קירור מעבד ASUS או THERMALRIGHT ?? עזרה בהחלטה - עמוד 3 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור מעבד ASUS או THERMALRIGHT ?? עזרה בהחלטה

liloli

Recommended Posts

אני לא חושב שזה תקף לכל הסדרה, יצא לי לראות ולהרכיב kaze jyuun של 1900RPM (סליפסטרים זה שם כולל לכמה סדרות שנופלות תחת הקטגוריה של מאווררי סליפסטרים, הספציפיים האלו עם ה 11 להבים נקראים kaze jyuuni), רשום 110CFM, אני לא יודע אם הוא דוחף את זה- אבל מרגישים הרבה יותר זרימת אוויר מה S-FLEX של ה 1600RPM....

אגב, ה Ultra kaze הם מנהרות רוח מטורפות. מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה תקף לכל הסידרה, הנה הביקורת של SPCR:

http://www.silentpcreview.com/article832-page2.html#SS-SH

ה-1900RPM אמור לדחוף 110CFM ובבדיקה שלהם הוא דחף רק 79CFM בלבד, ועוד ב-39dBA. וכך גם שאר המאווררים בסידרה.

Scythe סתם ניפחו את המספרים של הסידרה.

אפשר לראות שגירסת ה-SS-1600RPM באמת דוחפת כ-61CFM ולא 88CFM כמוצהר, באזור ה-32dBA.

אגב גם ה-Ultra Kaze נמצאים בביקורת וגם שם המספרים מנופחים למדי.

הנה השוואה של Vapor עם ה-S-Flex F-1600:

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=2641605&postcount=5

ניתן לראות שהוא אכן מגיע ל-60CFM המוצהר אבל עושה זאת באזור ה-33dBA ולא 28dBA.

בקיצור S-Flex או SlipStream ל-1600RPM, נקבל בערך אותו CFM ורמת רעש דיי דומה.

אם כי VAPOR דיווח שרמת הרעש של ה-SS עולה ברמה ניכרת ברגע שהוא נמצא על רדיאטור, ולכן הוא כנראה פחות עדיף, ואם מתחשבים בכך שהם SleeveBearing ולכן גם פחות אמינים אני מאמין ששווה להוסיף את ה-20 ש"ח ל-S-Flex.

אגב עוד מאוורר מאוד מעניין בהשוואה שלו הוא ה-Zalman ZM-F3 שגם ניתן למצוא בארץ במחיר סביר (46 ש"ח ב-IQPC).

שימו לב שהוא נמצא באזור ה-75CFM על ה-34dBA ב-1800RPM ואחד החביבים בהשוואה זו, בינתיים הוא מצטייר בעיני כמוצלח ביותר לרמת רעש סבירה עם CFM גבוה לקירור מעבד. הוא גם מגיע עם נגד אופציונלי להורדה ל-900RPM שזה פלוס למי שרוצה אופציה קלה למאוורר שקט או ביצועיסט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול למצוא לך כ"כ הרבה דברים שהם נגד.. אבל בסופו של דבר אתה צריך לסמוך על הרוב, ובתור אחד שחיפש כ"כ הרבה ממש אין לי כח לחזור אל זה ולהביא לך קישורים אבל תחפש עוד.. אני חושב שיש לא מעט בפורום User Reviews בXtreme Systems.. ויש גם השוואה של Madshrimps. תשמע biodome, אל תיפול בפח של מקור אחד להשוואה בכל דבר שנוגע לתחום הקירור. גם אני נתקלתי בהשוואה הזו דיי בהתחלה כשחיפשתי מאווררים טובים וראיתי מחיר טוב וביצועים טובים.. אבל לאחר עוד ועוד חיפושים ראיתי ניגודים והגעתי למסקנה שהוא לא כמו שהוא מתואר בסיקור הזה.

