למה נוער לא קורא ספרים? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה נוער לא קורא ספרים?

Dark_Phantom

Recommended Posts

לי יש אנגלית מעולה! וכמו שאתם רואים אין לי שגיאות כתיב והספר האחרון שקראתי היה שהייתי בן 6-7. משהו על קטר אדום! (עד היום הוא אצלי)

אתה שופט את קריאת הספרים די טוב יחסית למישהו שקרא ספר אחרון בגיל 6.

האם אתה קראת פעם ספר רציני ועמוק? לא נראה לי. אולי זה פשוט נראה לך משעמם

וזה לגיטימי(מה לעשות קריאה לומדים לאהוב מגיל צעיר) אבל אל תגיד שזה לא מעניין משום שאתה

לא קורא והספרים שמכריחים אותך לקרוא בביה"ס ממש לא משקפים את מלוא המגוון של האפשרויות

שיש לך על המדף. שים לב לתגובות של האנשים פה- האם ניסית לקרוא אי פעם אחד מהספרים הנ"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שכחתי כמובן את דגלאס אדמס וטרי פראצ'ט, שניים מהאנשים המצחיקים ביותר שפרסמו ספרים אי פעם.

וגם, עוד גאון ששכחתי, סטניסלב לם, כל ספר - פנינה. (הוא כתב את סולאריס המצויין, שעליו מבוסס הסרט המבזה והתפל עם ג'ורג' קלוני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב שיש פה 2 קבוצות עיקריות של קוראים:

1. מד"ב, פנטסי ושאר הירקות

3. ספרי מלחמה, מתח (טום קלנסי...)

וחוץ מ2 אנשים שנראה לי שאמרו שקוראים ג'ול ורן אף אחד פה לא קורא ספרי הרפתקאות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהייתי קטן קראתי המון ספרי הרפתקאות, בגיל 14-15 בערך נחשפתי למדע הבדיוני ומאז אני תקוע שם... אל תשכח שמד"ב זו הגדרה של תחום מאד רחב, עטיפה עלילתית לכל שאר הנושאים - פילוסופיה, תאולוגיה, הרפתקאות, רומנים, מתח, פעולה וכל נושא אחר שעולה על דעתך, כל ספר הוא משהו אחר.

וכמובן שקראתי ספרים של ז'ול ורן, למען האמת, רוב הסיכויים שלפחות חצי ממה שקראתי אני כבר לא זוכר - כבר קרה לי שקראתי ספר, ורק לקראת האמצע שלו הבנתי פתאום שקראתי אותו 5 שנים לפני זה... ככה זה כשאתה מגזים, וגם עם ספרים הגזמה זה לא ממש בריא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהייתי קטן קראתי המון ספרי הרפתקאות, בגיל 14-15 בערך נחשפתי למדע הבדיוני ומאז אני תקוע שם... אל תשכח שמד"ב זו הגדרה של תחום מאד רחב, עטיפה עלילתית לכל שאר הנושאים - פילוסופיה, תאולוגיה, הרפתקאות, רומנים, מתח, פעולה וכל נושא אחר שעולה על דעתך, כל ספר הוא משהו אחר.

וכמובן שקראתי ספרים של ז'ול ורן, למען האמת, רוב הסיכויים שלפחות חצי ממה שקראתי אני כבר לא זוכר - כבר קרה לי שקראתי ספר, ורק לקראת האמצע שלו הבנתי פתאום שקראתי אותו 5 שנים לפני זה... ככה זה כשאתה מגזים, וגם עם ספרים הגזמה זה לא ממש בריא.

אתה יודע, כשאין לך צעצועים בבית והרבה ספרים תנחש מה אתה עושה....קורא ספרים :D

well, היו זמנים...עכשיו אני בקושי מתקרב לספרים-אין זמן...בקיץ אני מקווה להשלים את החסר

בכל מקרה גם אני קראתי כמה ספרים של בדיוני- חלק אהבתי חלק פחות משכן הבנתי שאני אוהב יותר

את העבר מאשר את העתיד :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח voodooman

יש לי כמה ספרי הרפתקאות שקראתי פעם!

