האם ניתן להפוך אנרגיה למשאב ניצרך? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן להפוך אנרגיה למשאב ניצרך?

Guarding angel

Recommended Posts

לילה טוב לכולם :D

שאלה שעלתה לי לראש.

אם חומר אינו נעלם אלא הופך לאנרגיה,האם ניתן להפוך אנרגיה לחומר?

למשל,בכדי ליצור משאב כמו H2O (מים) שהוא מאוד נצטרך,איזה תהליך נצטרך לבצע בכדי ליצור מים?

כתבתי את זה מהר בכדי שלא יעלם לי מהראש ;D אז עמכם הסליחה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שלקחת אטומי מימן ואטומי חמצן, ולהשקיע איזשהי אנרגיה שתקשור אותם יחד ותיצור מים.

אבל נראה לי שזה יהיה הרבה יותר יקר ומסובך מלהטפיל מים לדוגמא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מחסור בחומר בעולם שאנחנו מכירים אלא מחסור באנרגיה...

כשיהיה לנו עודף אנרגיה נדבר...

מה הקשר? זה דיון מדעי תאורטי, ודרך אגב אם ימצאו את התשובה לזה, זה יוביל לדברים רבים חדשים.

הדבר הראשון שעולה לי כרגע לראש ,שיכול (אולי)להפוך אנרגיה לחומר, זה חור שחור.

לחור שחור יש את העוצמה ליבלוע את האור אליו, אז אולי שם האנרגיה "נדחסת" חזרה לחומר ביחד עם כול מה שנמצא שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המרת אנרגייה לחומר ע"פ הנוסחה: E=mc^2

כלומר כדי ליצור קילו מים "יש-מאין" תאורתית צריך להשקיע 90000000000000000 ג'אולים (= 26370900000000 קילו קלוריות (היחידה שמופיע על קופסאות מזון)).

לצורך השוואה 1000 קילוקלוריות מחממות קילו מים מ0 ל 100 מעלות (כדי להרתיח אמנם דרוש קצת יותר, אבל לא חשוב), כך שהתפלת מים הרבה הרבה הרבה הרבה יותר יעילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

:xyxthumbs:

צריך לזכור כי אין מחסור כלל עולמי במים, אלא מחסור במים מתוקים...

(כנ"ל בארץ, עם כל הפתרונות המפגרים שמנסים למצוא, במקום לבנות

מתקני התפלת מים ולפתור את הבעיה אחת ולתמיד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר? זה דיון מדעי תאורטי, ודרך אגב אם ימצאו את התשובה לזה, זה יוביל לדברים רבים חדשים.

הדבר הראשון שעולה לי כרגע לראש ,שיכול (אולי)להפוך אנרגיה לחומר, זה חור שחור.

לחור שחור יש את העוצמה ליבלוע את האור אליו, אז אולי שם האנרגיה "נדחסת" חזרה לחומר ביחד עם כול מה שנמצא שם.

אף אחד מאיתנו לא פרופ' לפיזיקה תאורטית ולכן הדיון מיותר... לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא חדש שבעבר כבר יצרו מים בצורה מלוקולרית במעבדות וחיברו כמו שאמרו- אטומי מימן עם אטומי חמצן, הרי למדנו את זה במדעים/כימיה.. H2O.. שתי אטומי מימן ואטום חמצן :P

בנוגע לזה שאפשר להפוך אנרגיה (דוגמא אור) לחומר זה אני לא שמעתי על זה. אם אני לא טועה תהליך של להפוך אנרגיה לחומר לא אפשרי כי אתה לא יכול להפוך אור לחומר אלא אם תעשה שינוי מולקולרי או משהו דומה שאני לא מכיר.. ::)

בכל מיקרה, דיון מעניין! :yelclap:

נ.ב-

מומלץ לשנות ת'כותרת כי היא לא בדיוק מעבירה את תוכן הת'רד בדיוק.. (אבל מי כמוך יודע יותר טוב ממני? ;D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא חדש שבעבר כבר יצרו מים בצורה מלוקולרית במעבדות וחיברו כמו שאמרו- אטומי מימן עם אטומי חמצן, הרי למדנו את זה במדעים/כימיה.. H2O.. שתי אטומי מימן ואטום חמצן :P

,

אוקי אז הצליחו לחבר אטומים בכדי ליצור H2O

אתם מדברים כאילו זה משהו מסובך, זה בסך הכל לקחת מימן ולהצית אותו.

למי שקצת מבין בכך,האם ניתן לשכפל אטומים במהירות כמו שחיידקים משתכפלים?

למה אתה מתכוון ב-"לשכפל אטומים"? אין כזה דבר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להבין את יחס ההמרה בין חומר לאנרגיה אפשר להסתכל על פצצות מימן ולהבין שכמות האנרגיה שצריך להשקיע על מנת ל"ייצר" או לשנות חומר היא יוצאת דופן בגודלה וכנראה שזה הדבר האחרון מפרקטיות(אני לא פיזיקאי או משהו ואשמח אם מישהו יוכל לשפוך עוד אור על הנושא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

,

אתם מדברים כאילו זה משהו מסובך, זה בסך הכל לקחת מימן ולהצית אותו.

למה אתה מתכוון ב-"לשכפל אטומים"? אין כזה דבר..

מתכוון לכך שיהיה אפשר בדומה לחיידקים להתרבות,אטום אינו בעל אפשרות התרבות עצמית או חילוק עצמי חיידק לעומת זאת יכול לשכפל ולהתחלק וכך להתרבות בעצם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...