קצונה יעודית בחיל התקושב - קצין קשר גדודי - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצונה יעודית בחיל התקושב - קצין קשר גדודי

Judas Iscariot

Recommended Posts

שלומות, ביום שני(הראשון בספטמבר) יש לי זימון ל: "מבחני התאמה לאשכול: קצונה יעודית בחיל התקשוב - קצין קשר גדודי".

לפני כמה ימים הגיע עד אליי בחור חביב בשם ברק אשר סיפר לי על החיל, בנסיון(די עלוב האמתי) לשווק אותו ואת התפקיד.

מישהו יכול לשפוך קצת אור על התפקיד? החיל? חפרו חופשי.

כמו כן, במכתב הזימון כתוב שיש להביא את הדברים הבאים:

א. הזמנה זו

ב. תעודת זהות

ג. כלי כתיבה

ד. אישור רפואי חתום ע"י רופא המשפחה

ה. בגדי ונעלי ספורט

ו. ציוד לינה

אז השאלה שלי בנוגע לציוד היא כזאת:

מה זה בגדי ונעלי ומה זה ציוד לינה? מישהו יודע כמה זמן זה המיונים? אם יש להביא ציוד לינה אני מניח שזה כולל גם לינה במקום, השאלה היא כמה זמן אחרי זה זה גם נמשך...

תודה מראש! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע זה בהנחה שאתה רוצה לעשות מסלול די מעניין עם תפקיד שסביר להניח די מסריח אחרי זה (במיוחד אם תיפול במקומות שמתעסקים המון בקשר כמו גדודי שריון)

אין לי מושג מה זה נותן לאזרחות אחרי זה,אבל אני מניח שזה נותן נסיון כלשהו לתפקידים קשורי תקשורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלת זימון לגיבוש של יום אחד שכל טמבל עובר אותו

חרא של מסלול וחרא של תפקיד. חיל הקשר עובדים עלייך שאתה לוחם אבל בתכלס צה"ל לא באמת מתייחס אלייך כאחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תלך לקצונה יעודית. אל תחשוב על זה אפילו. קצונה יעודית זו מלכודת לצעירים מורעלים. תתגייס, סיים טירונות, סיים קורס ותתחיל שירות סדיר. אם תראה שאתה מסתדר במערכת הצבאית ותרצה לעשות תפקיד יותר איכותי אז תצא לקצונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלת זימון לגיבוש של יום אחד שכל טמבל עובר אותו

חרא של מסלול וחרא של תפקיד. חיל הקשר עובדים עלייך שאתה לוחם אבל בתכלס צה"ל לא באמת מתייחס אלייך כאחד

אני מת מת מת להיות קרבי, אבל לצערי הרב יש לי בעיות גופניות רבות מספור(אני מקיא אחרי מאמץ פיזי קטן עד לא קיים, יש לי בעיות של הספק ריאה נמוך) וצה"ל בכל זאת נתן לי פרופיל קרבי.

אז האמת היא שתפקיד כזה שהוא כאילו קרבי אבל לא קרבי דווקא יכול להתאים לי מבחינה פיזית.

אני מקווה לטוב.

אל תלך לקצונה יעודית. אל תחשוב על זה אפילו. קצונה יעודית זו מלכודת לצעירים מורעלים. תתגייס, סיים טירונות, סיים קורס ותתחיל שירות סדיר. אם תראה שאתה מסתדר במערכת הצבאית ותרצה לעשות תפקיד יותר איכותי אז תצא לקצונה.

מה רע בקצונה ייעודית? חוץ מזה זה אשכול התנדבותי, כתוב בבירור שאני יכול לוותר על זה גם אם אני עובר את המיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בוגר (חלקית) של המסלול, כרגע סגן

יש לי המון דיעות עליו, לטוב ולרע

אם אתה מעוניין יותר מסיסמאות של "אמא-של-אח-של-דוד-הכירה-את-ההוא-שחילק-שק"שים-למישהו-שהיה-בגיבוש" אז פנה בפרטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע בקצונה ייעודית? חוץ מזה זה אשכול התנדבותי, כתוב בבירור שאני יכול לוותר על זה גם אם אני עובר את המיון

אתה יכול לוותר ואז תהיה מש"ק קשר בגדוד.

לאן אתה כבר חושב שתגיע אם תוותר? זה לא טייס.

אגב, הכוונה ב"כאילו קרבי שלא קרבי" לא אומר שלא יקרעו לך את התחת.

אתה תעשה קק"צ להב ותצטרך לעמוד ברף של הלוחמים אבל כל החברים שלך לפלוגה/צוות יקראו לך ג'ובניק.

אתה אמנם תקבל רמ"פ א+ בגדוד אבל גם שליש גדוד מקבל א+

מנסיון, היחס לקציני קשר הוא כאל ג'ובניקים לכל דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל בזה שאם אני לא טועה קצונה יעודית קשר היא בין הארוכות שיש בצהל וגם קשה יחסית.

כאחד שמסיים קצונה לתפקיד של קשר"ג אתה נחשב כלוחם לכל דבר עם רבואי גבוהה יחסית אם אני לא טועה.

בקשר לתפקיד, לא משנה לאן תגיע אתה תהיה הז**נה של הגדוד, תצפה להרבה חוסר שעות שינה הרבה ישיבות כמו לכל קצין, והרבה דוחות להגיש אחרי כל פעילות/אימון.

לרוב אתה תתעסק יותר בפיקוד מאשר במכשור עצמו כי כרגע ברוב הגדודים ישנו נגד קשר שמתעסק יותר בפן המקצועי, ואני מקווה מאוד בשבילך שאם תבחר בדרך זו ותצליח תגיע לאחד שכבר מנוסה בתפקיד.

שיהיה בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא טועה, אני שירתתי בגדוד עם קשר"ג, אומנם לא יעודי אבל קשר"ג והוא נחשב כלוחם לכל דבר בהכשרה שלו.

עריכה: מוסיף לינק למשהו שמצאתי בגוגל:

http://www.yehida.org/modules.php?name=Forums&file=posting&mode=quote&p=180570

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי להכנס לדיונים חסויים וסיכומים חשאיים. קשר"ג לא נחשב כלוחם ברמה הגדודית, לא זוכה ליחס כזה משאר קציני האג"ם או מהחיילים בגדוד וגם לא אמור להיות בקו האש. הוא תומכ"ל, בדיוק כמו הקח"ש, קת"ח ושאר ירקות. אני לא מפחית מכבודו וחשיבותו של הקשר"ג, אבל זה פשוט לא מקצוע לוחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...