סקר : איך לדעתך צריך לנהוג עם משפחות המחבלים בעלי תז' כחולה ? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר : איך לדעתך צריך לנהוג עם משפחות המחבלים בעלי תז' כחולה ?

zorgi

איך לדעתך צריך לנהוג עם/ להעניש את/משפחות המחבלים בעלי תז' כחולה ?  

2710 הצבעות

1. 1. איך לדעתך צריך לנהוג עם/ להעניש את/משפחות המחבלים בעלי תז' כחולה ?

• לישלול אזרחותם, ולהעיף אותם מיד לעזה תוך כדי שלילת כול רכושם כולל הריסת הבית.
    • הריסת הבית בלבד
    • שלילת דמי ביטוח לאומי בלבד
    • אטימת החדר של המחבל
      0
    • אין להעניש את המשפחות, זאת לא אשמתם.
    • אין להענישם מהסיבה שזה רק יוביל ליותר פיגועים מטעמי נקמה
    • אין בעיה להעניש , אך יש להתיחס למשפחתו של נתן זאדה(המפגע היהודי) באותה הצורה

Recommended Posts

אתה מתיימר להציע פתרונות למצב ואפילו אין לך מושג שכבר היה פיגוע כזה בערך שבועיים לפני כן?

לא, זה לא קל בכלל

למה נראה לך שאפשר לגרש אותם לירדן? למה שירדן יסכימו לקחת אותם בכלל?

באיזה עולם לעזאזל אתה חי?

באמת שלא אכפת לי אם יטבחו בהם, באמת שלא, אני לא פעיל שלום עכשיו, ומצד שני, אני מנסה

לחיות בעולם האמיתי, ובעולם האמיתי, עד כמה שזה מצער, יש דברים שאתה לא יכול לעשות (כמו להרוג

כפר שלם כי בא לך) בלי להתמודד עם תוצאות (כמו חרם בינלאומי ושטויות לא חשובות שכאלה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הדמוקרטיה היא בהחלט לא התנ"ך (וכדאי שלא, כי אני מסתכל על התנ"ך כעל מדע בדיוני בדיוק כמו Dune, שכתוב טוב יותר...)

הקדוש, אבל זאת צורת השלטון במדינה הזאת, והצורת שלטון הטובה והיציבה ביותר שהמין

האנושי המציא עד היום שלא כוללת כוח ללא הגבלה שמרוכז אצל יחיד / קבוצה קטנה.

יציבה זאת הגדרה סוביקטיבית. השאלה היא איך אתה מגדיר יציבות. אני אתן לך כמה דוגמאות של מקרים שבהם הדמוקרטיה גורמת לחוסר יציבות:

עיראק - תראה מה קרה אחרי שאמריקה הורידה את סדאם חוסיין מהשלטון, עיראק הפכה לכאוס אחד גדול. עכשיו בו ניקח דוגמאות מהארץ: תסתכל על הטיפול בפשיעה,על הבירוקרטיה הבלתי ניסבלת שגורמת לכול כך הרבה בעיות, ממשלות שמתחלפות כמו פיצוח גרעינים, בעיות בטחוניות - חוסר הרתעה כנגד אוכלוסיה עויינת ועוד.

אז לא, אתה לא "מחליט מתי לא להשתמש בה" כי פתאום זה נראה לך לא מתאים.

זאת התחלה של מדרון מאוד חלקלק שכל ניסיון לרדת בו אפילו קצת עלול לגרור תוצאות הרות אסון.

אני לא אמור להחליט מתי משתמשים בה אבל, צריך ליקבוע חוקים ברורים ועקרונים מתי כן צריך לכופף את הדמוקרטיה,לדוגמא במקרים כמו: פעילות טרוריסטית בשטח המדינה

אתה מוזמן לצטט ממגילת העצמאות כמה שבא לך, אבל זה עובד נגדך: (הובא מויקיפדיה, ערך מגילת העצמאות, סעיף עקרונות המדינה החדשה)

* מדינת תהא פתוחה לעלייה יהודית ולקיבוץ גלויות.

* מדינת תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה.

* מדינת תהא מושתתת על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי .

* מדינת ישראל תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין.

* מדינת ישראל תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות.

* מדינת ישראל תשמור על המקומות הקדושים לכל הדתות.

