4850\4850toxic\9800gtx+ איזה עדיף? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

4850\4850toxic\9800gtx+ איזה עדיף?

n14charlie

Recommended Posts

התקציב שלי לכרטיס מסך הוא בערך 900 - 1000 שקל, המסך שלי הוא 19 אינצ'

אני לא יודע איזה מהכרטיסים לקנות:

hd4850

hd4850 toxic

9800 gtx+

כעיקרון רציתי לקנות את ה hd 4850 אבל אני כל הזמן שומע שיש לו בעיות חום וצריך להתחיל לשחק עם פרופילים ודברים כאלה ואני ממש לא מעוניין בזה - אני מעוניין בכרטיס יציב שלא ישרף לי פתאום.. אז חשבתי ללכת על האחד עם הקירור hd4850 toxic - האם זה שווה את האקסטרה כסף? או בכלל ללכת על gtx 9800+ שהוא טיפה יותר יקר בערך אותו דבר (טיפה פחות טוב\טיפה יותר טוב) אבל לא חם כמו ה4850 ועם תמיכה טובה של .

מחפש עצות ממבינים

מצטער שחפרתי :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל מזה שה-9800GTX לא יותר רלוונטי.

עכשיו זה תלוי:

אם חשוב לך טמפ' נמוכה - 9800GTX+

אם חשוב לך המחיר - 4850

שניהם בערך שווים במבחני הביצועים

ורק לשם הבהרה - ה-4850 נועד לעבוד בטמפ' גבוהות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל מזה שה-9800GTX לא יותר רלוונטי.

עכשיו זה תלוי:

אם חשוב לך טמפ' נמוכה - 9800GTX+

אם חשוב לך המחיר - 4850

שניהם בערך שווים במבחני הביצועים

ורק לשם הבהרה - ה-4850 נועד לעבוד בטמפ' גבוהות

היי תודה על התשובה.

ממ זה לא הקטע שאכפת לי מטמפ' נמוכה.. זה יותר שאני שואל אם הכרטיס יהיה יציב או שהוא יהרס לי אחרי שנה \ יפגע לי בשאר הרכיבים במערכת בגלל החום הזה, אם אתה אומר שהוא נועד לעבוד בטמפ' האלה זה כבר משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי תודה על התשובה.

ממ זה לא הקטע שאכפת לי מטמפ' נמוכה.. זה יותר שאני שואל אם הכרטיס יהיה יציב או שהוא יהרס לי אחרי שנה \ יפגע לי בשאר הרכיבים במערכת בגלל החום הזה, אם אתה אומר שהוא נועד לעבוד בטמפ' האלה זה כבר משהו אחר.

תרשה לי להתפרץ, ולטעון שהתשובה של AVI92 רחוקה מלהיות מספקת.

9800GTX + נועד להתחרות בHD4850. הוא בערך שווה לו כרגע, לפעמים הוא יוצא כאשר ידו על העליונה, לפעמים 4850. אך יש לזכור שהדרייברים שלך בשלים, בעוד שהדרייברים של האדומים עדין לא. לאט לאט יוצאים לסדרת הHD4XXX שמשפרים אותם יותר ויותר, ובעתיד הקרוב כרטיס הHD4850 קרוב לוודאי יעבור את ה9800GTX+ (שהינו 9800GTX שעבר מזעור ל55נמ והעלאת תדרים. קרא לו 9800GTX OC). כרטיס הTOXIC שהזכרת הינו גרסא מומהרת של הHD4850, עם טוב יותר. והוא יעקוף את ה9800GTX+ קרוב לודאי כמעט בכל מבחן. אך הוא גם עולה יותר, ולכן אני רואה אותו לא משתלם בעליל.

עם ידע מינימלי, תוכל להפוך את הHD4850 לקריר מאוד, על ידי העלאת מהירות המאוורר שלו. יש לזה מדריך מפורט, וכל התהליך הוא פתיחת קובץ בכתבן, ושינוי מילה מסוימת ומספר מסוים. הHD4850 שלי עובד ב47 מעלות במנוחה, ולא עובר את ה65 במאמץ (ואני בקומה אחרונה ללא מזגן).

