ביקורת Nexus PCI-300 ventilation brackets - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת Nexus PCI-300 ventilation brackets

The Ball

Recommended Posts

למי שלא מכיר את החברה אתן הסבר קצר.

החברה עצמה הוקמה בשנת 2000 ע"י חבורה של מומחים לקירור המחשב ולהשתקתו. החברה מתמקדת במוצרים שקטים ואיכותיים כגון מאוורים למחשב ולמעבד, קירורים לדיסק קשיח, , ועוד מוצרים נלווים למחשבים ביתיים.

החברה ממוקמת בהולנד ואני מאמין שעל המוצר הבא הם נעזרו בהרבה סמים ולשם שינוי הפעם הם עזרו !

לינק למוצר באתר החברה:

http://www.nexustek.nl/pci-slot-ventilation.htm

מפרט כמובן אפשר לראות בצד.

נתחיל עם הביקורת...

המוצר עצמו מגיע באריזה שקופה כאשר ה brackets מוצגים "בגאווה". אין כל כיתוב נוסף, הוראות (שבכל מקרה לא צריך), או דברים מיוחדים פרט ל brackets עצמם.

אין סיבוכים כשלהם בהוצאתם מהאריזה, יש פתח קטן מלמטה שמאפשר לכל הקרטון שמחזיק את ה brackets לצאת החוצה, לא צריך לקרוע את כל העסק כמו שתמיד כיף לעשות, אבל עם זאת כל התהליך הרבה יותר פשוט בניגוד לרוב המוצרים שנאטמים במין פסטיק שקוף מעצבן שצריך לגזור מסביבו.

ה brackets עצמם מאובטחים על ידי הקרטון עצמו ולא נעים בחופשיות בתוך האריזה.

0809040001gs4.th.jpg

0809040003oc5.th.jpg

לגבי המוצר עצמו הוא פשוט מדהים בצורתו ויתן לכל מחשב איזה "טאץ'" מיוחד וחדש.

הגימור שלו מדהים, ההתקנה פשוטה והחברה אפילו הביאה ברגים נוספים למקרה וחסר, וכמובן שהמחשב נראה הרבה יותר סקסי...

הבעיה היחידה במוצר שהוא שביר וקליל (לדעתי חיסרון) ביחס ל PCI Brackets שמגיעים עם מחשבים רגילים, אבל בשביל יופי וקירור נוסף מתפשרים. כמובן שאחרי ההתקנה אפשר לשכוח מהדבר והוא פשוט נמצא שם ועושה את העבודה ככה שהפחד מעיקום המוצר או שבירתו קיימים עד להתקנתו.

0809040004xi1.th.jpg

0809040005qc2.th.jpg

0809040006eq4.th.jpg

0809040007qk9.th.jpg

לגבי הביצועים.. תתפלאו אבל הוא עושה משהו !

לאחר בדיקה בתוכנה Riva Tuner ו Speed Fan שמציגים בדיוק את אותן טמפרטורות במחשב שלי, ה brackets המיוחדים של מורידים את הטמפרטורה ב 3 מעלות ב Idle, ו 2 מעלות ב Load. בשביל דבר כזה שכביכול חלק מהמארז ולא מתפקד כקירור אוויר רועש או פסיבי שבא על אחד מהחלקים, הוא בהחלט עושה מעל ומעבר. לא ציפיתי לכאלה תוצאת ובכלל, לא ציפיתי לשינוי בטמפרטורות.

חשוב לי לציין שכרטיס המסך שלי בעל פסיבי ועובד הפוך. הכרטיס הוא בעל צלעות שיוצאות מחוץ למארז אשר מכניסות אוויר ומקררות את הכרטיס, המאווררים מקדימה דוחפים את האוויר כלפי המאוורר העליון (מאחורה) שמוציא אוויר חם החוצה.

לדעתי בכרטיס עם אקטיבי המוצר יתן שיפור בביצועים מכיוון שהאוויר עצמו יוכל לצאת מהפתחים הנוספים ב brackets ותיהיה תנועת אוויר דרכם.

אפשר להבין זאת בצורה קלה יותר ע"י התמונה הבאה:

55987168jo3.th.jpg

0809040015du2.th.jpg

0809040016lg1.th.jpg

0809040017nm6.th.jpg

0809040022ut3.th.jpg

0809040009nw1.th.jpg

0809040013ir6.th.jpg

0809040014pj4.th.jpg

0809040020jn4.th.jpg

0809040021mi9.th.jpg

הדברים היחידים שקצת איכזבו אותי זה חוזק המוצר שכפי שאמרתי מתעקם בקלות ומרגיש זול ביד.

עוד דבר שקצת איכזב זה הכמות שבאה באריזה אחת - סה"כ 3. כדי להחליף את כל PCI Brackets הישנים צריך לקנות 3-2 כאלה (כמו שאני עשיתי).

סה"כ מוצר מומלץ מבית המצויינת שלכל "פריק" מחשבים צריכים להיות מותקנים כבר כמה כאלה במחשב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל 8 שקל לחבילה זה לא כל כך יקר..

אם הייתי קונה היא הייתה עולה אותו מחיר נראה לי...

אל תשכח כמובן שזה מותאם בדיוק למחשב, עם עיצוב יפה.. אני לא אסתפק בלשים שתכער לי את כל האיזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאמרתי תקף גם לזה...

אתם יודעים, לא כל אחד מעדיף את הדרך הזולה ביותר לפיתרון, נהפוכו..

אין לי בעיה להשקיע סכום קטן ולקבל דבר שנראה ומרגיש הרבה יותר טוב..

זה שכל אחד פה ניהיה דן חסכן בכל אגורה שמוציאים אקסטרה זאת לא בעיה שלי.

שאנשים לא יכנסו לכיס שלי ואני לא אכנס לשלהם.

בנוסף, זה הכל עניין של סדר עדיפויות, יש כאלה שיקנו כרטיס מסך ב 1500 שקלים שלדעתי זה אבסורד, ויש כאלה שישקיעו עוד 8 שקלים בשביל ה"לוק" של המחשב שלהם..

כל אחד וסדר העדיפויות שלו..

נראה לי שיהיה יותר חכם להגיד למישהו לקנות כרטיס 9800GT של פליט במקום 9800GT של גי'גה בייט כי פליט יותר זולים ובכל מצב שניהם יתנו את אותם ביצועים.

פה ההבדלים הם באיכות, צורה (שמתלבשת כמו bracket רגיל), גימור.. ועוד כמה דברים שפירטתי בביקורת.

אז מה כל הסיפור מ 8 שקל? חוץ מזה שכמו שאמרתי רק הרשת הייתה עולה אותו מחיר, אז מה זה משנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...