* מדינת ישראל תהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות.

שים לב לחלקים שהדגשתי... מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית

נכון, זה מתנגש לפעמים, וצריך ליישב את הסוגיות האלה, אבל אתה לא מוותר לחלוטין על חלק אחד כשזה מתאים לך

(ואם כבר, אני הייתי זורק את החלק של "היהדות" מהחלון, אבל זאת דעתי שלי בלבד)

תאמין לי, אם אלה שכתבו את מגילת העצמאות היו יודעים למה חוקים האלה יובילו, הם לעולם לא היו כותבים אותם כך. המשפט שאני לקחתי הוא המפתח לכול : קיום המדינה היהודית היחידה בעולם.

וכל הדיון הזה, בלי שמישהו אפילו יכול להראות לי הוכחות לכך שהרס של בתי מחבלים מרתיע מחבלים

עתידיים (ואני מאמין שהוא יוצר יותר מחבלים מאשר שהוא מרתיע, אם כבר)

ברור שלא יכולים להביא לך הוכחות. זה כי לא ניסו את השיטה הזאת אף פעם. אם ינסו אותה ויראו שזה לא עובד, זה דבר אחד, אבל לא עשו את זה אף פעם ! ואל תגיד לי שכבר ניסו את זה בעזה ובשטחים כי זה פשוט לא אותו הדבר. לאזרח נושא תעודת זהות כחולה יש הרבה יותר מה להפסיד מאשר אזרח מהשטחים, הוא מקבל דמי ביטוח לאומי, קיצבאות ילדים ועוד יתרונות רבים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי עיראק לא הייתה כאוס אחד גדול גם לפני זה?

והבאת דוגמאות כמו זה שהטיפול בפשיעה בארץ נוראי וממשלות מתחלפות כל יומיים לא אומר

שהבעיה היא הדמוקרטיה בארץ. בבריטניה יש שלטון דמוקרטי כבר מאות שנים והם הדמוקרטיה הכי יציבה בעולם

תראה לי מדינה אחת שיש בה משטר יציב לפחות 100 שנה והיא אינה דמוקרטית (וצבא שמדכא וטובח אזרחים

כמו עירק אומנם נחשב למשטר יציב, אבל האם אתה מעדיף אותו על פני משטר דמוקרטי חלש?)

לכתוב "תאמין לי, אם אלה..." לא הופך את זה לטיעון בדיון

אני יכול לכתוב עכשיו ש"תאמין לי, אם הם היו יודעים שזה יגרור כל כך הרבה בעיות, הם היו מוציאים את כל הקטע

של מדינה יהודית ממגילת העצמאות" אבל זה לא יהפוך את זה לנכון

אתה לא יכול להשתמש בטיעונים כמו "תאמין לי" או "כולם יודעים" או שטויות כאלה, פשוט כי הם לא טיעונים

הם הצהרות סובייקטיביות שמתחזות לטיעונים, אבל הם לא

אם תתעלם מכל החלק הדמוקרטי של מדינת , מה הופך אותנו ליותר טובים מאשר איראן?

או שאתה מעדיף לחיות בשלטון תאוקרטי שכאילו הוציאו מתוך המאה ה-14?

אף אחד גם לא ניסה להשקיע כסף בפיתוח תשתיות, חינוך ופרנסה במגזר הערבי (ובמזרח ירושלים בפרט)

לא עדיף לנסות את זה לפני שהורסים את הבית ושוללים אזרחות למי שלא ביצע פשע? (המשפחות חפות מפשע, לא משנה איך תנסה לסובב את זה)

לפני שמבצעים צעד כל כך דרסטי ושיצטלם (ובצדק) כל כך רע בעיני שאר העולם, לא כדאי לבצע

צעד, שבמקרה הכי גרוע, יעלה לך בכסף ולא יותר מזה? ולך תדע, אולי זה מועיל...

וברגע שנתחיל לשלול אזרחות ולהרוס את הבית ומי יודע מה עוד לקרובי משפחה של מחבלים,

למה להפסיק שם? למה לא להמשיך עם רוצחים "רגילים"? ואנסים? וגנבים? וכאלה שמורידים מהאינטרנט?

