ויסטה 32 ביט ינצל מעבד 4 ליבות? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ויסטה 32 ביט ינצל מעבד 4 ליבות?

shapiro.guy

Recommended Posts

קניתי מחשב חדש ובחנות המוכר אמר שויסטה 32 ביט ינצל רק כ- 60% ממעבד 4 ליבות (הוא המליץ לי לקחת 2 ליבות, וזאת הייתה הסיבה שלו)... הוא צודק?

אז חשבתי לקנות 64 ביט, אבל הוא אמר שהרבה משחקים לא יעבדו על 64 (sims 2, למשל)... זה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הוא דיבר על , ולא על ליבות? (מ"ה 32 ביט לא יודעת לנצל 4GB זכרון)

כנראה זאת חנות ממש אמינה אם אחרי שביקשת מעבד ומערכת הפעלה יותר יקרים

הוא התעקש למכור לך משהו יותר זול :silly:

בכל מקרה, אף פעם לא שמעתי שמערכת הפעלה כל שהיא לא יודעת להשתמש ב4 ליבות.

ואני עם 64 ועוד לא ניתקלתי במשחק שלא עבד לי. אולי זה קורה יותר עם משחקים ישנים..

בכל מקרה קראתי בכמה מקומות על אנשים שהריצו סימס 2 על 64.. :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!

דבר ראשון: זה שהוא המליץ על משהו יותר זול זה לא אומר כלום... יכול להיות שהוא יוצא יותר מרווח עם השתי ליבות... (שההפרש בין הסכום שבו הוא קנה לסכום שהוא מוכר גדול יותר...)

דבר שני: בסוף הזמנתי 32 ביט... מה ההבדלים בין 32 ל- 64? איך אני אוכל לבדוק שהמערכת באמת מנצלת 100% מהמעבד? והאם יש אפשרות לשדרג ל64, או שצריך לקנות תוכנה חדשה? בשביל עריכה גרפית (אפטר אפקטס, פרמייר ופוטושופ) יהיה הבדל בין ה- 32 ל- 64?

תודה מראש,

גיא שפירא

הערה: בקשר לזיכרון, קניתי 2 זיכרונות של 2 ג'יגה, אולטימט 32 ינצל 100% מהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהוא המליץ על משהו יותר זול זה לא אומר כלום... יכול להיות שהוא יוצא יותר מרווח עם השתי ליבות

זה סתם היה בצחוק ;)

איך אני אוכל לבדוק שהמערכת באמת מנצלת 100% מהמעבד?

כשתכנס בTask Manager לperformance אתה תראה 4 ליבות עובדות.

בשביל עריכה גרפית (אפטר אפקטס, פרמייר ופוטושופ) יהיה הבדל בין ה- 32 ל- 64?

בגרסא הנוכחית (CS3) לא. כי אין גרסאת 64 ביט.

אבל בגרסא הבאה של הCreative suit אמורה לצאת גם גרסאת 64 ביט, ואז כן יהיו הבדלים בביצועים.

בקשר לזיכרון, קניתי 2 זיכרונות של 2 ג'יגה, אולטימט 32 ינצל 100% מהם?

לא, מערכת הפעלה 32bit יודעת לנצל עד 3.2GB של .

בויסטה בלי סרביס פאק אתה תראה כאילו יש לך 3.2 ג'יגה, עם SP1 אתה תראה בתפריט 4GB, אבל המערכת לא באמת

תדע להשתמש בזה.

אבל גם 3.2 זה מספיק להכל.

תתחדש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לנצל 4GB זכרון אתה צריך מערכת הפעלה של 64 ביט, נקודה. אין פה פאצ'ים או SP או דברים מהסוג הזה.

לTASK MANAGER אתה מגיע בלחיצה על CTRL+ALT+DEL (מתוך , כמובן) ובוחר בתפריט שאתה מקבל TASK MANAGER.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר גם להשתמש בPAE אבל כבר עדיף פשוט להתקין את גרסאת ב64 ביט (גם על מערכות עם פחות מ4 גיגה זה לא מזיק להתקין אותה... במיוחד בויסטא שכל דרייבר מחוייב להגיע עם 2 גרסאות גם ל32 וגם ל64)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...