מחשב איטי במולטיטסקינג - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב איטי במולטיטסקינג

xena

Recommended Posts

שלום לכם,

אני פונה אליכם בעזרה בבניית מפרט אחרי ייאוש טוטאלי מכל השידרוגים והמחשבים החדשים שקניתי בשנים האחרונות. השימושים שלי הם מולטיטסקינג כבד. כלומר, פועלות אצלי הרבה תוכנות ברקע, לא משהו כמו תלת מימד או תוכנות המרה, אלא תוכנות שוטפות כמו , סייר, פיירפוקס, תוכנות הורדה ואיסיקיו, בכמות כזו שהמחשב לא ממש זורם. לעיתים אפילו סרט לא זורם טוב, ויש קיטועים ותקיעות, אלא אם אני סוגר כמה תוכנות. לפתוח וורד לפעמים זה סיפור של חצי דקה. אני יושב לעיתים על מחשבים פשוטים יותר, אשר לא פועלים בהם כל כך הרבה תוכנות והם הרבה יותר מהירים משלי. אני מחליף מחשב כמעט כל חצי שנה ותמיד בהתייעצות חברי הפורום, אך כל הזמן אני מגיע לאותה תוצאה: מחשב איטי שלא מצדיק את ההשקעה.

שיהיה ברור! אין מתקין חלק ממני. אני עובד עם תוכנות גוסט, רק בכדי לשמור תמיד על עותק נקי מלכלוך שמצטבר. כמעט כל שבועיים אני מריץ שחזור למצב הראשוני בו סיימתי את ההתקנה הנקייה. אני עובד קשה מאוד על הכנת קובץ כזה, הכל במחשבה שאם הקובץ יהיה נקי מספיק ומותקן באופן חלק ללא תקלות, הדבר יתרום למהירות המחשב. שוב, ממש לא.

כשאמרו שזיכרון פנימה יפתור את הבעיה, קניתי מחשב עם גיגה ואז 2 גיגה פשוטים ואז 2 גיגה מעולים, וכלום. פשוט כלום. חדי ליבה, כפולי ליבה, מהירויות שונות, לוחות אם בשללה גוונים וצבעים, וכלום. כאילו שעצם העובדה שאני מתקין וינדוס, הוא שמכתיב את הקצב. כעת אני עם בייסיק אך גם עם אקספי היה אותו דבר.

אני מעוניין במפרט, פעם אחת ולתמיד, של מחשב שלא יהיה כל כך תקוע כשמפעילים כמה דברים במקביל. משהו שייתן חופש פעולה, ואין הגבלת תקציב!

אנא להגיב רק אם יש לכם ניסיון ולא רק לפי יידע תיאורטי על בסיס בדיקות במעבדות אינטרנטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל את תקציב המקסימום שלך אתה מתבקש להוסיף גם לכותרת וגם לתוכן ההודעה אחרת אתה תתחיל לקבל פה מפרטים של , 10K ואולי גם 15K.

דבר שני, האם מתוכננים משחקים על המחשב? אם כן איזה? ובאילו רזולוציות?

ציין מהי חשיבות השקט.

דבר שלישי, יש לי הרגשה שיש אצלך בעיה כלשהי.

לא ייתכן E6550 שנתקע לדבריך בפתיחת וורד וכמה חלונות עבודה במקביל.

אני עובד עם E6320, פתוחים אצלי לפעמים 10 תכניות, דפי אינטרנט, וקידוד סרט ואני עדיין לא מרגיש תקוע.

אני מציע לך לבדוק קודם את העותק של הוינדוס שלך ולהתקדם לאט לאט ולבדוק את התוכנות שאתה עובד איתן.

הדבר שאתה מתאר פשוט לא הגיוני ומניסיון אישי גם E2180 מריץ 10 תוכנות של עבודה משרדית ועדיין לא נתקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, כשאני אומר ללא תקציב אני מתכוון ללא תקציב.

שנית, עותק הוינדוס שלי חוקי לגמריי ומעודכן.

שלישית, לא משחק.

רביעית, יש לי E8400 (עדכנתי כעת את המפרט).

ולמרות זאת המחשב שלי איטי יותר ממחשב עם לוח M2A של .

התופעה המדוברת היא בסדרה של מחשבים שהיו לי ולכן ברור שהבעיה היא בתוכנות שלי. לא ממש בעיה אלא שאני עובד עם הרבה תוכנות במקביל. אגב, 10 תוכנות של עבודה משרדית זו בדיחה. גם אצלי זה יעבוד בסדר. אלה לא התוכנות עליהן אני מדבר. ואני לא רוצה לוותר על שום תוכנה, ולכן אני שואל האם ישנו מחשב היום שאם לא מגיבלים תקציב אפשר להתחמק מהבעיה? מתברר שלשימושים שלי, ההמלצות הרגילות כאן לא מתאימות.

