שאלה לגבי RAID 1 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי RAID 1

3d7

Recommended Posts

איך פועל RAID 1? הכתיבה מתבצעת בו-זמנית לשני הדיסקים הקשיחים, או שמתבצעת כתיבה לדיסק קשיח אחד, ורק אם היא מצליחה אז המידע מועתק לדיסק הקשיח השני?

במקרה ומתרחשת תקלה מכנית באחד מהדיסקים הקשיחים, אז הדיסק הקשיח השני ממשיך לפעול. אבל, מה קורה אם מתרחשת תקלה לוגית? האם קיים מנגנון שמונע מהמערך RAID לשכפל את התקלה הלוגית לדיסק הקשיח השני?

האם אני צריך להכניס למערך RAID 1 שני דיסקים קשיחים מפורמטים, או שאני מכניס אותם לא מפורמטים ומפרמט אותם ביחד באמצעות המערך?

כשאני רוצה להחליף דיסק קשיח פגום, אני צריך להכניס דיסק קשיח מפורמט, או שאני מכניס אותו לא מפורמט והמערך RAID 1 מזהה שהוא לא מפומט, ואז הוא מפרמט אותו בעצמו ומבצע שכפול של המידע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אענה על מה שאני מסוגל. הכתיבה מתבצעת בו זמנית לשני הדיסקים. תגדיר תקלה לוגית - אם זה שגיאה של מערכת ההפעלה מן

הסתם היא תועתק לשני ההרדיסקים כי המערכת לא יודעת שיש לה תקלה. כאשר אתה יוצר מערך RAID המידע שעל הכוננים נמחק

ואתה צריך להגדיר מחיצה חדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשגיאה לוגית אני מתכוון לכך שאתה מאתחל את המחשב והמערכת הפעלה מזהה את הדיסק הקשיח, אבל אומרת לך שהוא לא מפורמט ואתה צריך לפרמט אותו, או שאתה יכול להיכנס למחיצה בדיסק הקשיח אבל המערכת הפעלה מראה לך שהדיסק הקשיח ריק (כל התיקיות והקבצים נעלמו), וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה יצר את התקלה.

אם מדובר בכשל רגעי באחד הדיסקים, הבקר יזהה זאת וישתמש בדיסק המכיל מידע תקין.

אם מדובר במחשב/בקר/מערכת הפעלה שגרמו לתקלה, התקלה תשוכפל לשני הדיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי , כבר שנים שלא נפגעתי מוירוס (אני כבר לא זוכר מתי היתה הפעם האחרונה שהיה לי וירוס במחשב - אי שם בשלהי שנות התשעים). יש לי אנטי וירוס, פיירוול וראוטר עם פיירוול נוסף.

אין אפשרות להגדיר שיהיה מותר לקרוא ולכתוב לדיסק הקשיח, אבל לא למחוק ממנו קבצים או לפרמט אותו ללא אישור מיוחד? אני מתכוון למערך RAID יותר חכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RAID נועד להגן מפני כשלונות של הדיסק ולא יותר מכך.

נדגיש ונומר כשלונות חומרה של הדיסק הקשיח עצמו

ולא כשלונות של הליכים או חומרה אחרת הגורמים לתוכן המידע בדיסק הקשיח להשתבש.

אני אישית מעדיף RAID0 ל 2 דיסקים עם בקר Matrix (לדוגמא) על לוח האם,

כדי לשפר ביצועים ולא לאבד נפח דיסק + גיבוי חיצוני [הפרשי] לדיסק קשיח חיצוני USB2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...