עזרה באבחון תקלה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה באבחון תקלה

rsigall

Recommended Posts

שלום,

ברשותי מחשב ישן, שהחל לעשות בעיות מוזרות בימים האחרונים. זה התחיל כתקלת תוכנה, אך זו ללא ספק בעיית חומרה.

זה התחיל מבעיית תוכנה - ZA לא עלה (אמר שקובץ פגום) ואז גם NOD טען שיש משהו פגום. קצת לאחר מכן גם המחשב "איבד" את הדרייבר של הכרטיס מסך. החלטתי לשחזר מ-ghost, אבל המחשב טען שהקבצים פגומים.

אז התחלתי לחשוד בהרד-דיסק. ניסיתי לעשות פירמוט מלא דרך ההתקנה של ה-XP, והפרמוט נכשל וקיבלתי הודעה שהדיסק תקול.

שמתי הרד דיסק אחר, שאני יודע שהוא בסדר, הצלחתי לפרמט. המשכתי בהתקנה. כאשר windows עלה טען שחסרים לו כל מיני קבצים. ולא נתן להעלות את המחשב.

החלטתי לחבר את ההרד דיסק (את שניהם) למחשב אחר - שם הכל בסדר, הצלחתי לפרמט, להתקין XP והכל פועל כמו שצריך.

כעת ניסיתי לחבר בחזרה למחשב הראשון (הבעייתי) - וכעת שום דבר לא עולה לי - אפילו לא ה- - המסך כאילו לא מקבל אות (למרות שיש נורות דולקות, כולל הנורה של ההרד דיסק שמהבהבת מדי פעם).

מה יכולה להיות התקלה?

המחשב הוא פנטיום 4, 2GHz של 512MB

לא בטוח מי היצרן של הלוח אם - רשום עליו רק V845DX.

כרטיס מסך: ATI 9250 (AGP)

תודה מראש לעוזרים!

רון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפס את הביוס ע"י הוצאת הבטרייה שעל לוח האם למשך מספר שניות, כשהמחשב מנותק פיזית מהחשמל.

אם לא עולה, הוצא את כרטיס(י) הזיכרון, והחזר רק אחד במידה וקיימים מספר סטיקים.

אם עדיין לא עולה, החלף ספק, יש סיכוי שהוא הגורם.

אם עדיין לא עולה, נסה כרטיס מסך אחר \ השתמש בכרטיס המובנה במידה וקיים.

עדכן תוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, תודה על התגובה המהירה.

איפסתי את ה-, והמחשב עלה (נדלק המסך) - ה-XP עדיין לא בסדר. אבל עכשיו הוא מזהה רק 256MB ולא 512MB - כלומר רק את אחד מהכרטיסי זיכרון.\

עדכון:

שיחקתי עם כרטיסי הזיכרון - ובאמת כאשר אחד מהם בפנים, לא משנה באיזה slot - המחשב מתחיל לפעול, אבל שום דבר לא עולה.

כאשר אני מוציא אותו - הוא עולה (עם השני בלבד).

אני אנסה עכשיו להתקין ואקווה שהכל יהיה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...