אני חוזר למקרה שלא הייתי ברור: המחשב בסדר גמור כל עוד אינני מפעיל תוכנות או מפעיל תוכנות קלילות של עבודה משרדית. אבל ברגע שעובדות תוכנות ברקע כמו תוכנות P2P איסיקיו ופיירפוקס עם אתר כבד, ברגע ששימושי הזכרון הפנימי שלי עוברים את הגיגה, המחשב נהייה איטי משמעותית. לא בלתי ניתן לעבודה, לא תקוע, אבל איטי, ואני רוצה מחשב סביר או אפילו מהיר. לכן לא לראות מה שאני רושם כבעיה אלא כדרישה. אני רוצה משהו מהיר יותר, אני רוצה מחשב מספיק חזק כך שהשימושים שלי לא יזיזו לו, כפי שלנוכחי לא מפריע אם אפתח רק מסמכי וורד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

P2P, אייסיקיו ופיירפוקס?

ידידי, אלו תוכנות עבודה משרדית אני לא רואה איך אתה מצליח לעבור את ה-1GB של שימוש כשאתה עובד עם תוכנות פשוטות שכאלו.

בכל אופן אם אתה מתעקש לשדרג E8400(ותסלח לי על זה שזה ממש טפשות לטעמי) אתה יכול ללכת על ה--Q9450 למשל שייתן לך עוד 2 ליבות.

אגב, אם הליבות הללו לא ינוצלו ללא ספק ה-8400 יהיה מהיר יותר שכן לכל שלו תדר גבוה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש E8400 וכמו שיותם ציין התוכנות שאתה משתמש בהם הן משרדיות לכל דבר. אצלי במחשב פתוח עם 10 טאבים פתוחים,

תוכנת קידוד ברקע (pocket divx encoder) ולמרות שהתוכנה לוקחת שבעים אחוז מהמעבד עדיין וורד נפתח במהירות וסרטים לא נתקעים. (דרך אגב אני עם שידועה כזוללת משאבים.)

שוב אני מאמין ששידרוג מעבד לא ייתן לך כלום (המעבד שלך נחשב מאוד חזק), במיוחד בשימוש בתוכנות כאלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

xena - אם קודמיי לא היו בהירים דיים, אחזור על המסר באופן שאינו משתמע לשתי פנים:

הסיכוי שמקור הבעיה שאתה מתאר הוא בחומרה הוא קלוש עד בלתי סביר בעליל! קל וחומר עם מפרט כמו שלך... מניסיון אישי, גם מפרטים "עתיקים" וחלשים בהרבה מסוגלים להתמודד עם התרחישים שציינת בלי קושי.

אם אנחנו פוסלים חומרה תקולה זה משאיר אותי עם השערה אחת בלבד שבינה ובין המדור הזה אין כל קשר... הגורם היחידי והקבוע בין המפרטים הוא - אתה! ככל הנראה משהו בהתקנת ה-WIN או אחת התוכנות בה אתה משתמש באופן קבוע (או צורת העבודה שלך עצמה) גורמות לבעיה. WIN מעולם לא היתה חזקה במולטיטאסקינג ודי בתהליך מערכת שמשתלט על ה-Q כדי לתקוע את כל השאר... וזו רק דוגמה אחת.

את המשך הדיון יש להעביר לפורום "תמיכה טכנית" או "חלונות" כי פה אין לך מה לחפש.

המפרט שלך לא דורש שדרוג כלשהו וגם אם תשדרג ב-300K תקבל ביצועים זהים בשימושים שלך!

אלא אם יש לך מידע רלוונטי חדש - הת'רד מועמד להעברה/נעילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא משדרג כלום. יש לי 8400.

אם יש לכם הצעות לשיפור המצב אשמח לשמוע.

מצורפות שתי . במצב הזה הסרט נתקע לי מידי פעם. מקרטע ואז חוזר להיות בסדר לכמה זמן. אין צריך לומר שאם אנסה כעת לפתוח מסמך וורד זה יקח כ 15 שניות.

אשמח להעברה של הת'רד למקום המתאים. אשנה את הכותרת בהתאם.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.6 גיגה PAGE FILE

לא פלא שהמחשב לא זז...

תעיף PROCESSES, מי צריך לעזאזל 62?!?