אני מציע שתשב על הנושא של המאווררים עוד קצת, תקרא גם ביקורות ספציפיות (לא השוואות) של מאווררים בולטים כמו הZM-F3 והSFLEX.. ותסיק את המסקנות בשביל כולנו. ואני אפילו אצטרף אליך, כי אני אשמח למצוא משהו טוב יותר וזול יותר, הרי מי לא? ;)

:yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע גם Mike Chin העורך של SPCR, וגם VAPOR שהוא MOD ב-XS הם שניים שאמורים לסמוך עליהם. זה לא סתם משתמשי פורום פשוטים (הרי מייק הוא זה שעוזר לאנטק לתכנן ליין המארזים השקט שלהם).

ודבר אחד לפי הבדיקה שלהם הוא 100% - סידרת ה-SlipStream לא עומדת ב-CFM המוצהר שלה ומציגה רמת רעש דומה ל-S-FLEX.

מהביקורת של madshrimp אי אפשר להבין יותר מדי, המדידות שלו לא כוללות CFM אלא טמפ' שיכולה להיות מושפעת ממגוון דברים, ואת הבדיקת של ה-dBA הוא עשה ממרחק של 10ס"מ עם רעש סביבתי של 34dBA..

אתה צודק שאולי צריך להמשיך ולחקור על הזלמן לפני שמכתירים אותו כמוצלח ביותר בקטוגריה זו, אבל האמת לא ראיתי אותו בעוד השוואה מלבד זו של Vapor.

נראה לי שארכוש למחשבים הללו גם את הזלמן וגם ה-S-FLEX (בתקווה שיהיה זמינים במלאי), ומה שיהיה מוצלח פחות ישמש בסוף כמאוורר מארז.

אגב נדמה לי שראיתי שעדיף להחזיק את המאוורר על ה-U120E במצב של משיכת אוויר ולא של דחיפה, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק שה-SlipStream לא עומדים בהצהרה של Scythe, אבל כך זה כמעט כל המאווררים בשוק.. כמובן שהם לא יכולים להצהיר מידע שגוי כי זה לא חוקי, אלא שהם עושים את זה הכל חוקי והכל לפי הסטנדרטים והדרישות שבבדיקת רעש של מאווררים.. אז החברות מנצלות את זה ומרויחות לקוחות שרק משוים את מספר הדציבלים בלי להשוות האם באמת רמת הרעש נכונה. כנ"ל לגבי דחיפת האויר ועוד כמה פרמטרים.

ולצורך העניין אין לנו מבחר רחב של מאווררים כמו שיש בחו"ל.. יש לנו דגמים ספציפיים של Nexus או YL אבל אין לנו מבחר רב מהחברות הללו, לצערנו, החברות הטובות.. ולכן קשה לומר שבסטנרט של המאווררים שבחנויות בארץ, ה-SlipStream של Scythe הוא מאוורר לא טוב, למרות שהוא לא עומד בהצהרה.

אני אישית חשבתי לקנות כמה מאווררים טובים ולהשוות אותם בעצמי.. אחת ולתמיד בלי להשתגע ממיליון השוואות שכל אחת אומרת משהו אחר. חשבתי על ZM-F3 SFLEX ו-SLIPSTREAM מקביל.. מה אתה אומר? יש עוד מאווררים שיש לשקול?

וד"א.. רציתי להעלות נקודה חשובה מאוד בכל עניין השוואת המאווררים.. בדקתי לאחרונה המון קירורים כמו Tuniq, U120E, Vendetta, HDT's... והרשימה לא תסתיים לעולם. המסקנה שלי לגבי הביקורות/השוואות (לא על הקירורים) ברורה לחלוטין- שום דבר אינו ברור. כל מארז שונה וכל חדר בבית שונה. כשחושבים על זה- לפעמים מודדים קירורים ומחליפים להם את המאווררים למאוורר אחד קבוע בשביל שהתוצאה תהיה שווה.. אבל מה הטעם כשהתוצאה עם המאוורר המקורי היא זו שמעניינת? וגם- יתכן שעיצוב להבים או מאפיין מסוים של מאוורר ספציפי יהיה טוב יותר עם קירור מסוים, ולכן בכל הנוגע לקירורים פאסיביים קשה להשוות לקירורים אקטיביים. וכל זה מתגמד ליד המשפט שהתחלתי "כל מארז שונה וכל חדר בבית שונה". תחשוב על זה.. אלו הן הסיבות כנראה לכך שכל השוואה בד"כ מציגה תוצאות שונות. וזה לאו דווקא חייב להיות שבהשוואה 1 קירור X יהיה טוב מY ובהשוואה 2 קירור Y יהיה טוב מX. הX בהשוואה 2 יכול להיות עדין טוב יותר, אבל בהפרש מאוד קטן שמרמז שהם בעלי ביצועים זהים.

