dual vista on 1 hdd - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

dual vista on 1 hdd

explize

Recommended Posts

חברי הפורום שלום.

קניתי להורים שלי מחשב חדש, והבעיה נפוצה היא שיש גם אח קטן(בן 16) שאוהב להרוס מערכות הפעלה עם שטויות של משחקים שהוא מתקין.

אצלי על המחשב מותקן שתי על 2 פרטישנים שונים ונעזרתי בnorton magic ע"מ להצליח לעשות זאת כמו שצריך.

מכיוון שעל המחשב החדש באה רציתי לשאול אם ניתן להתקין פעמיים ע"מ לתת אחת להורים שלי ואחת לאחי ככה שלא יכאב לי הראש לעשות כל פעם גוסט מחדש בשביל שהוא התקין שטות לא הפיכה שדפקה את הרג'יסטרי.

אני לא רוצה לעשות יוזרים במערכת הפעלה, זה לא משרת את המטרה שלי. אם אין אפשרות כזו כיום (בXP למשל צריך להסתיר מחיצת שניה אחרת הוא נותן ERROR במערכת הפעלה הראשונה, לקח לי שנים לעשות את זה עד שמצאתי את הנורטון מג'יק שעשה את זה בכמה דק'- אבל מכיוון שאין עדין גרסה לויסטה אז אני צריך פתרון אחר) ככל הנראה שאצטרך לתת להורים שלי להשאר בXP ולאחי לעבור לויסטה בשביל משחקים בDX 10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כמו בXP" הסברתי שלא ניתן לעשות את התהליך כמו בXP, בגלל שאין את הממשק של הנורטון גוסט שחסך את כל הכאב ראש ביצירת HIDDEN PARTITION בעת התקנה של הXP בפעם הראשונה( אפשר לעשות את זה גם ידנית באמצעות HIREN או דומיו) כי עובדה שאת הXP והויסטה אפשר לעבוד יחדיו בלי כל הגדרה מיוחדת(אין לי מושג מה הם עשו שם שזה מתאפשר לעומת התקנת שני במקביל שלא היה אפשרי עד שלא שיחקת בקונפיגורציה של הפרטישנים )- השאלה אם מתקינים 2 זה יעבוד אותו הדבר כמו הXP והויסטה??

מישהו פה ניסה את זה??(אני מדבר על גירסת ה32 ביט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב איוון, לא צריך להתרגז, שמע הכל זה מניסיון והרבה מאבק שהיה לי וכרגע אני מנסה שהכל ילך בלי הרבה גוגל תוך כדי התהליך ולבזבז שעות התקנה כמו שקרה לי עם המחשב שלי.

מכיוון שהתקנה של פעמיים בין עם על הארדדיסקים נפרדים או פרטישנים נפרדים מצריכות הגדרות מסויימות, אחרת אתה תקבל הודעות שגיאה על "ניסיון כתיבה כושל" בכל ניסיון שלך להתקין משהו חדש או לשנות קובץ עליהם והמערכות לא יגיבו לך(תאמין לי ששברתי יומיים שלמים את הראש עד שהבנתי את זה) הבנתי איך לעשות את זה בשביל הXP עד שגיליתי שבנורטון פרטישן מג'יק יש תוכנה קלילה שעושה לך את כל העבודה ואפילו מביאה לך דף והוראות איך לשחזר ולעשות תפריט DUAL BOOT- המערכת הזאת נקראת PQBOOT, מה שבעצם היא עושה היא משנה את ההגדרות של הפרטישן כך שכל פעם שאתה מעלה מערכת הפעלה אחת לא תוכל לראות את האחרת דרך המחשב שלי אלא רק דרך תוכנות לניהול מחיצות(סוג של HIDDEN).

מכיוון שסימנטק עדין לא הוציאו מערכת כזו או פרטישן מג'יק לויסטה(מכיוון שיש לה ממשק כזה בעצמה)- אני שואל אם לא יקרה לי כמו שקרה לי בXP על ניסיון כתיבה כושל שבעצם אומר שהמערכת לא עובדת כמו שצריך.

אני לא יודע אם יש לך 2 מערכות הפעלה דומות( לא מתכוון ובנוסף לינוקס/לאופרד/ויסטה/XP64- אלא 2 דומות לחלוטין) שמותקנות במקביל, אבל זה מה שהיה לי ובערך לכל מי שנתקל בבעיה הזו בחיפושים שעשיתי בגוגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שהבנתי אתה רוצה שתי מערכות הפעלה על המחשב שלך?

ושהמחיצה של כול אחרת תיהיה "מוחבאת" ככה שבעצם לא יוכלו

להיתעסק עם המחיצה השנייה בשביל לא לפגוע במערכת שלא פועלת,

אם אני זוכר נכון ולא טועה כמה שינויים בRegistry אמורים "להעלים" את המחיצה (להעלים מהבחינה שלא תיראה בסייר אם אני לא טועה).

השאר זה כמו התקנה פשוטה של וכול אחד במחיצה נפרדת , התפריט אם אני לא טועה נוצר אוטומטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs: אכן שי,

התפריט אני יודע שנוצר אוטומטית, השאלה מה לשנות ברג'סטרי של הויסטה.(יש איזה הסבר באתר כל שההוא?? די הפכתי את ואף אחד לא מציע פתרון, לא מצאתי אפילו תשובה בTECH של מייקרוסופט)

את הXP הספקתי ללמוד, את הויטסה לא יצא לי לעבוד איתה חוץ מקינפוג קל מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שוב לגיד במיוחד לחכם ציון שאין לו מה לגיד:

[]אין שום בעיה עם הרבה מערכות לא XP ולא VISTA

http://support.microsoft.com/KB/306559/he

ואם שאלה היא איך להסתיר אז ככה

אם אח שלך מבין - חבל על זמן

אם אח לא מבין הרבה אז ב DISK MAMAGEMENT של כל מערכת אתה להוריד אות של כונן של מערכת השניה.

(זה טוב גם בשביל ה SYSTEM RESTORE עובד נכון על 2 המערכות.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אם ככה, אני זוכר שראיתי תוכנית שהייתי קטן (של TechTV) , טוב לא ממש קטן,

בכול מקרה, תוך חיפוש אחד בגוגל, מצא את זה:

http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/how-to-create-an-invisible-hidden-drive-in-windows/

אני מאמין שזה יעבוד גם על וויסטה, וגם אם לא יעבוד, בטוח יש עוד דרכים לעשות את מה שאתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתעסקות עם הנורטון בשביל להעלים כונן אחר וכו' ? לדעתי ממש לא, זה סתם סיבוך

אם זה רק ילד שלא ממש מבין ויותר יושב על משחקים או עבודות והכול,

אם תעלים לו כונן אחד אני לא חושב שהוא יחפש אותו או משהו דומה,

אני גם לא חושב שצריך להיסתבך עם Norton partition magic חוץ מהעניין של חילוק המחיצות,

שאפשר את זה גם אם אני לא טועה שמתקינים את הוויסטה בשלבי התקנה.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...