איפה זה נפסק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כתנאי להעסקתם (תושבי מזרח ירושלים) בישראל, קבלני העבודה/מעסיקים יצרכו לקבל דו"ח שב"כ כתנאי להעסקה? לפי חוק... אולי חוק כזה דווקא יאכפו. אלא אם כן זה "מפלה".

וכמובן לשלול דמי ביטוח לאומי הנובעים ממות מחבל בעל אזרחות ישראלית (אלמנות וכו')... גם יהודים. מי שהולך לפגוע באזרחים כדאי לו שישקול טוב את צעדיו לפני כן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי עיראק לא הייתה כאוס אחד גדול גם לפני זה?

והבאת דוגמאות כמו זה שהטיפול בפשיעה בארץ נוראי וממשלות מתחלפות כל יומיים לא אומר

שהבעיה היא הדמוקרטיה בארץ. בבריטניה יש שלטון דמוקרטי כבר מאות שנים והם הדמוקרטיה הכי יציבה בעולם

תראה לי מדינה אחת שיש בה משטר יציב לפחות 100 שנה והיא אינה דמוקרטית (וצבא שמדכא וטובח אזרחים

כמו עירק אומנם נחשב למשטר יציב, אבל האם אתה מעדיף אותו על פני משטר דמוקרטי חלש?)

לכתוב "תאמין לי, אם אלה..." לא הופך את זה לטיעון בדיון

אני יכול לכתוב עכשיו ש"תאמין לי, אם הם היו יודעים שזה יגרור כל כך הרבה בעיות, הם היו מוציאים את כל הקטע

של מדינה יהודית ממגילת העצמאות" אבל זה לא יהפוך את זה לנכון

אתה לא יכול להשתמש בטיעונים כמו "תאמין לי" או "כולם יודעים" או שטויות כאלה, פשוט כי הם לא טיעונים

הם הצהרות סובייקטיביות שמתחזות לטיעונים, אבל הם לא

אף אחד גם לא ניסה להשקיע כסף בפיתוח תשתיות, חינוך ופרנסה במגזר הערבי (ובמזרח ירושלים בפרט)

לא עדיף לנסות את זה לפני שהורסים את הבית ושוללים אזרחות למי שלא ביצע פשע? (המשפחות חפות מפשע, לא משנה איך תנסה לסובב את זה)

לפני שמבצעים צעד כל כך דרסטי ושיצטלם (ובצדק) כל כך רע בעיני שאר העולם, לא כדאי לבצע

צעד, שבמקרה הכי גרוע, יעלה לך בכסף ולא יותר מזה? ולך תדע, אולי זה מועיל...

וברגע שנתחיל לשלול אזרחות ולהרוס את הבית ומי יודע מה עוד לקרובי משפחה של מחבלים,

למה להפסיק שם? למה לא להמשיך עם רוצחים "רגילים"? ואנסים? וגנבים? וכאלה שמורידים מוזיקה מהאינטרנט?

איפה זה נפסק?

הערה קטנה לגבי בריטניה, לה אין את הבעיות שיש לנו, אין לה התמודדות עם כול כך הרבה גופי טרור ומדינות אוייב, ולכן היא יכולה להשקיע את מירב הכסף בכלכלה, מה שמביא ליציבות הרבה שיש לה. אבל נחזור לנושא.

עכשיו אני מבין שלפני שאנחנו בכלל דנים באפשרויות הפעולה, אנחנו צריכים לדון על דבר עקרוני הרבה יותר : איזו מדינה כול אחד מאיתנו רוצה ליראות כאן. אתה כול הזמן אומר שלא אכפת לך להשמיט את "היהדות", אז קודם כול אני אומר לך איך אני רוצה ליראות את המדינה. העקרונות הכי חשובים לדעתי הם (לא רושם אותם בהכרח לפי סדר חשיבות):

1.מדינה שתהווה מקלט לכול אותם היהודים הנרדפים בעולם בגלל אנטישמיות, בין אם זה ניצולי שואה או כול אחד אחר מכול מקום בעולם.

2.מדינה שתדע להגן על אותם תושבים אלה בתוכה מבחינה בטחונית וכלכלית. שכול יהודי יוכל להסתובב בכול שטח המדינה בלי לחשוש שיפגע בגלל זהותו היהודית.

3.מדינה שתדאג לישמור על עצמה גם לטווח הארוך, ולהתקיים כמה שיותר שנים, ודגש על מחשבה גם לטווח הארוך ולא רק למיידי.

