו גם בסרטים).

לקריאת טקסט ממושכת, אם אתה מסוגל להרשות לעצמך, מסכי 20" לא-רחבים כמו LG L2000CP, HP LP2065 או DELL 2007FP מומלצים יותר, כי איכות התמונה שלהם טובה יותר בזכות פאנלי S-PVA או S-IPS.

יש גם 19" נוסף איכותי של סמסונג, ה-971P שמבוסס על S-PVA אבל הוא לא כל כך מתאים למשחקים מהירים.

מומלץ שתקרא גם את המאמרים הבאים:

http://hwzone.co.il/articles/lcd_guide_a/

http://hwzone.co.il/articles/lcd_guide_b/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו...ראיתי בזאם מסכים עם פאנלים של S-PVA ו S- , אין שם כמעט מסך אחד שיותר זול מ2000 שקל...=\

וכן , מהמאמר שנתת לי , הבנתי את ההבדל בין הפאנלים..TN באמת לא משהו..=\ אבל הוא זול - מאוד.

אני די בדילמה...=\

מה עדיף , 2243BWוSamsung

או

SyncMaster 226BWוSamsung

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SAMSUNG 2243BW עדיף על ה-226BW.

יש מסך איכותי גם בכ-1750 (ה- L2000CP) כך שמסך 20" איכותי לא מתחיל ב-2000. עדיין לא ידוע מה בדיוק יכולותיו במשחקים מבחינת כיול OverDrive, אבל אף אחד ממי שקנה אותו באחרונה והמליץ עליו בפורום לא ציין שהוא הראה מריחות במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקציב שלי מוגבל , עד 1400 גג, אבל באמת גג.

רציתי בהתחלה לקנות מסך 17 או 19 אינץ , אך אח"כ אמרו לי פה בפורום שההבדל בין 19" ו22" הוא בסך 200 ש"ח , אז שווה יותר לקחת 22" איכותי , והמליצו לי על 2243.

המטרות שלי הן למשחקים עם דרישות גבוהות ברזולוציות גבוהות, המחשב שאני קונה זה E8400 עם כרטיס מסך HD4850 SONIC , 4 GB , שתיים של שתיים. כמו כן, אני מתכוון להתקין שתי מערכות הפעלה - וינדוס ולינוקס, ותכונות כבדות למיניהן שקיימות בלינוקס במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי יותר לקחת 22" מאשר 19" בגלל חוויית המשחק באספקט רחב. המפרט שלך ישרת את המסך בצורה מספקת למשחקים ברזולוציה הטבעית.

אם אתה נשאר במגבלת התקציב 1400: ה-2243BW הוא מסך אשר נמנה בין מסכי ה-22" המומלצים בנעוץ. הארגונומיה העשירה שלו היא זו שהובילה למיצובו בראש הרשימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קראתי את המאמר הזה, ולפיו החלטתי גם שה2243 הבחירה הכי חכמה.

למרות ש...בCHIMEI 222H יש הרבה מעוד חיבורים שונים...Composite , S-Video ו-Component . אבל אני לא בטוח למה הם משמשים , כך שזה לא אומר לי הרבה השמות האלה...

אה עוד משהו .. איך המסך T220 ? לעומת 2243 ו CHIMEI ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקציב שלי מוגבל , עד 1400 גג, אבל באמת גג.

אז שווה יותר לקחת 22" איכותי , והמליצו לי על 2243.

המטרות שלי הן למשחקים עם דרישות גבוהות ברזולוציות גבוהות, המחשב שאני קונה זה E8400 עם כרטיס מסך HD4850 SONIC , 4 GB , שתיים של שתיים. כמו כן, אני מתכוון להתקין שתי מערכות הפעלה - וינדוס ולינוקס, ותכונות כבדות למיניהן שקיימות בלינוקס במיוחד.

22 איכותי זה לא הסמסונג, הוא בסה"כ מסך הסביר ביותר במחיר שלו.

טוב קנה מעבד חזק, כרטיס מסך מפוצץ ומסך בסיסי.

עוד שנתיים יהיה לך מעבד בינוני, כרטיס מסך בינוני ומסך בסיסי.

לעומת זאת אם תקנה מעבד חלש יותר כרטיס מסך חלש יותר ומסך איכותי, תישאר עוד שנתיים עם מעבד בינוני, כרטיס מסך בינוני ומסך איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באף אחד מהם אין דברים כמו PIVOT וכו' נכון?

אגב איך אני יודע איזה פאנל אצל מי? לא כתוב באתרים =\ או שאני פשוט לא רואה..

מה דעתך על המסך

Dell E228WFP "22

??

היית ממליץ לי עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...