בירור לגבי הרכיבים והטמפ' שלהם כפי שמופיעים ב-speedfan (כן, קראתי את המדריך) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בירור לגבי הרכיבים והטמפ' שלהם כפי שמופיעים ב-speedfan (כן, קראתי את המדריך)

elicbelic

Recommended Posts

המאוורר של המעבד שלי עושה הרבה רעש ורציתי להוריד את הסל"ד שלו קצת. בתוכנה speedfan מופיע לי רק מאוורר אחד פעיל, שיחקתי קצת עם המהירות שלו וזה אכן המאוורר של המעבד. לא היה שינוי גדול בטמפ' החיישנים שהורדתי סל"ד. אני רוצה שהתוכנה תפעל באופן קבוע ותשלוט על המהירות אבל לא יש לי כמה בעיות:

בחלון הראשי רשום לי temp1,temp2,temp3... ואני לא יודע מה כל אחת מהן (למשל איזה היא של המעבד). איך אני יכול לדעת?

אחרי שהבנתי מה כל טמפ' מודדת, איפה אני מוצא מה הגבולות של הטמפ' שהרכיבים שלי צריכים לעבוד בהם? ואחרי שיש לי את הגבולות, אם אני קובע אותם בטאב temperatures בחלון сonfigure, ובוחר automatic fan speed, האם זה מספיק כדי שהתוכנה תשלוט מעכשיו על המהירויות?

צרפתי תמונה של החלון הראשי, ודו"ח של Everest בשביל רכיבי החומרה

תודה!! :silly:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי מצאתי מפרט של המעבד והבנתי ממנו שהטמפ' המקסימלית היא בסביבות 68 מעלות (זה הקישור למפרט, http://download.intel.com/design/celeron/datashts/30409206.pdf , תקנו אותי אם אני טועה).

אז שוב - מה מבין כל הטמפ' שמופיעות לי בחלון מתייחס למעבד? ועוד משהו - האם הורדת סל"ד למאוורר של המעבד יכולה לגרום להתממות של רכיב נוסף, למשל ללוח?)

תודה! :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב קודם כל תקרא את המדריך שבסטיקי לשימוש ב-SpeedFan.

זה כבר עונה על מרבית שאלותיך. (מה זה כל ה-temp1,2,3 /איך שולטים במאווררים/איך שומרים על מהירות מאווררים לאחר יציאה מהתוכנה[שהתשובה לזה אגב היא:בלתי אפשרי]/שליטה אוטומטית במהירויות)

ולגבי המקסימום של כל רכיב- תגיד לנו מה מפרט המחשב שלך ונגיד לך לגבי כל רכיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבתי קראתי והבנתי את המדריך, פרט לשאלה אחת לגבי האפשרות automatic fan speed שלא נכתב לגביה במפורש במדריך למרות שזה נראה ברור. המדריך לא עונה על השאלה מה מראה לי כל סנסור - שם כתוב כבר במפורש core1, core2 וכו'. אצלי לא רשום כלום במפורש פרט ל-HD0 - לא רשום לי אם temp 1 זה המעבד ו-temp2 זה הלוח או להפך ולמה לעזאזל (פעם ראשונה בחיים שהשתמשתי במילה הזאת, נשבע...) יש טמפ' של 115oc. לדעתי זה בכלל לא שייך לתוכנה אלא לביוס/ללוח האם וזה מה ששאלתי - איך אני מברר איך נקרא הסנסור של כל רכיב.

לגבי המפרט צרפתי כבר דו"ח של everest, אבל הנה הוא בכ"ז:

CPU Type

Intel Celeron D 336, 2800 MHz (21 x 133)

CPU Alias

Prescott-256

Motherboard

VIA P4M800P-8237-6A7L6J19C-00

Motherboard Chipset

VIA P4M800 Pro

Disk Drive

SAMSUNG HD080HJ (80 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Video Adapter

VIA/S3G UniChrome Pro IGP (64 MB)

DIMM1: SpecTek

512 MB -667 SDRAM (5.0-5-5-15 @ 333 MHz) (4.0-4-4-12 @ 266 MHz) (3.0-3-3-9 @ 200 MHz

שוב תודה!! :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דו"ח ה-Everest שצרפתי בהודעה הראשונה עבד במקביל ל-SpeedFan. אני מצאתי בו רק את הטמפ' של ההארד-דיסק ולא של רכיבים אחרים.

אולי אפשר למצוא מפרט של הלוח ולפיו להבין איזה טמפ' שייכת לאיזה רכיב? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הבעיה.. כנס לSPEEDFAN כנס להגדרות בתוית הראשונה יש לך את כל החיישנים

אמנם כתוב בשורה של Label שטויות אבל בכל שאר השורות תוכל לראות מאפיינים של חיישנים ולפיהם לגלות מהו כל רכיב ורכיב

תן סקרינשוט של זה ואני אבדוק לך..

ורצוי שתגדיל את החלון ותמתח כדי שלא יהיה כתוב התחלה של מילה ו3נקודות.. תפתח תמתח ותתן סקרינשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התמונה של החיישנים אני יכול להגיד לך מה זה כל דבר. בערך.

(התוית הראשונה אחרי שאתה לוחץ Configure, אם לא הבנת אני מדבר על התמונה הבאה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?action=dlattach;topic=355644.0;attach=108276;image )

הרביעי כמובן זה הכונן הקשיח. מה שמשאיר צ'יפים בלוח ומעבד. זהו מקרה של מעבד 2 ליבות אז אנחנו מחפשים 2 טמפרטורות.

מה שאני אציע שתעשה זה תוריד את התוכנה הבאה, היא תפעיל מאמץ על המעבד.. ותעדכן אותנו אילו טמפ' קפצו ועלו במהירות ואילו כמעט ולא זזו?

http://majorgeeks.com/download.php?det=867

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...