מעלה (צלזיוס) לפה מעלה לשם... ולנושא שלנו, ה-Slipstream. מה משנה זה לא אם הוא עומד בהצהרה. ההשוואה הנכונה היא לקחת קירור ולהצמיד אליו מאווררים שונים וכך לדעת מי מהם מקרר אותו יותר טוב. והשוואה כזו יש גם לציין, נותנת מסקנות אך ורק לגבי הקירור הספציפי שכן כל קירור בעל עיצוב ומבנה שונים וכנ"ל לגבי מאווררים- ולכן כל קומבינציה תניב תוצאות שונות (ומשונות).

לגבי הTR, מצטער אני לא יודע.. אבל יש ב-FrostyTech ביקורת טובה עליו ואולי הם ציינו בהתקנה של מאוורר באיזו צורה קיבלו טמפ' נמוכה יותר. שווה לבדוק את זה. שים לב גם באתר, שה-Ultra 120 טוב יותר מגרסת ה-. שווה לבדוק גם את זה לעומק, ואולי תוכל למצוא אותו במלאי של איזו חנות.. כנראה שגם יהיה זול יותר- ועל כן עוד יותר שווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אני לא אומר שסדרת ה-Slip Stream רעה, היא בהחלט עושה את העבודה ודוחפת הרבה אוויר, והמחיר שלה סבבה לגמרי.

העניין שהנתונים היבשים שלה (עליהם מסמתכים רוב הקונים) מטעים מאוד, כי ה-CFM מנופח ברמה מוגזמת כדי להראות יתרון על ה-S-FLEX, יתרון שאינו קיים בכלל.

והממצא של VAPOR בקשר לכך שרמת הרעש שלה עולה בצורה חריגה בעת התקנה על רדיאטאור גורמת לי לפסול אותה על הסף.

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2244&page=5

FrostyTech השתמשו בשני מאווררים שונים - זה לא דרך להשוות בכלל. ניתן גם לראות שהמאוורר שהם שמו על ה-U120A היה רועש יותר ב-9dBA שזה מתורגם להבדל דיי רציני בכמות האוויר שעברה בהם, בעוד ההפרש בטמפ' היה פחות מ-1C.. אין ספק שה-U120E עדיף.

בקשר למה שאמרת - כן לדעתי צריך בעת בדיקת גופי קירור שונים להשוות עם אותו מאוורר, רוב האנשים שקונים קירורים יקרים שכאלו יעדיפו לבחור במאוורר שהכי מתאים להם בכל מקרה (בין אם לשקט או לביצועים), ודווקא הייתי מעדיף שכל הקירורים יגיעו ללא מאוורר כמו TR ויהיו זולים יותר.

אבל אני מסכים איתך, יש יותר מדי משתנים שיכולים להשפיע על תוצאה של גופי קירור שונים כדי לקבל מסקנה חד משמעית. אבל התמונה הכללית המצטיירת מכלל האתרים והמשתמשים היא העדפה ל-U120E.

הנה הביקורת משתמש המקיפה על U120E שמצאתי בה הוא בדק הרבה מאווררים שונים בקונפיגורציות שונות:

http://forum.uabit.com/showthread.php?t=123901

אומנם אין לו מדד CFM אבל אפשר לשער שה-D25 יהיה דומה לזלמן פחות או יותר (למרות שיתכן ולא ממש), הוא הראה שם שיפור של 2 מעלות במשיכה לעומת דחיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת לא חשבתי שיש כ"כ הרבה מה לדבר על מאווררים ולא שזה עזר לי בבחירה ציפיתי למשהו טיפה יותר ממוקד :bash: זה רק סיבך. מאיפה הבאתם את הזלמן הזה עכשיו? נראה לי שה-SFLEX 1600 הכי מה שנקרא "ללכת על בטוח" מבחינת שקט וביצועים.

