למה אין הארדיסקים עם שני ראשים? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אין הארדיסקים עם שני ראשים?

RLM

Recommended Posts

מעניין אותי, למה אף אחד לא מייצר הארדיסק עם שני ראשי כתיבה/קריאה.

הרי ההארדיסק הרבה פעמים מגביל את המחשב כי הוא לא יכול לכתוב ולקרוא בו זמנית משני מקומות.

למה לא ליצור הארדיסק עם שני ראשים, שיכולים לעבוד בו זמנית בלי תלות אחד בשני?

פשוט שני זרועות, אחת מכל צד, שיכולות לכתוב ולקרוא משני הצדדים של הדיסק. (לא למעלה ולמטה, כמו תקליט, כי את זה הם עושים, אלא אחת מול השני)

תיאורתית זה אמור לשפר את הביצועים כמעט פי 2 לא? זה בטוח יתן גישה הרבה יותר מהירה לנתונים...

אני מניח שחשבו על זה, וכנראה יש איזה סיבה שלא עשו את זה. אבל מה היא? :kopfpatsch:

מן הסתם יכולות לצוץ הרבה בעיות, אבל מה יכול ליהיות כל כך חמור שאי אפשר להתגבר עליו?

או שבאמת אף פעם לא חשבו על זה? :screwy: (לא נראה לי :P)

או שזה לא באמת ישפר את הביצועים כל כך וזה לא שווה את הפיתוח והייצור? ולמה בעצם? ???

או שבכלל יש דבר כזה? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה יגרום לסיכוי כפול לנפילת דיסק

מה זאת אומרת נפילת דיסק?

אם הבנתי אותך נכון, אז דווקא תמיד יהיה ראש נוסף שיכול "לגבות" על העבודה, בזמן הראש השני "מתעכב".

תראה לי בדיוק איפה יש פה מקום לראש שני.

בצד ימין של הדיסק.

ברור שאיך שהדיסק נראה עכשיו זה לא ממש אפשרי.

אבל אני מאמין שאם אנשים מספיק חכמים ישבו ויתכנו דיסק כזה, הם יצליחו... לא?

עם כל הטכנולוגיה הממוזערת שיש היום, בטוח שאפשר יהיה למצוא מקום. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה שהסיכוי לתקלות תעלה והאמינות תרד, זה יצריך תיכנון מחדש של כמעט כל החלקים.

עלויות פיתוח ועלויות יצור פשוט לא מצדיקות את זה, השוק לזה יהיה כמעט אפסי.

הרי אפשר לעשות RAID וזה יעלה כמעט אותו דבר, יהיה יותר אמין, ולא מצריך עלויות פיתוח.

ואם כבר מדברים על דרכים לעשות HD יותר מהיר, אז יש את טכנולוגית ה HYBRID שבתחילת דרכה.

כרגע ה HYBRID מציעים מהירות כתיבה משופרת, חיסכון בחשמל, ומהירות טעינת הוינדוס.

אבל עם קצת פיתוח ושילוב חכם בין לHYBRID אפשר לשפר את הביצועים מאוד.

אני לא רואה את ה SOLID STATE DRIVE (כונן שכולו צ'יפים של זיכרונות) מחליף את ההרדיסק המכאני בקרוב.

ו HYBRID נראה לי כמו משהו שיכול לגשר בין הפערים במחירים של שני הטכנולוגיות, ושילוב היתרונות של גודל וביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת, גם אני שאלתי את עצמי את אותה שאלה ולא מצאתי תשובה הגיונית. בחמש השנים האחרונות טכנולוגיית ההרדיסקים

היה תקוע +\- באותו מקום והמאבק היה רק על הנפח. תוספת של עוד ראש קורא היתה יכולה להכפיל את הביצועים בתוך מארז

אחד וכמובן לתמחר אותו בהתאם. ליצרני ההרדיסקים פתרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא. דיסקים מטבעם זה עסק לא אמין, תראה כמה כסף יש בשוק השחזורים, כל ה RAID התחיל בכלל בקטע של האמינות והחוסר רצון להתעסק בארגונים גדולים בקטע של הלך דיסק (דבר שקורה די הרבה) אלה פשוט לזרוק ולהחליף. להנדס מנגנון כזה רק יכול להרוס עוד יותר את הדיסקים בפקטור הרבה יותר גודל (יותר חלקים נעים בחלק יוצר צפוף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה לגבי דיסק עם שני ראשים במערך RAID?

זה כבר יכול ליהיות מטורף לא?

גם אם לא למשתמש הפרטי, אז לפחות לעסקים או חברות שזקוקים לדברים האלה.

לדעתך הסיבה שלא מייצרים דברים כאלה זה רק בגלל שזה יביא להרבה תקלות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבין שלתכנן דיסק עם שני ראשים זה לירות בראש של עצמם ?

אני מתחיל להבין.. :)

השאלה היא מה הסיבה לחוסר אמינות המטורפת הזאת שאתה מתאר.

בגלל שיש הרבה חלקים זזים במקום קטן? מה לגבי מכשירי , הראש הקורא שם דומה במשהו להארדיסק?

כי יש מכשירי עם אפילו 4 ראשים.

אולי שם זה אפשרי כי המכשיר עצמו הרבה יותר גדול?

ואם כל הרעיון יהיה אחר, הרי ההארדיסק מחולק להרבה דיסקים, שכל ראש יתעסק במספר דיסקים ולא שני ראשים על כל הדיסקים.

תיאורתית זה אמור לשפר משהו?

ובכלל, לדעתך, נגיד ותיאורתית היה הארדיסק עם שני ראשים, ההבדל בביצועים (בלי קשר לאמינות) היה באמת כמעט פי 2?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות לוידאו

דבר ראשון השחתת מידע בקלטת תתן לך קצת עיוותים / שלג בקטע מסויים

אי אפשר להשוות את זה לאובדן מידע על HD

בנוסף ב HD הדבר גורם לחלקים מיקרוסקופים שמטיילים על הדיסק, מה שגורם לעוד ועוד Bas sectors עם הזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...