על כמה לשים את הpage file? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על כמה לשים את הpage file?

portance

Recommended Posts

יש לי עם של 1 ג'יגה, רוב הזמן אין לי פרוססים שעובדים ברקע אפילו לא אנטיוירוס רק הפרוססים החיוניים של הוינדוס והאקספלורר והוינאמפ, ככה שהמחשב שלי לא צורך הרבה .

על כמה כדאי לי לשים את הpage file? או שבכלל כדאי לי לעבוד בלי page file?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע בטאסק מנג'ר תחת הphisical memory רשום לי TOTAL 1039 AVAILABLE 407 וSYSTEM CHACHE 476

עכשיו השאלה שלי היא איך זה שחוץ מהפרוססים החיוניים של הויינדוז והIEXPLORER.EXE יש לי 476 MB בשימוש? יש לי כרגע רק 18 פרוססים.

כאילו אם היה לי 512 אז המחשב היה איטי בטירוף לא? והמחשב שלי ממש מהיר אם זה משנה משהו. אני פשוט לא מבין על מה 478 MB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה system cache זה מטמון שהמערכת שומרת בה מידע שכיח ו/או שנעשה בו שימוש לאחרונה שלא קשור ישירות לפעולה של תהליך. מערכת ההפעלה יודעת לצמצם את השימוש בזה לפי כמות הזיכרון הפנוי / במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. חלונות תמיד משתמש בזכרון וירטואלי. אם יש 0 על דיסק זה יהיה ב ויהיה פחות לתוכניות.

2. יש מנהל זכרון שהוא מחליט לפי גודל ולפי דרישות תוכנית כמה יהיה ב .אז יותר RAM במחשב יותר

יהיה "תפוס".

חבל על זמן לתעסק בזה. לתת לחלונות לנהל - וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לגעת!!

אם אתם לא מבינים בזה אסור לכם להתעסק עם זה.

אין שום שיפור משמעותי שאפשר להשיג ע"י הגדלה או הקטנה של הPAGEFILE.

להיפך רוב הסיכויים שזה רק יהרוס לכם את הביצועים.

ובכל זאת משהו מעניין על הPAGEFILE:

אפשר לשים אותו בPARTITION בגודל המתאים במיוחד בשבילו ולקבוע לו גודל קבוע, זה ישפר את הפרגמנטציה בכונן של הוינדוס.

אפשר גם לשים את הPARTITION במרכז הפלטה של ההרדיסק ואז הראש תמיד יהיה קרוב לשם, וזה יכול לשפר קצת ביצועים.

אבל מי שלא יודע איך לעשות את זה שלא יחשוב בכיוון אפילו. :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה ראית דוגמה שזה מביא לשיפור בביצועים ובכמה ?

בלינוקס זה מאוד פופלארי לעשות מחיצה נפרדת ל swap.

אני במחשבים עוד מלפני שהמציאו את ההרדיסק.

אני לא זוכר דוגמה ספציפית אבל אני זוכר שהיו הבדלים קלים בביצועים, בעיקר בעבר שהרדיסקים היו איטיים יותר וזיכרון לא היה הרבה.

כיום הבדלי ביצועים מהותיים לא יהיו, והסיבה הגדולה יותר לעשות PARTITION ל PAGEFILE זה בשביל לנטרל אותו כגורם פרגמנטציה.

וכגורם מפריע לדיפרגמנטציה לדיסק מערכת ההפעלה, כשמריצים על המערכת (דבר שנועל את הגישה אליו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא במחיצה אחרת!

במחיצה זה יותר לאט למה ראש של דיסק כל הזמן נוסע ממחיצה של למחיצה של וירטואלי ובחזרה וה SEEK זה

דבר אחי איטי בדיסק.

אם להזיז אז רק בדיסק אחר ואחי טוב אם כל הדיסק זה רק לזכרון וירטואלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא במחיצה אחרת!

במחיצה זה יותר לאט למה ראש של דיסק כל הזמן נוסע ממחיצה של למחיצה של וירטואלי ובחזרה וה SEEK זה

דבר אחי איטי בדיסק.

אם להזיז אז רק בדיסק אחר ואחי טוב אם כל הדיסק זה רק לזכרון וירטואלי.

הPAGEFILE גם ככה יהיה ממוקם באיזור אחר על הפלטה מהקבצים של הוינדוס.

ואם הוא יהיה ממש בניהם אז רק הפרגנטציה שהוא יגרום אם לא ינעלו אותו היא מזעזעת לביצועים (ברמת המיקרו היחסית לדיון הזה).

אם אתה יוצר את הPARTITION ל PAGEFILE מיד אחרי PARTITION קטן לוינדוס לא תהיה שום ירידה בביצועים.

וזה כמובן בלי לקחת בחשבון תוכנות אחרות שרצות מאותו דיסק ויכולות להיות דווקא רחוקות יותר מהקבצים של הוינדוס ואז אפשר לטעון ההפך מIVAN. :lol:

מה שכן IVAN צודק זה שPAGEFILE על הרדיסק אחר (שלא בשימוש שוטף) עדיף לביצועים כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...