איזה מאוורר למארז טוב יותר מהשניים? (SF2 נקנה, אבל יש בעיה) - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה מאוורר למארז טוב יותר מהשניים? (SF2 נקנה, אבל יש בעיה)

SuB

Recommended Posts

חברים, שמתי תמאוורר, שליטה ידנתי בסוף, הוא על 3400RPM (אני עוד מעט יוריד אותו כי הרעש דיי גבוה) והוא לא הוריד לי בקושי מעלה אחת? איך זה יכול להיות לעזאזל? הנה קצת פרטים על המארז והמיקומים:

* מאוורר 80 1 בגג שמוציא אוויר (נמצא בדיוק באמצי המארז), אני חושב שהוא בערך 2800RPM, כי הוא לא מחובר ללוח.

*מאוורר TT SF2 (מה שקניתי היום) שנמצא מתחת לספק בצד שמאל שלו, והוא בדיוק בגובה של המעבד והסינק שלו.

*מאוור+סינק של (מקורי, מה שהגיע עם המעבד אני חושב) שמסתובב על 3300-3500RPM.

*מקום למאוורר 80 מתחת להארדיסק (איפה שהרמקול הפנימי) שכרגע אין בו מאוורר..

בביוס הטמפרטורה היא 40-42, ובתוכנה של הלוח אם, הוא בין 39-41. 10 דקות אחרי שחיברתי אותו הייתי בהלם כי הטמפרטורה היתה 34-36 מעלות, ושמחתי מאוד.. והוא היה על מהירות נמוכה מעכשיו...

אני אשמח אם מישהו יגיד מה לעשות, כי אני ממש מאוכזב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים את המאוורר החכם למעלה מוציא אוויר, ואת הנוכחי שמוציא אוויר שיכניס אוויר מקדימה.

מומלץ לשים עוד אחד מתחת לספק שיוציא אוויר.

אתה יכול לנסות לשים גם את החכם מקדימה, ואת הג'נרי למעלה (אך עדין - קדימה מכניס - גג מוציא - אחורה מוציא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3 שאלות

1. איזה מאורר היה לך שם קודם?

2. כמה מעלות חשבת כבר שמאורר מארז ישפר (אני חשבתי שאתה רוצה מאורר למעבד)

3.איפה שהמאורר יושב יש הרי חורים במארז שמהם יוצא האויר, האם החורים האלה מאפשרים זרימה טובה של אויר? יש שיש כמה חורים קטנים שפשוט חונקים את המאורר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז זה מה שעשיתי, ואני כבר יענה על השאלות שלכם:

את ה-SF2 שהיה מתחת לספק השארתי שם והפכתי אותו שיוציא אוויר, ככה על מהירות גבוהה הוא בקושי מרעיש...

את הג'נרי הפכתי למעלה סתומרת- במקום שיוציא אוויר מלמעלה (למרות התאוריות,דבר זה לא נראה לי כל כך פועל), שיכניס אוויר מלמעלה וה-SF2 מוציא אותו.. הדבר שיפר לי את הטמפרטורה במנוחה ב-4 מעלות ובמאמץ ב-6 מעלות...

גם מתחת לספק וגם במקום של המאוורר למעלה יש חורים. החורים שלמעלה גדולים ונותנים זרימה טובה של אוויר. מתחת לספק יש חורים טיפה יותר קטנים אבל כמות הרבה יותר גדולה של חורים שגם נותנים זרימה טובה של אוויר, אבל כמו שבדקתי, רק בהוצאת אוויר מהם ולא בהכנסה, וגם כב-SF2 הכניס משם אוויר היה רעש נוראי...

יש כמות גדולה של חום בסביבת המעבד (שהספק קצת מסתיר מהמאוורר שמוציא אוויר מלמעלה), אז אני בטוח שיותר טוב שהמאוורר שמתחת לספק יוציא אוויר מאיזור זה ולא יכניס.

חשבתי שהמאוורר יוריד איזה 6-7 מעלות במנוחה (קצת חלמתי).

