התייעצות לאחר התקנה של קירור-מים+תמונות - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לאחר התקנה של קירור-מים+תמונות

ami-365

Recommended Posts

שלום לחבר'ה המקצוענים כאן באתר המעניין הזה...

אני די סקרן לגבי הנושא הזה שקשור לאוברקלוק... ורציתי לשאול אם חום הליבות שמראה TEMP :

CORE0-44

CORE1-44

CORE2-43

CORE3-40

האם זה מצב חום טיפוסי למעבד שהרכבתי לו קרור מים ועשיתי ל3 גיגה...?

כמו כן המהרתי את הזכרונות שהיו 1066 ל-1111 ...

המים שנמצאים כרגע במיכל זמני ושהמשאבה בתוכו...חמימים למגע במיוחד כשהמחשב נכנס למצב של שומר מסך....

כמו כן תוכנת הספיד פן כשעולה יחד עם המחשב מראה לי טמפרטורות מטורפות של 90...85 ...

כשהCORE TEMP לעומתה (שגם עולה עם הוינדוס)...מראה :0-40C. -1-40C. 2-36C. 3-36C

אודה לכם על תשובותיכם בעניינים שהזכרתי כאן....ותודה שוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אעלה את הפרטים לפי הסדר שצייינת...

1.רדיאטור +בלוק דגם VOLCANO-4005 מתוצרת THERMALTACK

יוצאים מתוכו שני צינורות (כניסה ויציאה)ומתחברים בLOOP למשאבת אקוואריום בהספק 8 וואט ושנמצאת במיכל של 16 ליטר מים.

הקוטר של צינורות הכניסה והיציאה מהרדיאטור קטן יחסית לסטנדרט...יחסית למה שראיתי אצל אחרים...

מה גם שזה משפיע על יכולת הקרור ממה שהבנתי מתוך קריאה על הנושא..טוב...לא רוצה להצטער על הקניה....זה מה יש...חחח

2.הטמפרטורות שציינתי אז.. קשורים לזמן שלאחר עלית המחשב...ולפי מה שאני רואה..

מצב החום נשאר כפי שהיה עם תוספת מזערית של שתי מעלות בליבות אפס ואחד...במצב מנוחה ואפילו כשאני גולש כרגע כאן באתר...

לי נראה שהספיד פן מתבלבלת לה בהתחלה...כי לאחר זמן מסוים היא מראה ממוצע של 30C והרבה חיצים כחולים שנשארים יציבים ובקושי משתנים...

3.עם מתחים לא התעסקתי ...ספיד פן מראה : 1.34 וולט.... VID של -TEMP מראה:.1.3250

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Eluha, הוא אמר, Volcano, זה של Kakatake, שכולל רדיאטור+בלוק.

אני אעלה את הפרטים לפי הסדר שצייינת...

1.רדיאטור +בלוק דגם VOLCANO-4005 מתוצרת THERMALTACK

יוצאים מתוכו שני צינורות (כניסה ויציאה)ומתחברים בLOOP למשאבת אקוואריום בהספק 8 וואט שנמצאת במיכל שמן של 16 ליטר מים.

הקוטר של צינורות הכניסה והיציאה ברדיאטור הוא אם אני לא טועה...שלוש שמיניות שזה קטן יחסית לקוטר השכיח...

מה גם שזה משפיע על יכולת הקרור ממה שהבנתי...הגיוני נראה לי...טוב...לא רוצה להצטער על הקניה....זה מה יש...חחח

2.הטמפרטורות שציינתי אז.. קשורים לזמן שלאחר עלית המחשב...ולפי מה שאני רואה..

מצב החום נשאר כפי שהיה עם תוספת מזערית של שתי מעלות בליבות אפס ואחד...במצב מנוחה ואפילו כשאני גולש כרגע כאן באתר...

לי נראה שהספיד פן מתבלבלת לה בהתחלה...כי לאחר זמן מסוים היא מראה ממוצע של 30C והרבה חיצים כחולים שנשארים יציבים ובקושי משתנים...

3.עם מתחים לא התעסקתי ...ספיד פן מראה :1.34 VID של -TEMP מראה:.1.3250

טוב קודם כל:

1. הוולקנו באמת לא משהו אבל לא נורא כבר קנית, תדע לעתיד לא לקנות מוצרי מים של TT (אפשר גם לא לקנות שום מוצר של TT :xyxthumbs:)

2. המתחים שלך על אוטומטי ועשית OC.. אז הלוח סתם נותן מתח שלא צריך. תעביר את הגדרת המתח ל-Manual ותנסה כל מיני מתחים..

תתחיל מ-1.175 למשל, אם עולה+יציב מספר שעות בבדיקת מאמץ תוריד ותנסה 1.150, אם לא יציב תעלה ותנסה 1.20 וכו'.

אתה בעצם רוצה לשאוף שיהיה לך את המתח הכי נמוך שעדיין יהיה יציב ביותר.

3. כמה מאווררים יש לך במארז ואיפה? הכי טוב שבאמת תיתן תמונת פרופיל של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איישם את ההמלצה השניה לפחות בעניין המתחים...ולהבא אבדוק דרככם איזה קרור מים לקנות...תודה בכל אופן.

setup המאווררים הוא כדלקמן:1.מאוורר הספק שנראה די גדול יחסית לאחרים וששואב את האוויר מכיוון המעבד.

2.מאוורר של מעבד פנטיום 4 שתליתי מול ההארדיסק קרוב לדופן הקדמי ושדוחף את האוויר לכיוון המארז (והמאוורר האחורי שפולט החוצה).

