האם אתם יכולים להבין מעשי התאבדות? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתם יכולים להבין מעשי התאבדות?

Guy King

Recommended Posts

ראיתי עכשיו סידרה ביס דוקו, "תיירות התאבדותית". זה סיפור על כמה אנשים שנסעו לשוויץ בשביל להתאבד, כי שם ההתאבדות היא חוקית (הם נסעו לפגוש רופא שעזר להם להתאבד על ידי לקיחת קוקטיל). אחד מהם היה חולה במצב קשה מאוד והיו גם זוג זקנים (בערך בני 65-70) שרצו להתאבד כדי למות כל עוד הם בריאים.

לפני שנולדתי, סבא שלי התאבד בתלייה (בגיל 54) בבית ולא השאיר מכתב אחריו (הוא היה נשוי וביחסים טובים עם סבתא שלי, לא חולה ולא היה בקשיים כלכליים ולא היו לו בעיות דכאון). לי מאוד קשה להבין מעשי התאבדות ומאוד קשה לי לרחם על מי שמתאבד או להצדיק אותו. לכם קל יותר להבין את זה? מה היחס שלכם לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עד כמה שזה מגוכך תחשוב על זה ככה, נניח אתה הולך לראות סרט בקולנוע והסרט ממש גרוע, אתה תישאר בכל זאת או פשוט תצא באמצע?

זאת לא תקף על חולים סופניים, שיודעים בדיוק כיצד הם ימותו ופחות או יותר מתי, ומחליטים ללכת קצת קודם ללא כאבים מאשר מס' חודשים יותר מאוחר בסבל רב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי עכשיו סידרה ביס דוקו, "תיירות התאבדותית". זה סיפור על כמה אנשים שנסעו לשוויץ בשביל להתאבד, כי שם ההתאבדות היא חוקית (הם נסעו לפגוש רופא שעזר להם להתאבד על ידי לקיחת קוקטיל). אחד מהם היה חולה במצב קשה מאוד והיו גם זוג זקנים (בערך בני 65-70) שרצו להתאבד כדי למות כל עוד הם בריאים.

לפני שנולדתי, סבא שלי התאבד בתלייה (בגיל 54) בבית ולא השאיר מכתב אחריו (הוא היה נשוי וביחסים טובים עם סבתא שלי, לא חולה ולא היה בקשיים כלכליים ולא היו לו בעיות דכאון). לי מאוד קשה להבין מעשי התאבדות ומאוד קשה לי לרחם על מי שמתאבד או להצדיק אותו. לכם קל יותר להבין את זה? מה היחס שלכם לזה?

כן גם אני ראיתי תוכנית דומה, על אנשים שנסעו לסן פרנסיסקו לגשר הזהב כדי להתאבד.

האמת, מסכנים האנשים שצריכים לפנות את הגופות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי תגובה בYNET על מעשה ההתאבדות בפסי הרכבת לא מזמן.

בתגובה הראשונה היה כתוב: "לכל המתאבדים, נא לעשות זאת בקפיצה, זה מעכב את כולנו".. :smile1:

האמת, מסכנים האנשים שצריכים לפנות את הגופות שלהם.

יש אנשים שמפנים גופות כל יום, ולא נראה לי שזה ממש אכפת להם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבא שלי התאבד בתלייה (בגיל 54) בבית ולא השאיר מכתב אחריו (הוא היה נשוי וביחסים טובים עם סבתא שלי, לא חולה ולא היה בקשיים כלכליים ולא היו לו בעיות דכאון).

בלי לפגוע, אין דבר כזה שבן אדם מתאבד בלי בעיות רציניות (אלא אם כן הוא בן 14). יכול להיות שלא ספרו לך משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להבין, כי לחיים אין מטרה, והדבר היחיד שאני חי בשבילו הוא ההנאה. ברגע שאדע שלא אהנה יותר בחיים אני לא רואה סיבה להמשיך לחיות..

כמו שנאמר, אם הסרט רע, ולא הולך להשתפר, אין בשביל מה להמשיך לראות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להבין, כי לחיים אין מטרה, והדבר היחיד שאני חי בשבילו הוא ההנאה. ברגע שאדע שלא אהנה יותר בחיים אני לא רואה סיבה להמשיך לחיות..

אני לא חושב שחסרים אנשים שלא נהנים מהחיים שלהם.. ואני לא רואה אותם מתאבדים.

קשה לי לומר כי אין להם ביצים לעשות דבר כזה. איך אתם מגדירים את ההבדל בין שני אנשים מדוכאים כשהאחד מתאבד והשני לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם חבר שלי הגיע איתי לסרט והוא נהנה אני לא יעזוב אותו. (אלא אם המצב כל כך גרוע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להבין מעשי התאבדות מסיבה אחת-זו שריטה במוח. זה לא רק כש"הסרט משעמם בטירוף", לאחי (בן ה32) היה חבר ילדות, הייתה לו אישה, ילדים, עבודה מאוד רווחית, ובכל זאת הוא התאבד. אחי מאוד הופתע, הוא אמר שהבנאדם היה מאוד מאושר בחייו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להבין?

בלתי אפשרי כמעט,אפשר רק לשער...

לפני כמה חודשים טובים,חזרתי מאיזה נסיעה ככה,ועצרתי בקיסריה לאכול ארוחת בוקר בקויה,

אז כשהגעתי ואחרי שהזמנתי את הארוחה,לקחתי איזה עיתון שהיה על הבר,ועל הדף הראשי היה כתוב בגדול "נער בן 15 התאבד בקפיצה ממגדלי עזריאלי"

אז התחלתי לקרוא את הכתבה,אני לא זוכר בדיוק מה היו הסיבות,אבל מה שכול כך השפיע עלי בכתבה הזאת שקודם כול הוא היה ממש צעיר יחסית,

ואז פתאום אני מתחיל לחשוב על למה הוא עשה את זה,ואיך הוא לא עצר את עצמו בכול הדרך לשם,זה מאוד מעניין...

כי בן אדם שמרצונו רוצה לשים קץ לחייו בלי שום סיבה.

אבל כן,זה דבר מאוד עצוב וחבל שאנשים עושים את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...