IronEddie, אני לא חושב שהרעיון לשים כרגע מאוורר מתחת להארד דיסק ישפיע על הטמפרטורה, כי הוא ידחוף אוויר רק על החלק של הגשר הדרומי, ורק שבוע הבא יהיה לי עוד מאוורר ג'נרי שאני אכן ישים אותו שם. אני מעדיף להתרכז בפינוי האוויר מהחלק העליון של לוח האם ששם נמצא המעבד.

דבר נורא מעצבן זה שהכרטיס מסך GF4 ti 4400 יוצר מעין מחיצה בין החלק העליון והחלק התחתון של המארז בגלל אורכו הרב..

ביום שבת אני יעגל את ה-IDE ואולי זה ישפיע גם..

ובמקום ה-SF2 לא היה מאוורר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה להתעלל.. לפי דעתכם להישאר עם הסידור הנוכחי? (80 ג'נרי למעלה מכניס אוויר, ו-SF2 מוציא אוויר מתחת לספק בגובה של המעבד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יתן לך שני דרכים אפשריות לפתרון:

1.תרחיב את החורים של המתקן למאוורר ליותר גדולים כך שיאפשר העברת אויר טובה יותר ותשים את הSF2 בחלק האחורי של המארז מכניס אויר ולמעלה תשים מאוורר מוציא אויר.

2.תעשה חור בדלת של המארז מול המעבד והצ'יפסט ותשים בו את הSF2 מכניס אויר ותשתמש בגריל שהגיע איתו יכול לצאת לך יפה.

ומאחורה תשים מאוורר מוציא אויר.

לדעתי דרך מס' 2 תניב תוצאות טובות יותר וכש תשיג עוד מאוורר 80 מ"מ תשים אותו בגג המארז מוציא אויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אבל אני כרגע לא רוצה לקדוח עד שאני יעשה חלון (לקראת סוף החופש)

ודרך אחד נוסתה כבר ואינה משפיעה כלל על הטמפרטורה.. וגורמת לרעש איום בגלל השאיבה החזקה של ה-SF2 שבקושי הכניס אוויר כי כנראה החורים לא נתנו לו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אבל אני כרגע לא רוצה לקדוח עד שאני יעשה חלון (לקראת סוף החופש)

ודרך אחד נוסתה כבר ואינה משפיעה כלל על הטמפרטורה.. וגורמת לרעש איום בגלל השאיבה החזקה של ה-SF2 שבקושי הכניס אוויר כי כנראה החורים לא נתנו לו..

בגלל זה אמרתי לך להרחיב אותם ליותר גדולים כי הSF2 הוא מאוורר מאוד חזק וכשיש עליו משהו שלא מאפשר שאיבת אויר חזק הוא רועש..

או שבכלל תוריד את כל החורים ותשים את הגריל במקומם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל יש לי אחריות, המחשב חדש (3 חודשים ומשהו) ומספיק הם עשו לי טובה שנתנו לי מדבקה לשים אחרי שאני פותח את המחשב בשביל האחריות, ועוד אני מתגרה בהם שאני מתקין מאווררים ומשחק עם המקומות, אבל להרוס את המארז זה נראה לי מוגזם והם לא יתנו לי אחריות על כזה דבר.. חוץ מזה אין מה להרחיב את החורים כי הם דיי גדולים והרווחים של המתכת בין כל חור הם דקים וישברו אם אני ירחיב..

אם יש לכם סידורים שונים בלי להרחיב אשמח לשמוע.. ואני כבר ניסיתי לשים את ה-SF2 למעלה מכניס אוויר ואת הג'נרי מוציא, אבל הטמפרטורה היתה גבוהה יותר מבמצב הנוכחי..

בכל מקרה אני אמור שבוע הבא לקבל אחד ג'נרי של 80 מ"מ שאני ישים איפה שהרמקול הפנימי, ויכול להיות שאני יקבל שתיים אז אני יחפש מה לעשות עם השני שאני יקבל.. מקסימום נקרצץ לכם עוד ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...