של זול וורן

אלכסנדר דימא

כל השאר זה שטויות למשל כל הסידרה של צמרמורת ועוד שטויות כאלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדרת אמבר מדהימה, כמו כל דבר שכתב רוג'ר זילאזני. פשוט מלך.

שמתי לב שיש פה 2 קבוצות עיקריות של קוראים:

1. מד"ב, פנטסי ושאר הירקות

3. ספרי מלחמה, מתח (טום קלנסי...)

וחוץ מ2 אנשים שנראה לי שאמרו שקוראים ג'ול ורן אף אחד פה לא קורא ספרי הרפתקאות?

אצלי לפחות, זה עניין של שלבים. תקופה ארוכה קראתי טום קלנסי ושות', והיום אני קורא יותר מד"ב. ג'ול וורן קראתי בעבר, אני לא חושב שקראתי משהו שלו בשנה האחרונה. יכול להיות שאני אחזור לזה יותר מאוחר.

כן ספרים הם סתם ביזבוז זמן! וגורמים לך להיכנס לשיעמום!

היה פעם את המשפט שבספר אחד אתה טייס ובספר השני אתה אסטרונאט וכו...

עכשיו אנחנו בדור ההייטק והיום ספרים לא מעניינים אף אחד! כמו שבספר אחד אתה יכול להיות טייס! אתה יכול לקנות משחק מחשב סימולטר ואתה לא קורא על טייס! אלא אתה משחק את הטייס! ואתה נהנה יותר!

ובקשר שספרים עוזרים לשפר את השפה ולהגדיל את האוצר מילים זה נכון! אבל היום בדור הייטק יש ויש מלא כתבות מכל התחומים ומכל השפות. שעוזרים לא פחות!

לי יש אנגלית מעולה! וכמו שאתם רואים אין לי שגיאות כתיב והספר האחרון שקראתי היה שהייתי בן 6-7. משהו על קטר אדום! (עד היום הוא אצלי)

היום לא צריך לדמיין! מאז שיש מחשב הכל הופך ליותר ריאלסטי ויותר מהנה! מה אתה מעדיפים לקרוא על טייס שטס בf15 ומפציץ אזורים! או להיות אתם בתא הטייס ולחסל את המטרות בעצמכם!

אני מעדיף לקרוא קומיקסים מאשר ספרים! הם יותר צבועניים ומעניינים מאשר איזה ספר שרק הכריכה מעניינת.

וחייבים להוציא את ספרות מבחינות הבגרות! זה פשוט התעללות מה שעושים! לקרוא ספרים שלא מענינים אותך! זה כמו להכריח אותך לראות טלנובלה :bash: :AR15: .

גם היה פעם איזה שבו אתה קורא על קטר רכבת. תנסה להתבגר מעבר לספרים של ילדים קטנים, לספרות רצינית יותר. מבטיח לך שזה הרבה פחות משעמם. כנ"ל לגבי הטייס F15 שטס ומפציץ אזורים. ספר זה לא סימולטור.

אין כזה דבר "אתה טייס" או "אתה אסטרונאוט". זה לא משחק תפקידים. אתה יכול להזדהות עם הדמות, אבל אתה לא הדמות. הדבר הכי קרוב זה ספר שמסופר בגוף ראשון, דרך העיניים של אחת הדמויות.

רמת הכתיבה באינטרנט זה לא מה שישפר לך את השפה. גם ככה כבר יש מקומות שמרוב קיצורים וסימנים אני כבר לא מבין מה רוצים ממני.