דבר שני יש לך , אז תעשה לעצמך טובה ותקנה עוד 2 גיגה ותצמצם בהגדרות של הוינדוס את ה PAGEFILE

במידה ואתה לא משחק תבטל אותו לחלוטין...

אתה משתמש ב 1.5 גיגה (כמה שאני זוכר) ו 1.6 PAGEFILE, יענו סה"כ 3... לדעתי אתה יכול לרדת בזיכרון במנוחה לאזור ה 600-700 נניח על הזיכרון בלי PAGEFILE...

תעיף את כל התוכנות דרעק שהתקנת... יעשה לך רק טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי זמן להיכנס פה לעומק וזה גם לא הפורום המתאים, אך הייתי מתחיל עם העובדה שאתה מריץ לפחות שתי תוכנות אינדקס ברקע (גוגל ומיקרוסופט) שידועות כמשאבות משאבים ללא צורך. יש שם עוד הרבה תהליכים לא ברורים אבל זה לא התחום שלי... מועבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיסלתי את קובץ הפייג', ניקית את האינדקס של וינדוס (לא רואה איך מפסיקים אותו), ניקיתי את כל האפקטים של ויסטה וכעת המצב טוב יותר מבחינת הרגשה. אך על הנייר אני עדיין עובר את הגיגה זיכרון פנימי.

1. האם יש עוד המלצות לזירוז המחשב?

2. האם יש תוכנה חלופית לאינדקס מלבד או ויסטה? משהו קליל יותר?

3. מידי פעם מתאספים אצלי הרבה מאוד קבצים בתיקיית

C:\Users\xena\AppData\Local\Temp

איך מתמודדים עם זה? אני מדבר על כמה גיגות בצורת עשרים אלף קבצים.

4. האם יש תוכנה שבאמצעותה אוכל לשלוט על כל התהליכים במחשב? כלומר, לקבוע מי יפעל ומי לא? משהו בסגנון msconfig אך משוכלל יותר שתופס את כל התהליכים במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק עכשיו קלטתי שאתה על ומתלונן שאתה עובר את ה-1G... :kopfpatsch:: זו ברירת המחדל של מערכת ההפעלה המיותרת והמנופחת הזו!

עבור ל- ותראה שיפור מיידי ומורגש.

אם תתגעגע לממשק המלוקק של הויסטה יש 1000 תוכנות שיעשו בשבילך את העבודה בלי לשאוב לך 90% ממשאבי המערכת רק כדי להראות את הדסקטופ הצבעוני שלה - גגל "vista transformation pack" למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהבעיה ברובה נובעת מההגבלה על TCP CONNECTION ATTEMPTS.

בויסטה BASIC ההגבלה היא ל 2!!!!!!!!!!! :kopfpatsch:

http://torrentfreak.com/optimize-vista-for-bittorrent-emule-p2ptv/

http://www.mydigitallife.info/2007/04/09/windows-vista-tcpipsys-connection-limit-patch-for-event-id-4226/

גם ב עם SP2 יש הגבלה מעצבנת שבהחלט מרגישים אם מפעילים UTORRENT ועושים עוד משהו ברשת באותו זמן.

שידרוג הSP3 ל , אפילו אם כבר טיפלתם בבעיה בSP2 יאפס ויגביל מחדש.

למזלנו, גם ל SP2 ו SP3 יש אפשרות להעלות את מספר ה TCPCA.

ציינת גם:

קפיצות בסרטים זה יכול להיות הCODEC.

אם אתה משחזר כל הזמן להתקנה ישנה אז הCODECS שלך פשוט לא מעודכנים.

לWORD לוקח לפעמים 30 שניות לעלות ? זה נשמע לי מוגזם.

צריך פעילות רבה בהרדיסק כדי שזה ישפיע עד כדי כך.

אפשר להגדיר בתוכנות הורדה שיכתבו לדיסק בתזמונים פחות צפופים.

עדיף גם להשתמש בHD נוסף להורדות אם יש לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעלתי לפי ההוראות וזה גמר לי את הויסטה (מסך כחול). איך זה בדיוק קשור למהירות המחשב?

אם זה אמור לשפר את מהירות ההורדה שלי, אין לי בעייה איתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשתמש ב ADBLOCK PLUS ו NOSCRIPT ב ותראה איך ניצול המעבד שלו יורד מ 11% ל 0%. ההסבר לכך שהדפדפן לוקח לך כלכך הרבה מעבד (הוא לא אמור לקחת במצב נורמלי יותר מ 0%) הוא בגלל התוכן שהאתר הזה מציג (ואתרים אחרים שעשויים באותה מידה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...