ענין החום לא מהווה בעיה. בעוד שלרוב האנשים (שלא שינו את מהירות המאוורר) הכרטיס פועל בכ80-87 מעלות במאמץ, ATI הכריזו כי הטמפ' המקסימלית של הHD4850 היא אי שם באיזור ה120-125 מעלות. כלומר גם ב85 מעלות, אתה רק בשני שליש מהדרך למקסימום. שזה המון.

אם בכל זאת מדאיג אותך החום, תוכל לרכוש גרסא לא מומהרת (יש להזכיר ולומר כי לHD4850 פוטנציאל OC אימתני!) אך עם קירור איכותי יותר (שנראית לי כדבר מיותר מאוד, היות וכבר הסברתי לך על שינוי מהירות המאוורר.). יש גרסא מסוימת (מבית HIS) שאני חייב להמליץ לך עליה, ובשונה מגרסאות אחרות עם קירור שונה מקירור הסטוק, מדחיקה את האוויר החם ישירות מחוץ למארז דרך חריצי הPCI-E בגב המארז, ממש כמו קירור הHD4870. זו היא גרסת הICEQ 4 מבית HIS, תוכל למצוא אותה בIQPC ב992 ש"ח (http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=4358). לדעתי אלה 100 ש"ח שלא כדאי להוציא, כי זה מיותר, ויהיה חכם הרבה יותר להשקיע אותם בקירור המארז עצמו. מצד שני אם אתה ממש דואג (שאין סיבה ממשית לכך.), תוכל להשקיע את 100 השקלים הללו, ולקנות את הגרסא שנתתי לך, שהינה בעלת גוף המפורסם באיכותי ויוצא מן הכלל.

בהצלחה בבחירתך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

9800GTX + נועד להתחרות בHD4850. הוא בערך שווה לו כרגע, לפעמים הוא יוצא כאשר ידו על העליונה, לפעמים 4850. אך יש לזכור שהדרייברים שלך בשלים, בעוד שהדרייברים של האדומים עדין לא. לאט לאט יוצאים לסדרת הHD4XXX שמשפרים אותם יותר ויותר, ובעתיד הקרוב כרטיס הHD4850 קרוב לוודאי יעבור את ה9800GTX+ (שהינו 9800GTX שעבר מזעור ל55נמ והעלאת תדרים. קרא לו 9800GTX OC). כרטיס הTOXIC שהזכרת הינו גרסא מומהרת של הHD4850, עם טוב יותר. והוא יעקוף את ה9800GTX+ קרוב לודאי כמעט בכל מבחן. אך הוא גם עולה יותר, ולכן אני רואה אותו לא משתלם בעליל.

עם ידע מינימלי, תוכל להפוך את הHD4850 לקריר מאוד, על ידי העלאת מהירות המאוורר שלו. יש לזה מדריך מפורט, וכל התהליך הוא פתיחת קובץ בכתבן, ושינוי מילה מסוימת ומספר מסוים. הHD4850 שלי עובד ב47 מעלות במנוחה, ולא עובר את ה65 במאמץ (ואני בקומה אחרונה ללא מזגן).

ענין החום לא מהווה בעיה. בעוד שלרוב האנשים (שלא שינו את מהירות המאוורר) הכרטיס פועל בכ80-87 מעלות במאמץ, ATI הכריזו כי הטמפ' המקסימלית של הHD4850 היא אי שם באיזור ה120-125 מעלות. כלומר גם ב85 מעלות, אתה רק בשני שליש מהדרך למקסימום. שזה המון.

