בעיות חוזרות ונשנות גם לאחר החלפת רכיבים - מערכת קבצים קורסת/ווינדוס לא עולה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות חוזרות ונשנות גם לאחר החלפת רכיבים - מערכת קבצים קורסת/ווינדוס לא עולה

anatoli

Recommended Posts

שלום חברים,

הסיפור מעט ארוך, אז אודה לכם על הסבלנות.

הסיפור החל לפני מספר חודשים, עם הבארטון 2600 שהיה לאחי. כל פעם אחרי שהיינו מפרמטים, מערכת הקבצים הייתה נדפקת, והווינדוס לא היה עולה. כשהייתי מכניס דיסק הפעלה של , הוא היה מראה לי את הכוננים, ותחת הכונן הראשי כותב כי המערכת הקבצים היא לא ידועה (unknown היכן שאמור לבוא NTFS).

חשבתי שמדובר על דיסק קשיח, אז החלפתי את הכונן לכונן חדש של 500ג'יגה שרכשתי במיוחד למטרה זו. לדעבוני, הבעיה המשיכה. לכן, החלפתי לכונן ה-250ג'יגה שהיה עד אז במחשב האישי שלי כיוון שידעתי שהוא תקין לחלוטין, והבעיה המשיכה.

לבסוף, ויתרתי על העניין, אמרתי אולי בקר ה-SATA של הלוח מפגר. החלפתי ללוח אחר (DFI NF3 LANPARTY ומעבד 64ביט של AMD). התקנתי הכל, שמתי שני כוננים (250ג'יגה כראשי, ועוד אחד של 160 כמשני). הכל עבד טוב זמן מה, ולאחר כשבועיים הכל התחיל מחדש. כבר שלושה שבועות שכל כמה ימים מערכת ההפעלה מסרבת לעלות (מסכים כחולים, ריסטים, גם במצב בטוח), וכשנכנסית לדיסק האיתחול של מערכת הקבצים מוצגת שוב כלא ידועה.

ניסיתי התקנות אחרות של מערכות הפעלה (כאלה שעובדות בטוח במספר מחשבים אחרים), ניסיתי לעשות איחוי לכוננים, ניסיתי לבדוק כל אחד מהכוננים בנפרד, וברגעים אילו ממש אני מריץ דיסק של memtest מתוך תקווה שאולי הוא ימצא כי יש בעיות כלשהן בזיכרון הראשי מה שעלול להסביר איך מידע לא תקין נמצא על הכונן הראשי.

בכל אופן, אני כבר אובד עצות. אשמח מאוד לעזרתכם.

המפרט הוא:

Enermax 365W PS

AMD 3000+

1.5GB DDR400

Palit 6800GS

Seagate 250GB

WD 160GB

DFI LanParty NF3 Ultra

תודה,

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע כמו בעיית זיכרון/לוח/ספק כוח.

תעדכן פה מה תוצאות ה-MEMTEST.

תבצע בדיקה ויזואלית ללוח האם עבור קבלים נפוחים או נוזלים.

תחליף את הספק ותראה אם הבעייה חוזרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח תקין ואין עליו שום רכיבים שנראים בעיתיים. כמו כן, MEMTEST רץ כבר כשעה ללא כל שגיאות.

ספק כח הוא נושא שעלה לי לראש. השאלה המתבקשת היא האם אני צריך לבדוק עם ספק אחר (כי מבחינת הספק אני מניח שלא אמורות להיות בעיות), או עם ספק חזק יותר? ספק חזק יותר לצערי הרב אין לי בהישג יד.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק הוא טיפה גבולי למערכת, אבל אם הוא עבד טוב עד עכשיו סימן שזה מספיק.

אז תבדוק בעזרת ספק אחר באותה רמה.

(סה"כ כבר כיסית את הכל חוץ מהספק...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע, וזה בדיוק מה שמפריע לי. אין לי שמץ מאיפה יכולה להגיע הבעיה. הספק הכי נורמאלי שיש לי הוא איזה ספק ג'נרי של משהו כמו 350-400וואט (איזור ה-17A ל-12V, שזה גם מה שהאנרמקס מוציא).

אני מניח שאם אני אוציא את ה-6800GS, ואכניס במקומו כרטיס חלש יותר שלא ייקח כל כך הרבה חשמל זה גם ייתן לי תשובה, לא?

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על זה, אבל הכרטיס יצטרך להשאר בחוץ לתקופה של שבועיים-שלושה ע"מ לתת תשובה חד-משמעית לניסוי.

(בפעם שעברה התקלה חזרה רק אחרי שבועיים אז פרק הזמן עבור הניסוי הזה יצטרך להיות ארוך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...