3.מאוורר קטן של מעבד 3 ששוכב בקרקעית ונמצא די קרוב לגוף הקרור של כרטיס המסך,והרגיע את חום הכרטיס באופן משמעותי..

מעל הכרטיס הרכבתי מאוורר של ספק ישן שפולט החוצה אוויר...דרך תעלות של הסלוטים הפנויים,

4. מאוורר הפנטיום שהיה מורכב עם גוף הקרור הקודם פורק והורכב על דופן הרדיאטור

ושדוחף אוויר דרך החריצים החוצה לכיוון מאוורר פליטה נוסף שמורכב בדופן האחורית ...ממש מעל התחתון שנמצא מעל גב כרטיס המסך...

מאוורר פלסטיק שקוף וקטן שקבלתי עם לוח האם ויושב על גוף הקרור של הלוח..הוא פולט אוויר מתחתיתו ומקרר את הגוף ובנוסף פולט גם כל לכיוון האחורי העליון.

אני מקווה לשלוח מחר שרטוט או תצלום של מה שנעשה שם.תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב כדאי שתיתן תמונה אם אתה יכול... אבל זה נשמע כאילו הסירקולציה שלך דיי מעפנה, כי היא מורכבת בעיקר ממאווררים בקוטר מטבע 5 אגורות. ואפילו לא שמתה מאוורר 120 מ"מ על הוולקנו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאווררים ששמתי פשוט היו זרוקים אי שם בשקית...והרכבתי אותם לצורך אינדיקציה...

הספק שואב אוויר מסביבת המעבד והרדיאטור שיושב עליו ופולט החוצה את האוויר ,וכשאתה נוגע פיזית בכל מקום...לוח ,כרטיסי זיכרון,רדיאטור +גופי הקירור של הלוח...הכל הכל קריר ..מה גם שמוכר מחנות אחרת אמר שהלוח הזה מצטיין בטמפרטורות נמוכות והוא פשוט בנוי מצוין מבחינת יכולת הקרור העצמי שלו.

יש הוצאת אוויר ממאווררים שנמצאים מאחור ושמתפקדים בסדר יחסית...הקטן שברצפת המארז הרגיע לגמרי את כרטיס המסך...

וגם הקטן השני ששמתי מול ההארדיסק הוריד את הטמפרטורה מ-37 מעלות ל33 יציב..

תשמע אלו צעצועים ואני מסכים איתך והייתי רוצה שתמליץ לי על מאוורר חזק ושקט לרדיאטור ושתגיד לי גם אם הרעיון שמנקר בראשי בעניין של לעקור את הרדיאטור

מאחר והוא ניתן לפירוק...ולמקם אותו מחוץ למארז ושיהיה צמוד אליו מאוורר עוצמתי...מה גם שבדרך הזו ישארו רק שני צינורות שישתפלו להם החוצה ...

בדמיון אני רואה רק את הבלוק חשוף...והברגים פנויים לקבל חזרה את הבלוק הקודם עם המאוורר שלו או משהו אחר שתמליצו לי...

ככה שהרדיאטור יקרר לו מחוץ למארז את הרדיאטור...והרווחתי למעשה קירור כפול...חחחח...נראה לי סבבה ככה ...הגיוני גם כן..

צירפתי לכאן תמונה של המארז וגם של הרדיאטור..מקווה שהן יצאו ברורות.סימנתי באדום את מיקום המאווררים.

אני מעדיף כרגע להתמקד בהכנת הקרור בצורה הכי טובה שאפשר ובעזרתכם המקצועית..וזאת כדי שלא להיות מופתע מטמפרטורות מטורפות שיווצרו עקב שאעשה...וכן נזק מצטבר שיכול להגרם עקב לא מתאים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכל אופן מתכוון השבוע לפרק את הרדיאטור מהבלוק...ולהוסיף רדיאטור נוסף וישבו יחד בתוך ארון מאוורר ונפרד...

ברצוני להרכיב על הבלוק החשוף גוף קרור ומאוורר שישב על גוף הקרור ...רוצה המלצה ממכם בעניין המאוורר.

אתמול בדקתי בביוס את חום המעבד והלוח והשוותי עם הנתונים ששמרתי בתקופה שלפני הרכבת קרור המים והנתונים הם:

לפני המים:CPU-43C . MB-40C

אחרי ההתקנה:CPU-32C .MB-36C

הקירור המעאפן הזה הצליח לעשות משהו ....ובטח שאם אוסיף את התוספות שהזכרתי קודם...אז יכול להיות שיפור משמעותי...להערכתי...

אשמח לשמוע תגובות בעניינים שהזכרתי פה..תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי כל מיני מתחים בתוך התחום של ה-1.150 המחשב עלה רק בתוך איזור ה-1.32 בערך...אבל נכשל בבדיקות של ה-OCCT...

רציתי לדעת מה לעשות עם ההגדרה שמתחתיו...PLL CPU משהו כזה...אני שם את זה על אוטו...זה בסדר? או שגם שם צריך לכוונן...

אני צריך את העדכון הזה על מנת להמשיך בנסיונות עם ה-VCORE VOLTAG שנמצא מעליו...

כמו כן המוכר של הזכרונות אמר לי שאפשר להמהיר אותם עד לגבול של : 1250 mhz

הצלחתי להביא אותם עד ל-1111 ואולי אף יותר...אבל כשאני מנסה להרים להם את המתח המספרים משתנים לצהוב..וורוד...לא יודע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...