4.שכול אותם היהודים שחיו בתפזורת ברחבי העולם, כול הזמן נירדפו, עכשיו שהם הגיעו לארץ אז, שתהיה להם הזכות להוליד ילדים שיהוו את המורשת שלהם, ושידעו גם שהילדים והילדים של הילדים שלהם יהיו בטוחים.

5.מדינה שתשמור על זהותה היהודית .

עכשיו, כדי שהמדינה תיראה כך, עומדים לרשותינו מגוון אמצעי עיצוב כגון : דמוקרטיה, דיקטטורה, בתי משפט, כנסת, משטרה, חוקים, מערכת ענישה, כלכלה, חיי חברה ועוד. באמצעות כלים אלו ואחרים אנחנו צריכים לעצב את המדינה שבה אנחנו רוצים לחיות. אתה חייב להבין, הדמוקרטיה היא כלי מאוד חשוב אבל זה לא הכול. לצערנו בעולם אין צדק, לפחות ברוב המקרים, ואם בשם הדמוקרטיה אתה לא תעשה את מה שצריך לעשות כדי לישרוד אתה פשוט לא תשרוד. ראה דוגמאות מכול תקופה שתבחר ואפילו מכול מין שחיי אי פעם על פני כדור הארץ, החזק תמיד שורד והחלש או זה שלא מוכן ליפעול ורק בורח כול הזמן, בסופו של דבר יכחד.

עכשיו בו תגיד לי אתה מהם העקרונות שלך, כי חבל שסתם נתווכח מה צריך לעשות שלכול אחד מאיתנו יש בכלל מטרות שונות שהוא רוצה "להשיג" . האם אתה מוכן לקבל מדינה שתהיה דמוקרטית לחלוטין, אבל תכיל בתוכה אוכלוסייה שהיא לצורך העניין : 50% ערבים, 15% סינים, 15% סודנים ו20% יהודים ? אם כן, אז אתה גם תתיחס לאוכלוסיה הערבית בצורה אחרת לגמרי.

ועוד תזכורת חשובה. לפני שאתה כבר בונה לערבי מזרח ירושלים תשתיות חינוך ופרנסה אני רוצה להזכיר לך שבבחירות שלהם, הרוב המכריע שם בחר בחמאס, אשר ידוע כי מטרתו העיקרית היא השמדת , וכול מי שבחר בהם ידע זאת מצויין. אם תממן להם את החינוך, הם פשוט יפתחו עוד בתי ספר בהם מלמדים שלישראל אין זכות קיום וכוה וכוה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לבריטניה,

אז אומנם מצבה היה יותר קל, אבל להזכירך, גם להם הייתה את המחתרת האירית שביצעה

פיגועים (אם כי הם בדר"כ ניסו שלא לפגוע באזרחים) ורצחה שוטרים וחיילים בריטיים.

ואגב, הסכסוך הבריטי-אירי יותר עתיק משלנו וגם בו הדת הייתה מעורבת (קתולים כנגד פרוטסטנטים)

והם הצליחו ליישב אותו...

לי זה ממש לא יפריע אם מדינת לא תהיה מדינה בעלת רוב יהודי

אני לא אדם מאמין, ואני גם לא חושב שמדינה צריכה להתנהל על פי חוקים דתיים

ולמען האמת, אני חושב שהדת הייתה צריכה לעבור מן העולם ביחד עם המעבר לשנת 1900 אם לא לפני...

קודם כל,

אני לא יודע עד כמה הבחירות ברשות היו באמת בחירות חופשיות ולא בחירות כמו בסוריה,

אבל לא משנה.

אם אתה תממן את החינוך של הערבים במזרח ירושלים, אתה תוכל להחליט גם על החומר הנלמד (אלא אם

כן יהיה עוד מחטף סטייל ש"ס על מימון לימודים למי שלא מלמד את תוכנית הליבה...)

מעבר לכך, איזה אינטרס יש לאדם שלמד ביסודי, תיכון, אוניברסיטה ועכשיו יש לו תואר ועבודה נורמלית (ולא נהג טרקטור)

לבצע פיגוע? יש לו חיים, יש לו מה להפסיד. ועוד יותר, מה יש לו נגד העם היהודי והמדינה שלא מפלה אותו לעומת אזרחים אחרים?

