כמה שאלות לפני קניית כרטיס רשת אלחוטי (תקציב 100-200) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לפני קניית כרטיס רשת אלחוטי (תקציב 100-200)

amig2

Recommended Posts

שלום רב,

היום קניתי מחשב ואני מעוניין לצרף אותו לרשת אלחוטית.

הראוטר הוא LINKSYS WRT54GL.

יש לי במחשב ישן כרטיס ‏Edimax EW-7128G PCI‎ שנראה לי מתפקד לא רע וניתן לקניה גם היום ב-85 ש"ח (מחיר פעוט יחסית).

יש לי שתי שאלות:

1. האם גם היום כרטיסי לא מומלצים למי שמוכן לפתוח את המארז ולתקין היות והביצועים שלהם נחותים והם סובלים מניתוקים וזלילת חשמל?

2. האם שווה להשקיע השקעה עתידית בכרטיס תומך MIMO שעולה 200 ש"ח (לעומת 85), למרות שכרגע הראוטר לא תומך בו (בתדר החדש)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיסי לא זוללים יותר חשמל מכרטיסי PCI, והניתוקים בהם הם רק פונקציה של בקר הUSB שנמצא הלוח האם (לוח אם טוב = אין ניתוקים ברמת החומרה).

החסרון שלהם הוא שהם תלויי תוכנה, מה שמוסיף עומס על מערכת ו/או עומס במערכת פוגע בביצועיהם. לעומת זאת יותר קל להעביר אותם בין מחשבים ויותר קל להאריך את מרחק שלהם מהמחשב למיקום יותר טוב (כבל יותר ארוך).

למרות כל זאת, אני עדיין מעדיף כרטיסי PCI.

לגבי השאלה השניה, אין מה לעשות "השקעה עתידית" בתחום הנתבים הבייתים. התקן החדש עוד לא קרוב להיות מאושר באופן סופי ומה שמסתובב בשוק זה כל מיני חצי תקן. אפילו מה שכן קיבל הסמכה של draft N לא באמת שומר על כל חוקי התקן. זה אומר שמה שנראה בעוד שנה עלול להיות לגמרי לא תואם למה שיש עכשיו. אז או שתתקע עם כרטיס שלא יכול לנצל את כל הפוטנציאל של הרשת או כרטיס שיעשה לך בעיות בחיבור.

ד"א, אני אישית עובד עם הEW-7128G ומאוד מרוצה. יחסית לעלות שלו הוא באמת אחלה כרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...