כמה שאלות בנושא זכרונות - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בנושא זכרונות

t-macc

Recommended Posts

האלן ריציתי לדעת איך אני יכול לדעת באיזה יחס אני נמצא מבלי להסתכל על תוכנות שונות. שאלה שנייה הבנתי שלא תמיד משתמשים ביחס של אחד לאחד,ריצתי לדעת למה,הרי איזה אינטרס יש לי לעלות באס באחד ושהזכרון יעלה בשתיים או שלוש וכו,אז אני יהיה ב OC ‎ לזכרונות,ושאלה אחרונה בכל לוח ניתן לשנות את היחסים בצורה שונה?כלומר אצלי יש 800 667 533 וכו יש לוחות שזה מוצג באופן שונה?ושאלה אחרונה באמת על כמה אני צריך לשים את הזכרון כדי להיות ביחס אחד לאחד?באס 200 בסטוק , באוברקלוק 230 תודה רבה(אבי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. או להיכנס לביוס..או לבדוק בCPU-Z...אי אפשר לנחש...

2. כי לא תמיד הזיכורנות יכולים לעמוד ביחס 1:1 עם המעבד...

3. בעקרון יש מחקלים קבועים (כמו אלו שציינת) ובלוחות מסוים היצרנית מוסיפה מחלקים אחרים..

4. מה המפרט שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי 1 הבנתי תודה פשוט חשבתי יש איזה חישוב של חילוק הבאס בזכרון.לגבי 2 אז אם לא מתאפשר יחס של אחד לאחד השאיפה תיהיה שהזכרון יעלה בקפיצה הכי נמוכה?וקרוב לבאס.לגבי המפרט יש לי 4600 AMD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החישוב של הזיכרון בAMD עובד קצת אחרת בגלל הבקר....

הסבר קצר..

כמו שאתה רואה בCPU-Z רשום לך CPU/7 (או כל מספר אחר)..

מה שקורה בעצם שאתה לוקח את התדר של המעבד (במקרה שלך 2400MHz) ומחלק אותו במספר הנ"ל..

ככה ש 2400/7=342+-..מכיוון והזיכרון שלך הוא DDR2 תכפיל את התוצאה ב-2 ותקבל כי התדר האפקטיבי של הזיכרון הוא 342*2=685+-..

לגבי החישוב של מחלק הזיכרון..המחלק נקבע לפי מכפלת המעבד זאת אומרת שבאס של 200MHz* מכפלה 12=2400MHz..

במקרה הזה המכפלה היא 12 ולכן לחלק אותה לשניים יצא לנו 6..ככה שהמחלק יהיה CPU/6...

בגלל שמעבדי עושים לפעמיים שימוש במכפלה לא שלמה..זאת אומרת 12.5/11.5 וכו..המחלקים יהיה מעוגל כלפי מעלה...

ככה שמכפלה של 12.5 תתן מחלק של CPU/7 ולא 6...ולכן רצוי למצוא יחס מכפלה/תדר מעבד מתאים..

שכן הדבר משפיע ישירות על תדר הזיכרון...הנה חישוב קטן..

במקרה שהתדר הוא 2400 במכפלה 12..תקבל 2400/6=400..שכפול 2 זה יוצא תדר של 800..

במקרה שהתדר הסופי נשאר 2400 אבל המכפלה היא 12.5 תקבל 2400/7=342 שכפול 2 זה אפקטיבי 685+-...

כמובן שזה דוגמא כללית..ומשתנה ממעבד למעבד... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכרון לא אמור להיות ככה הוא אמור להיות 667 פשוט אני עכשיו על תדר 2700 למעבד בכל מקרה אחי תודה רבה אני יקדיש לזה יותר זמן מאוחר יותר וסביר להניח שיהיו לי שאלות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי פחות או יותר את החישוב,רק לא הבנתי למה רשום 7 הרי אמרת מחלקים את המכפלה ב 2 שתיים,כמו כן לא הבנתי תיחס,על כל באס שאני מעלה בכמה עולה הזכרון?סליחה שאני מציק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי 770 זה ממש גבוה לא? יש לי 667 יש מצב שזה מקור לחוסר יציבות? פשוט אני לא מגיע לבאס 240.ואחי עוד שאלה המחלק של הזכרון ה 7 תמיד יהיה חילוק של שתיים והוספת סיפרה?למשל 10 מכפלה חלקי שתיים מוסיפים 1 המחלק 6 ככה זה עובד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...