עזרה - טווח ממל"ז (הלייזר של המכמונות מהירות) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה - טווח ממל"ז (הלייזר של המכמונות מהירות)

idofr

Recommended Posts

הייי בוקר טוב.

קיבלתי היום 250 ש"ח קנס על מהירות מופרזת. עכשיו זה היה מיד אחרי ירידה ואני טוען שנסעתי אזור ה100 (כביש של 90) אבל השוטר הראה לי את הלייזר על 120 קמ"ש.

בכל מיקרה הסתכלתי קצת על הנתונים של הלייזר והיה רשום

"ממל"ז מודד מהירות של "כתם הלייזר" ולא של המטרה הנבחרת - לכן אין להשתמש בו לאכיפת מהירות של מכונית שהיא גוף תלת-מימדי. בטווחים גדולים קיימת אפשרות ש-"כתם הממל"ז" ינוע על גבי מטרה. תופעה זו נקראת "החלקה".

היצרן ככל הנראה מודע לבעייה זו. הראיה לכך, על פי מפרט היצרן הטווח המירבי הוא 275 מטרים בלבד, כאשר לא יודעים את תכונות ההחזריות של המכונית המשמשת כמטרה. הואיל ומשטרת איננה יודעת בכל מקרה ומקרה מה ההחזריות (Reflectivity) של מכונית אשר שימשה כמטרה אקראית, אין זה מן הראוי שתאכוף מהירות באמצעות ממל"ז בטווח העולה על 275 מ'"

עכשיו בדו"ח שקיבלתי רשום "המרחק שהוצג בממל"ז: 293.3 מ'"

ועוד משהו, אם הדו"ח באמת לא חוקי האם שווה לי להתעסק עם הסיפור בשביל 250 שקל?

עכשיו יכול להיות שאני טועה אבל זה לא אומר שהדו"ח קצת מבוטל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ייתכן בהחלט שתוכל לבטלו.

לפני כמה שנים שוטר נתן לי דו"ח על מהירות מופרזת. היה זימון למשפט (בגלל שהיה יותר מ-30 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית, למרות שאני לא בטוח שזה נכון בכלל) ושם בוטל לי הדו"ח עוד לפני שהספקתי להיכנס למשפט, כי המרחק של המדידה היה בערך 300 מטר.

אמרו לי שבמרחק כזה חייבים להחזיק את הממל"ז על חצובה ולא מספיק שהשוטר מחזיק אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא שזה 250 ש"ח בלי נקודות... נכון שזה הרבה כסף (משהו כמו יום עבודה ממוצע (אני בן 18)) אבל האם באמת כדאי לי להכנס לכל הקטע של המשפט והכל על 250 ש"ח?? אוףף אם הייתי יודע את זה פשוט הייתי אומר לו שם שאין לו ברירה כי זה לא חוקי! רררררררררר! למה לא מחלקים איזה חוברת הסברה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה אם בגלל 250 שקל שווה ללכת למשפט.

אני לא יודע בדיוק כמה, אבל גם אם לא תיקח עו"ד, אתה תצטרך לשלם אגרת בית-משפט.

אני אישית, לא נוהג במהירויות של מעל ל-100 קמ"ש בתוך הארץ, הדקה-שתיים שתחסוך לא שווה את כל כאב הראש במקרה שתיתפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי החוק, המרחק המקסימלי ללא חצובה הוא 300 מטר ורק באור יום, לפי תקדים משפטי. בנוסף המכשיר צריך לעבור כיול לפני השימוש, מה שבספק אם נעשה, צריך להיות דו"ח כיול יומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיצר עזבו. אני ישלם. כולה 250 ש"ח לא שווה להסתבך על זה.

גם ככה אני טס עוד יומיים לתקופה ואני לא יוכל לדאוג למשפט והכל.

המהירות שנהגתי בה הייתה בהחלט סבירה וגם אם באמת הייתי על 115 ולא על 100 (אני כמעט 100% בטוח שהייתי באזור ה100) אז 115 זה לא מהירות מוגזמת וגם השוטר בעצמו אמר לי שזה מהר אבל לא נורא "לא, זה לא קריטי, קריטי היה 130 צפונה" קיצר הוא סתם רצה לסגור את היום עם עוד קנס.

נשלם את זה מחר שהקנס יקלט במחשב (ניסיתי לשלם עכשיו אבל זה עוד לא עודכן) ונסגור את העיניין.

תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון, כשאתה מקבל דו"ח, יש לך שלוש אפשרויות:

1. לשלם את הדו"ח.

2. לשלוח מכתב על מנת לבקש לבטלו "מהעילות הקבועות בחוק".

3. לבקש להישפט.

במקרה שלך הייתי מנסה דווקא את אופציה 2. כשאני קיבלתי את הדו"ח שלי, אז הגעתי לבית משפט - אבל לא ראיתי שופט בכלל. התובע ביטל לי את הדו"ח על המקום בגלל הסיבה שציינתי לעיל. אם תמצא את התקדים המשפטי הרלוונטי, תוכל פשוט לנסח מכתב ולבקש לבטל מהסיבה הזו. אם אני לא טועה, יש אתר שאתה יכול לפנות אליו ויכולים לעזור לך בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...