היום לא צריך לדמיין? מכונות לא מדמיינות. דמיון זה הביטוי העיקרי של מחשבה חופשית. פעמים רבות התאכזבתי כשראיתי סרט מבוסס על ספר (פה "שר הטבעות" היה באמת יוצא דופן) והדמויות בכלל לא דמו למה שחשבתי. אתה מעדיף לחשוב לבד, או שאיזה מפיק/מתכנת יגיד לך מה לחשוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהייתי קטן (בי"ס יסודי) היו המון ספרי הרפתקאות טפשיים כאלה - היה חסמב"ה, כס"ח, החמישיה הסודית, השביעיה הסודית (היה גם הרביעיה הסודית???), כמובן דני-דין, וג'ינג'י.

אני חושב שקראתי את כל מה שהיה בספרי של בי"ס עד שעברתי לספרים ה"כבדים" יותר -הספרים של ה"גדולים" (כיתות ה'-ו') שהרשו לי לקרוא אותם בספריה כי קלטו שיש פוטנציאל - "ההוביט" (כמובן) והיו "אורי" ו"אליפים" (שקראתי אותו שוב לא מזמן בשביל הנוסטלגיה) שני ספרים על הרפתקאות התבגרות ילדים בישראל של שנות ה 50-60.

עכשיו אני נזכר! ספרים של ז'ול - וורן, כמובן! אני זוכר שהיה עותק של "מסביב לעולם ב80 יום" שהיה נראה לי ממש ענק ומפחיד לפני שקראתי אותו...

יא אללה... לאיזו נוסטלגיה גרמתם לי לגלוש... :smoke:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

minimizer

אל תמהר לשפוט אדם... במיוחד רק על פי "מדד קריאת ספרים"

לא שפטתי אף אחד על פי מדד קריאת ספרים.

בקשר לספרים מומלצים, אני קורא עכשיו (ממש עכשיו) את Thief of Time של פראטצ'ט והספר הזה, כמו כל ספר של פראטצ'ט, הוא פשוט גדול!

אגב, הזכירו פה את מדריך הטרמפיסט לגלקסיה - אני מקווה שהכוונה הייתה לכל ששת הספרים (כולל Young Zaphod Plays it Safe) ולא רק לכרך הראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שהתגייסתי לצבא הייתי קורא בערך ספר בשנה, ובזמן השירות שלי לא היה דרך יותר מתאימה להעביר את הזמן בקריאת ספר איכות.

אין כמו ספר להעביר את השמירה (כמובן בתנאי שלא תופסים אותך), או מארב בטנק.

ב8 חודשים האחרונים קראתי קרוב ל20 ספרים.

הסופר שאני חייב לו את אהבתי לקריאת ספרים הוא פול אוסטר, הוא פשוט גאון.

ספרים כמו מר ורטיגו,לווייתן,מוזיקת המקרה.

עוד ספר שמומלץ בחום: דרקון אדום של תומס הריס, הספר קצת דומה לסרט, אבל הוא מותח בצורה מדהימה, זה ספר ישן,ספק עם מוכרים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

300 עמודים מביא לך סחרחורת? אני רק מתחיל בגודל הזה

בכל מקרה מה אני היחיד כאן שקורא קורט וונגוט? הוא סופר ענק לפי דעתי בעיקר Welcome to the monkey house וגם God bless you Doctor Kervorkian

עוד סופרים ענקיים הם פראצ'ט, גאימן, אסימוב, ריצ'ארד באך, דאגלס אדאמס ועוד כמה (כן אני יודע שאת רוב הרשימה כבר אמרו)

בקשר להארי פוטר: אני לא אחשיב את זה בחיים בתור יצירת מופת אבל זה ספרים שפשוט כיף לקרוא ואני מתכוון לקנות את Order of the phoenix

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד ספר שמומלץ בחום: דרקון אדום של תומס הריס, הספר קצת דומה לסרט, אבל הוא מותח בצורה מדהימה, זה ספר ישן,ספק עם מוכרים אותו.

ספר מצויין, בדיוק סיימתי לקרוא אותו לפני כמה ימים. השאיר אותי ער כל הלילה. בהחלט עוד אפשר להשיג אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...