לעומתו, לאדם שנוהג בטרקטור, ויודע שאין לו שום סיכוי לצאת מהעוני המרוד והמקום המגעיל והמסריח שבו הוא חי,

אין לו שום דבר להפסיד, ויש לו הרבה מאוד סיבות לשנוא את המדינה שמפלה אותו לרעה לעומת אזרחים אחרים.

אז מה אדם כזה עושה? הולך למקום היחיד שיש בו תקווה בשבילו - דת.

ושני דברים אחרונים,

קודם כל, לא ענית לי על השאלה ממקודם:

שנית,

האם אתה יכול להראות לי גוף טרור אחד שהצליחו לדכא בעולם באמצעות כוח הזרוע וללא חיסול כל האוכלוסייה האזרחית (שאני חושב שאתה

מסכים שמעמדנו הרעוע גם ככה בעולם והתלוי בסיוע חיצוני לא מאפשר לנו לעשות זאת)?

ואגב, המשפט השולט באבולוציה הוא Survival of the fittest, שזה "הישרדות המתאים" (תרגום חופשי)

ולאו דווקא החזק, תחשוב על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לבריטניה,

אז אומנם מצבה היה יותר קל, אבל להזכירך, גם להם הייתה את המחתרת האירית שביצעה

פיגועים (אם כי הם בדר"כ ניסו שלא לפגוע באזרחים) ורצחה שוטרים וחיילים בריטיים.

ואגב, הסכסוך הבריטי-אירי יותר עתיק משלנו וגם בו הדת הייתה מעורבת (קתולים כנגד פרוטסטנטים)

והם הצליחו ליישב אותו...

כן אבל לצערי, הדת האיסלאמית הרבה יותר קיצונית, או לפחות איך שרוב המוסלמים פירשו אותה.

לי זה ממש לא יפריע אם מדינת לא תהיה מדינה בעלת רוב יהודי

אני לא אדם מאמין, ואני גם לא חושב שמדינה צריכה להתנהל על פי חוקים דתיים

ולמען האמת, אני חושב שהדת הייתה צריכה לעבור מן העולם ביחד עם המעבר לשנת 1900 אם לא לפני...

אני גם לא אדם מאמין, ואני גם נגד כפייה דתית, אבל זה לא סותר. בכול מקרה אני רואה שעל זה כבר לא נסכים.

קודם כל,

אני לא יודע עד כמה הבחירות ברשות היו באמת בחירות חופשיות ולא בחירות כמו בסוריה,

אבל לא משנה.

אם אתה תממן את החינוך של הערבים במזרח ירושלים, אתה תוכל להחליט גם על החומר הנלמד (אלא אם

כן יהיה עוד מחטף סטייל ש"ס על מימון לימודים למי שלא מלמד את תוכנית הליבה...)

לידיעתך,הממשלה כבר ממנת חלק נרחב בחינוך ערבי כולל במזרח ירושלים. כול זה לא מונע מהם לצייר בשיעורי ההסטוריה מפה בה רק פלסטין קיימת ללא , וזה לא מונע ממשרד החינוך להמשיך לממן את אותם תוכניות הלימוד המחנכות להשמדתינו.

מעבר לכך, איזה אינטרס יש לאדם שלמד ביסודי, תיכון, אוניברסיטה ועכשיו יש לו תואר ועבודה נורמלית (ולא נהג טרקטור)

לבצע פיגוע? יש לו חיים, יש לו מה להפסיד. ועוד יותר, מה יש לו נגד העם היהודי והמדינה שלא מפלה אותו לעומת אזרחים אחרים?

לעומתו, לאדם שנוהג בטרקטור, ויודע שאין לו שום סיכוי לצאת מהעוני המרוד והמקום המגעיל והמסריח שבו הוא חי,

אין לו שום דבר להפסיד, ויש לו הרבה מאוד סיבות לשנוא את המדינה שמפלה אותו לרעה לעומת אזרחים אחרים.

אז מה אדם כזה עושה? הולך למקום היחיד שיש בו תקווה בשבילו - דת.

