טעינת סוללת מברגה משני שנאים בטור - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טעינת סוללת מברגה משני שנאים בטור

_gl_

Recommended Posts

שלום.

יש לי שתי מברגות האחת 12 וולט והשניה 18 וולט

המטען( שמורכב משנאי לשקע וקופסת פסטיק שלתוכה נכנסת הסוללה) של ה 18 עובד בסדר לעומת המטען של ה 12 שנאבד כולו

הנתונים של המטען 18 הם : השנאי 24 ישר 200 מ"א והקופסה לפי מדידות שעשיתי בעומס מורידה את המתח ל כ 19 וולט.

עכשיו על מנת להטעין את הסוללה של ה 12 חשבתי לקחת שני שנאים (ADAPTOR) עם אפשרות לשינוי מתח( 1.5 3 4.5 6 7.5 9 12) בכל אחד של 300 מ"א (סטנדרתי שניתן לקנות בכל חנות) שיש לי אותם .לחברם בתור שיוציאו כ 19 וולט ולחבר את היציאה המשותפת שלהם לקופסה שאמורה להוריד את המתח לכ 14 ובכך להטעין את הסוללה.

הבעיה שאני לא יודע בכמה מ"א המטען שאבד הטעין את הסוללה של ה 12, אני אטעין ב 300 מ"א ואולי זה שאבד הטעין ב 200 מ"א?!

{נתוני הסוללה 12 וולט ישר ,10 תאים , ניקל קדמיום ,1200 מ"א מחברת FERM}

האם זו בעיה?

והאם אפשר לעשות את מה שחשבתי לעשות לגבי שנאים בטור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אפשר לעשות את זה.

את הסוללות תטעין בזרם נמוך יחסית 100mA, וכך לא יגרם נזק. אגב, לא מטעינים במתח, אלא בזרם. כשהמתח הנדרש להטענה בזרם הרצוי עובר את מתח הסוללה ב1~2V הסוללה טעונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה קודם כל ,

אני יודע שמטעינים בזרם ולא מתח התכוונתי שבאמצעות החיבור שהסברתי עליו, כך אטעין את הסוללה

הבעיה שאין לי שנאים שיוציא 100 אלא את אלה של ה 300. אם היה לי של 100 אז לא היתי שואל.

אגב יש לי גם של מחשב , אבל הוא מוציא זרמים גדולים ככה שלא צינתי אותו מקודם

ויש לי שנאי ל 12 וולט של 500 מ"א

ואין לי ממש אוסף נגדים כדי להנמיך את הזרם לפי איך שאני רוצה

טוב מקריאה נוספת על ידי חיפוש בגוגל על טעינה זרמים וכד , ניראה שאפשר להטעין עם זרם גדול את הסוללה גם עם אפילו 1200 מ"א , כלומר שתיטען שעה, העיקר לדייק בזמן הטעינה.

ככה שטעינה עם 300 שזה יוצא טעינה איטית יחסית אמור להיות בסדר אם להטעין 4 שעות ולא יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...