אם בכל זאת מדאיג אותך החום, תוכל לרכוש גרסא לא מומהרת (יש להזכיר ולומר כי לHD4850 פוטנציאל OC אימתני!) אך עם קירור איכותי יותר (שנראית לי כדבר מיותר מאוד, היות וכבר הסברתי לך על שינוי מהירות המאוורר.). יש גרסא מסוימת (מבית HIS) שאני חייב להמליץ לך עליה, ובשונה מגרסאות אחרות עם קירור שונה מקירור הסטוק, מדחיקה את האוויר החם ישירות מחוץ למארז דרך חריצי הPCI-E בגב המארז, ממש כמו קירור הHD4870. זו היא גרסת הICEQ 4 מבית HIS, תוכל למצוא אותה בIQPC ב992 ש"ח (http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=4358). לדעתי אלה 100 ש"ח שלא כדאי להוציא, כי זה מיותר, ויהיה חכם הרבה יותר להשקיע אותם בקירור המארז עצמו. מצד שני אם אתה ממש דואג (שאין סיבה ממשית לכך.), תוכל להשקיע את 100 השקלים הללו, ולקנות את הגרסא שנתתי לך, שהינה בעלת גוף המפורסם באיכותי ויוצא מן הכלל.

:yelclap: :yelclap: :yelclap: :yelclap: :yelclap:

מחזק כל מילה.

הHD 4850 הולך לקחת בגדול את ה98GTX+, כנראה גם במחיר וגם בביצועים.

אם הכרטיס היה חם כל כך עד כדי קח שהוא יהרס/יהרוס לא היו מוכרים אותו, לא רק זה, גם אם מוכרים והוא נשרף (חס וחלילה), יש אחריות עליו D:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הבהיר לי מאוד הכל, תודה רבה!

בגלל שאין איפה שאני קונה את ה HIS החלטתי שאני פשוט יקנה את ה HD4850 ויפעל לפי מדריך. :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנה 4850 TOXIC... הוא לוקח את 9800GTX+ בכל המבחנים והוא גם ממש קריר (40 מעלות לעומת 70 עם קירור סטוק)

שכחתי לציין כי ה שלו פתוח וגם הליבה שלו "איכותית יותר" מ 4850 רגיל, כנ"ל הזכרונות... אם אתה באמת לא רוצה להתעסק עם פרופילים (ובצדק) תשקיע עוד 150 שקל בשביל ה TOXIC זה ישתלם לך לאורך זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, בהצלחה :hi:

איפה אתה קונה? ד"א, פשוט לך על הגרסא הזולה ביותר של הכרטיס שיש עליה 3 שנות אחריות, היות ויש חברות שנותנות רק שנתיים.

או בנועה מחשבים או בKSP, כנראה שבKSP כי זול שם ואני קונה את החלקים אך ורק אם אני מקבל אותם הרמטית סגורים ויש עליהם אחריות אחרת בנועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזכיר לי את הימים של 2900XT נגד 8800GTS 640MB :xyxthumbs:

דווקא לי יש את ה8800 GTS ואז בימים ההם אני לא חושב שATI היוו כזו תחרות לNVIDIA,

אני חושב שזה מצויין שיש כזו תחרות ביניהם ויש מבחנים שהכרטיס של ATI לוקח.

בתקופה שאתה מדבר 85% מהאנשים קנו 8800 (סתכל במפרטים של אנשים פה בפורום זה פשוט מטורף איזו קופה עשתה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא לי יש את ה8800 GTS ואז בימים ההם אני לא חושב שATI היוו כזו תחרות לNVIDIA,

אני חושב שזה מצויין שיש כזו תחרות ביניהם ויש מבחנים שהכרטיס של ATI לוקח.

בתקופה שאתה מדבר 85% מהאנשים קנו 8800 (סתכל במפרטים של אנשים פה בפורום זה פשוט מטורף איזו קופה עשתה).

אני מדבר על הדרייברים, שכולם טענו שהדרייברים של ה-2900XT עדיין לא בשלים, אפילו היום הם לא.

ברגע שהדרייברים של ה-48XX יהיו בשלים כבר ייצא איזה 58XX :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...