איך זה שעצי דקל שומרים על שיווי משקל? יש עצים שגבוהים יותר מרבי קומות - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך זה שעצי דקל שומרים על שיווי משקל? יש עצים שגבוהים יותר מרבי קומות

אישי555

Recommended Posts

זה אומר שהשורשים שלו אמורים להיות מטרים ואף עשרות מטרים מתחת לאדמה ע"מ שהוא לא יישבר.

איך אתם מסבירים את זה?

וחוצמזה, אלוהים לא בונה בשיטת הפל-קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשכתבתי שהשורשים צריכים להיות מטרים מתחת לאדמה זה לא היה מידע.

אז באמת השורשים שלו כאלה עמוקים? אמנם אני לא מומחה לבנייה והנדסה אבל נראה לי שיש בעיה לחפור כ"כ עמוק באדמה. אז איך יכול להיות שהעץ הזה מצליח להעמיק כ"כ באדמה? הוא באמת מצמיח שורשים ביחס 1:1 בהתאם לגובהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שורשי דקליים מסוימים נמדדו במרחק של למעלה מ?30 מ' מהעץ

יש בעיה לחפור לעומק, אבל העץ חופר בקצב מאוד איטי, והוא פשוט גודל לשם, ולא בעזרת מכשירים מיוחדים, אז זה פחות בעייתי.

גם הם לא הולכים אנכית לתוך הקרקע, הם מתפרשים במרחב, ככה ש30 מטר זה לאו דווקא לעומק של 30 מטר.

מבחינת החוזק של השורשים, הם מסוגלים גם להרים בלוקים ומרצפות שמפריעים להם, אז אל תדאג להם, הם יסתדרו עם קצת אדמה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם מתפרשים במרחב, ככה ש30 מטר זה לאו דווקא לעומק של 30 מטר.

מבחינת החוזק של השורשים, הם מסוגלים גם להרים בלוקים ומרצפות שמפריעים להם, אז אל תדאג להם, הם יסתדרו עם קצת אדמה :)

אם כך אז העץ גורם ליותר נזק מתועלת. מדוע נוטעים אותם ברוב המקרים דווקא באיי תנועה בין מסלולי נסיעה? זה לא יגרום נזק בטווח הרחוק?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אותו סוג.

העצי דקל של ה30 מטר זה מה שאתה רואה באיים וחופים וכל מיני מקומות כאלה.

העצים ברחוב זה עצים הרבה יותר קטנים.

זה גם תלוי בבניה של הרחוב. עם כל הבסיס הוא מבטון אז העץ לא יוכל להרים את זה.

אני מניח שמהנדסי העיר יודעים מה הם עושים, ואם לא.. אז כנראה שמשלמי המיסים ידפקו עוד קצת :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמים אותם בין מסלולים בגלל שהם גבוהים, לא נפרסים לצדדים, ולא נושרים (מה שיפריע לתנועה)

זה גם תלוי בבניה של הרחוב. עם כל הבסיס הוא מבטון אז העץ לא יוכל להרים את זה.

אני מניח שמהנדסי העיר יודעים מה הם עושים, ואם לא.. אז כנראה שמשלמי המיסים ידפקו עוד קצת :P

מצד אחד אתם אומרים שלשורשים יש כוחות חזקים ומצד שני אומרים שהם לא יהפכו את הבטון. תחליטו מה נכון. אם השורשים נפרסים גם לרוחב אזי הם צריכים להרוס כל מה שמפריע להם
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת מה הוא כתב.

העץ עצמו לא נפרס לצדדים, לכן הוא לא מפריע לתנועה גם כשהוא גדל.

השורשים כן נפרסים לצדדים, ויכולים בקלות להפוך בלטות וחול, אבל בטון לרוב הם לא יכולים.

(יציקת בטון זה דבר הרבה יותר חזק מסתם בלטות) וכנראה שגם כביש סלול "גדול" על השורשים של העץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד אתם אומרים שלשורשים יש כוחות חזקים ומצד שני אומרים שהם לא יהפכו את הבטון. תחליטו מה נכון. אם השורשים נפרסים גם לרוחב אזי הם צריכים להרוס כל מה שמפריע להם

יש להם כוחות חזקים, אבל לא כוחות-על.

ויש עצים שמסוגלים "לחפור" בבטון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי עץ דקל תקוע ממש מול החלון שלי, הענפים לא מאפשרים לי לפתוח את החצי הימני.

ביקשתי מוועד הבית להוריד כמה ענפים, אבל נראה לי שהם מחכים לסוכות כדי לעשות כמה שקלים.

אני ישרוף את העץ הזה יום אחד.

מצד שני... יש בזה גם משהו נחמד כי ככה אין צורך בווילון. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...