מעגל שימיר 12 ל-9 וולט הספק מעל 2 אמפר - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעגל שימיר 12 ל-9 וולט הספק מעל 2 אמפר

ggg456

Recommended Posts

יש דבר כזה? המטרה שלי היא לבנות מעגל שיוכל להמיר בשבילי מתח 12 וולט של מצבר, ל-9 וולט כדי שאוכל להפעיל רדיו-טייפ (במקום הסוללות, שכולן ביחד מכסמות 9 וולט). אני מניח שיש חלק מסויים שיבצע את העבודה, אבל תרשים יעזור עוד יותר.

תודה לעוזרים =)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שניים חדשים כאלה במחסן, מקווה שלא זרקתי אותם (אמרו לי שטכנולוגיה הזאת ישנה מאוד אז חשבתי יש דברים יותר מתוחכמים מזה) ובכלל אני מקווה שזה אותו אחד שאני צריך.אמור להיות כתוב עליו בדיוק מה שיש על התמונה?

חוץ מזה מה עוד צריך להיות במעגל? קבלים לייצוב? בטוח שיש עוד משהו....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שניים חדשים כאלה במחסן, מקווה שלא זרקתי אותם (אמרו לי שטכנולוגיה הזאת ישנה מאוד אז חשבתי יש דברים יותר מתוחכמים מזה) ובכלל אני מקווה שזה אותו אחד שאני צריך.אמור להיות כתוב עליו בדיוק מה שיש על התמונה?

חוץ מזה מה עוד צריך להיות במעגל? קבלים לייצוב? בטוח שיש עוד משהו....

"שניים כאלה".. הצורה לא אומרת כלום על התוכן. וגם מה שיש בתמונה לא נכון. המארז אמנם נראה כך, אבל הרכיב הוא 7809, ולא 7812. ולא צריך כלום חוץ מזה, זה מתח DC והוא כבר מיוצב. בדפי נתונים כתוב להוסיף קבלים קטנים לפני ואחרי, לא קריטי.

מה שחשוב זה להוסיף , כי אם באמת תצרוך מהרכיב 2A, יפול עליו הספק לא קטן, והוא חייב מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שחישבתי 2A מכיוון שעל הרדיו כתוב 20W, ומכיוון שהוא עובד על 9 וולט אז חישבתי 20/9=2.2 אמפר (וואט חלקי וולט שווה אמפר תקנו אותי אם אני טועה)

ואם אני הולך להשתמש ברכיב הזה, אני יודע שיש לו רק שתי רגליים נכון? אז איך מחברים אותו? הגוף המתכתי שלו נחשב לרגל שלישית?

חץ מיזה איזה אתה ממליץ? יש לי ממש אוסף של היטסינקים תגיד לי מהתמונה מה הכי מתאים סבבה?

copyofimg0451fm2.jpg

התמונה גדולה מידי יש עוד היטסינקים בצד שמאל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

20W זה הספק המקסימום של הרדיו, כשהוא במקסימום ווליום, וכולל גם הפסדי המרה בחיבור ישיר לחשמל (אם יש כזה) ההספק הממוצע הוא בערך חצי מזה בד"כ.

באריזת TO3 הגוף מהווה אדמה. תציץ בדפי נתונים לפני שאתה מחבר'http://www.datasheetcatalog.org/datasheets/150/44435_DS.pdf

הדפים אמנם של נשיונל, אבל זה טוב לכל יצרן.

לגבי היטסינק, כמה שיותר גדול יותר טוב. אלו שהוצאת מספקים של מחשב נראים מתאימים. רק תקדח חורים בקוטר גדול לרגליים שלא יהיה מגע בינם לגוף, ואם אתה רוצה להיות ממש מושלם, תבודד גם את הגוף עם סיליקון ופלסטיקים לברגים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ZiggyMan , תודה רבה על העזרה, זה בדיוק מה שהייתי צריך (התרשימים האלה) אבל אני לא מוצא שם שום מידע לא על to3 ולא על 7809(ב-DATASHEET שהבאת עשיתי חיפוש במסמך). אני חושב שאני יודע על מה זה ה- 7809 הוא נראה כמו טרנזיסטור אני חושב (בצבע שחור עם חור למעלה נכון?) ואני יודע שהוא מסוגל לעמוד באמפר אחד בלבד. זאת הסיבה שביקשתי מכם מיייצב יותר חזק. אתה אומר את זה בוודאות ההספק של הרדיו אינו מגיע ל-20W? בכל זאת זה רדיו גדול של ולא הגיוני שהוא יקח כולה 10W

זה מה שאתה מתכוןן?

copyofimg0453xg4.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את אותו רכיב באריזת TO-3 מהסוג שמופיע בתמונה למעלה, ומסוגל לספק למעלה משני אמפר.

אגב, ראיתי שיטת חיבור של שני רכיבים מהסוג שהבאת במקביל, וכך ההספק מתחלק בינהם. אני לא בטוח שזה הכי מומלץ, אבל זה עובד. חשוב רק שהם יהיו מאותו סוג בדיוק, כי אחרת התנגדויות הכניסה והמוצא שונות, ועל רכיב אחד יפול יותר הספק.

ההספק של הרדיו מסוגל להגיע ל20W במקסימום עוצמה ברמקולים, וכשהסאונד שאתה שומע הוא בתדר ששואב את מלוא ההספק. במצב פעולה נורמלי זה לא מגיע לחצי. אבל ברור שמומלץ לכסות את כל הנסיבות.

אגב, 20/9=2.2222 :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה ZiggyMan, זה מה שחיפשתי. עכשיו אני אלך לחנות ואשאל אותם שם איך לחבר שני 7809 כדי שאוכל לקבל הספק של שני אמפר, הם בטוח יגידו לי (לא נראה לי זה משהו מסובך אני מקווה) חוץ מיזה איזה קבלים כדאי לחבר לפני/אחרי הייצוב? באיזה אופן מחברים קבלים כאלה (במקביל לרכיב 7809/בטור?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה להסתבך? תלך לחנות אלקטרוניקה ותקנה שנאי שממיר מתח 220V AC ל-9V DC

אה והקבלים לפני ואחרי ה-7809 הם כן חשובים, הם מסננים רעשים, וברדיו יש מספיק גם ככה...

זה טוב כשיש 220V כמובן....

לגבי קבלים, אחד בכניסה 0.33µF ואחד ביציאה, 0.1µF כמו כאן http://www.national.com/mpf/LM/LM78M05.html

זה טוב למייצב באריזת TO220 שמספק חצי אמפר. לזרם גבוה יותר, אולי כדאי להגדיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...