בכל מקרה יש בעיה אחרת וזה שהלוח אם לא תומך במעבד הזה ולכן כנראה אחליף ל-E8400 או שאחליף את הלוח את זה אני אברר בימים הקרובים.

לבינתיים נראה לי שאקנה את TR120UE. או שהוא מוגזם מידי בשביל E8400??

תודה. לירן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את biodome,

ולגבי הזלמנים זה לא רק Vapor, תוסיף לזה את קטר בעצמו (שהוא 'קצת' יותר מבין בזה מ-madshrimps :lol:, ורוב הסיכויים שיותר מכל אתר/בנאדם אחר).

flow-noise-amb.png

(ניתן לראות גם את ה-AC שכה אהוב על ידי ישראלים מובס)

ההשוואה המלאה עם כל הפרטים פרוסה פה ע"ג 14 עמודים - http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=150261

לסיכום, בארץ האופציות הן -

יש כסף: S-FLEX

יש פחות כסף: Zalman ZM-F3

זה בערך מסכם את הכל :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כאן מה לחזק firestorm.. אני לא אמרתי שהוא טועה והוא לא אמר שאני טועה. אנחנו רק מדסקסים בעניין.

ודרך אגב.. אני חושב ש20ש"ח הבדל זה לא ההבדל בין מי שיש לו כסף לבין מי שאין לו. אני לא חושב שעם רעש כמו של הזלמן הוא משתלם למישהו שמעדיף שקט *, כי כששמים את הנגד הביצועים שלו יורדים ואז הוא לא שווה הרבה.. לפי הגרף שהבאת לא ניתן לראות את זה, אבל אני מעריך שהוא יהיה שווה בערך למאוורר של AC.

* אני זוכר יותר מפעם אחת בחודש האחרון שמישהו התלונן על כמה שהמאוורר רועש, והוא בכלל לא היה פנאט של מערכות שקטות.

biodome מה אתה אומר על זה?

http://www.gcomputer.co.il/pl_product~D12SH~156~0.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין עם מי לדבר? מה אני רוצה? סמיילי שדופק את הראש בקיר? תמצא מישהו אחר לזלזל בו, אין לי את הסבלנות לאנשים כמוך.

אבל אני אתן לך תשובה בכל זאת

בשביל מה לקנות מאוורר שנותן לך שתי אפשרויות אשר שתיהן מעבר למה שאתה צריך - לשני כיוונים שונים.. כשאתה יכול לקנות משהו שמתאים לך בול ולא עולה הרבה יותר ממנו. אני לא אומר שהמאוורר הזה הגרוע, הוא בסדר גמור ואני אפילו המלצתי עליו בעבר, אבל השימושים של אנשים משתנים. אם בן אדם יגיד לי שחשוב לו השקט אני לא אמליץ עליו כי עם הנגד הוא יתן ביצועים של מאוורר ב20-30ש"ח.. אבל אם אומרים לי שחשוב השקט אבל לא כ"כ כמו biodome אז הייתי מציע אותו בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן נראה שגם Cathar הגיע לאותה מסקנה כמו Vapor ומאוד חיבב את הזלמן.

אני לא מסכים שהזלמן הוא למי שיש לו פחות כסף, אלא דווקא למי שרוצה עוד קצת ביצועים (על חשבון רעש כמובן), הזלמן מגיע ל-RPM ודחיפת אוויר גבוהה יותר.

ה-S-Flex יתאים למי שלא רוצה מאוורר רועש מדי וגם בעל אורך חיים גדול יותר.

אני כנראה כמו שאמרתי אקנה במקרה הזה את שניהם.

Nike: ה-YL נראה נחמד, אבל לפי VAPOR הוא מציג CFM מאוד דומה לזלמן והוא עושה את זה ביותר רעש. גם יש להם כל כך הרבה גירסאות שקשה לעקוב אחרי איזה באמת מקבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...