אתה מדבר כאילו המגזר הערבי הוא היחיד בו מסתובבים אנשים עניים ברחובות. יש כול כך הרבה אוכלוסיות חלשות לא ערביות בארץ : האטיופים, במגזר החרדי, כמעט כול הפריפריה, הנגב ועוד . בנוסף, אם תשאל את רוב האנשים הללו את מי הם מאשימים במצב, רובם יאמרו לך שהם מאשמים את המדינה והממשלה, או את העשירים בארץ שלוקחים את כול הכסף לעצמם. עכשיו ,אני לא יודע מה איתך אבל אני לא רואה את כול אלה יוצאים כול חודש לבצע פיגועי התאבדות, גם אלו מהמגזר הדתי חרדי.

ושני דברים אחרונים,

קודם כל, לא ענית לי על השאלה ממקודם:

גם אם תתעלם מהחלק הדמוקרטי אנחנו עדיין יותר טובים מאיראן מהסיבות הפשוטות, שאנחנו רק רוצים לחיות בשקט בארץ שלנו ורק מנסים להגן על עצמנו. איראן, חותרת להיות מעצמה שתשליט בכול העולם את דת האיסלם הקיצוני וכול מי שמתנגד לכך צריך להיות מושמד. כבר היום , עוד לפני שיש ברשותם גרעיני , אתה יכול ליראות איך הם מתריסים בפני המעצמות הכי גדולות ואיזה איומים הם משמיעים נגדנו. בנוסף הם חותרים להשמדת מדינה שאפילו לא נמצאת צמודה אליהם גאוגרפית. אני חושב שזה מספיק להראות את ההבדלים. ולא, לא אמרתי שאני רוצה שנחיה במשטר דיקטטורי. תשים לב, לא אמרתי דבר כזה. מה שאמרתי שהדמוקרטיה ובאותה מידה הדיקטטורה , הם בסך הכול אמצעים לעיצוב המדינה ואנחנו יכולים לשלב אותם ביחד. תראה לדוגמא את ארצות הברית: הם דמוקרטיה אבל, יש שם לנשיא ארצות הברית הרבה יותר כוח מאשר לראש ממשלת ישראל. הכוח הזה מונע הרבה מאוד בירוקרטיות מיותרות. לא הכול שחור ולבן, אפשר להיות קצת יותר יצירתים וליבדוק אפשרויות נוספות.

שנית,

האם אתה יכול להראות לי גוף טרור אחד שהצליחו לדכא בעולם באמצעות כוח הזרוע וללא חיסול כל האוכלוסייה האזרחית (שאני חושב שאתה

מסכים שמעמדנו הרעוע גם ככה בעולם והתלוי בסיוע חיצוני לא מאפשר לנו לעשות זאת)?

הבעיה שלנו היא מאוד מורכבת. בשביל ליפתור אותה יהיה צריך לעשות שימוש בכוח אבל לא רק. כול עוד האוייבים שלנו (שזה כולל את תושבי עזה והשטחים, וחלק גדול ממזרח ירושלים) חושבים שהם יכולים להשמיד או לגרש אותנו מכאן, לעולם לא יהיה שלום. ראה השלום עם מצריים וירדן אשר באו מעמדה מסויימת של כוח מצד ישראל וההבנה שלהם שהם לא יכולים לגרש אותנו מכאן. לצערי בגלל הקיצוניות הרבה אצל החמאס וחבריהם, הם עדיין מאמינים כי יוכלו לעשות את זה ולכן אין טעם להגיע איתנו להסכם שלום כאשר בעתיד יוכלו להשיג את הכול. בשביל להשיג שלום נהיה צריכים קודם כול למגר את האיום האיראני, אחר כך את החיזבלאה, אחרי זה יהיה צריך לעשות שלום עם סורייה ורק אחר כך, שהפלסטינאים ייראו שאין יותר מי שתומך בהם ומספק להם נשקים, רק אז הם יהיו מוכנים לשלום (וגם זה כמובן יהיה תהליך ארוך וקשה).

ואגב, המשפט השולט באבולוציה הוא Survival of the fittest, שזה "הישרדות המתאים" (תרגום חופשי)

ולאו דווקא החזק, תחשוב על זה...

את התשובה לכך רק העתיד יספק לנו... צריך יהיה להגיד תודה אם המין האנושי ישרוד יותר מכמה אלפי שנים בודדות בלי להשמיד את עצמו. זה יכול להיות שיא חדש באבולוציה, מין שמשמיד את עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...