הבהרות בקשר לחלוקת סוגי פאנלים ע"פ שימוש &#149 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבהרות בקשר לחלוקת סוגי פאנלים ע"פ שימוש &#149

broken

Recommended Posts

לאחראי הפורום - אין מקום לשמות הדגמים בכותרת

ראשית, להבהרות:

מקריאה ארוכה (ומעשירה ביותר!) של המבוא לLCD וקריאת 10 העמודים הראשונים בפורום, הסקתי מס' מסקנות, אנא תקנו אותי אם הן שגויות:

ישנה חלוקה די ברורה: פאנל TN מיועד למשחקים (בשל מהירות תגובתו) ולאנשים שלא חשובה להם איכות התמונה וזויות הצפיה.

S- הוא הפאנל הטוב ביותר מבחינת איכות תצוגה (טקסט וסרטים) והS-PVA מתקרב אליו.

המון אנשים שואלים לגבי מסכי 22" עד 1500 ש"ח ולרוב מוצע המסך 2243BW samsung כאופציה הטובה ביותר למשחקים, כמו גם MW221C וASUS VK222H, כולם בעלי פאנל TN.

זכור לי שראיתי תגובה בה הוזכר מסך P-MVA , אך צויין שכמעט לא ניתן להשיגו.

עד כאן הכל נחמד, אך כשאני מנסה לחשוב על איזה מסך עדיף לי, אני ניצב בפני דילמה משמעותית: אם אני משתמש במסך כדי לשחק, לצפות בסרטים ולגלוש ארוכות בתקציב של 1500 בערך, לפי מה שמצטייר לי בראש, אני זקוק ל2 מסכים... מכיוון שלוגית זה לא ממש הגיוני ,מתבקשת השאלה:

איזה סוג פאנל נותן את המענה הטוב ביותר למסך רב תכליתי? האם TN, למרות הגבישים המתפתלים, יכול לשמש כמסך שיושבים מולו שעות בגלישה וצפיה, או שמא הפאנלים האחרים עדיפים, כי ביצועיהם במשחקים אינם איטיים משמעותית (גם במשחקים מהירים)?

בנוסף, אחת ולתמיד: האם משחקי מהירים דורשים מסך מהיר ממשחקים לא מקוונים?

לאחר כל אלו, איזה מסך מהם (או אחר?) מומלץ לשימושים הנ"ל והאם כדאי משמעותית להוסיף לתקציב בשביל מסך ספציפי? חשוב לציין שאני עומד לקנות 4850/4870 והשיקול הוא כרטיס שיחזיק לבדו את המסך הנבחר ברזולוציה טבעית.

אני מודע לעובדה שזה יצא ארוך מאוד, העדפתי לרכז הכל בבת אחת...

תודה מראש על העזרה (והנכונות לקרוא עד כאן) :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש במסך עם פאנל TN (דגם 1953TR) גם לגלישה ארוכה וזה לא כזה גרוע כמו שמתארים פה.

אמנם PVA נראה יותר טוב אבל זה לא קריטי.

אני חושב שבתקציב מוגבל אפשר ללכת על TN בראש שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע סיימתי יום וחצי עם VK222H, בשימושי טקסט ארוכים (מאוד, 7-8 שעות לפעמים) ומשחקים (כרגע לא הרבה כי הכרטיס שלי, נכון לעכשיו, לא עומד בזה).

אני חייב לציין 2 דברים

1. מבחינת צבעים, זה ממש לא נורא כמו שמתארים פה. מהתגובות פה בפורום מקבלים את הרושם שאם אתה מתעטש כל הצבעים מתהפכים, וזה ממש לא נכון.

מכל זווית שבה אתה, פיזית, מול המחשב, לא ראיתי שינוי צבע חוץ משינויים נורא נורא נורא נורא נורא מינוריים, שמרגישים כמו שינויים מאוד קלים בבהירות ושום דבר חוץ מזה.

2. לא קיבלתי שום כאב ראש.

בקיצור, מסכי TN הם לא גרועים כמו שהם נשמעים, ולא מתאימים רק למשחקים.

אני במקומך הייתי הולך על אחד מהדגמים שהזכרת בשורה השישית בהודעה שלך, אבל כדאי לחכות למומחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. :hi:

אגב, יצא לך לנסות אותו בסרטים, במיוחד כאלו עם סצנות חשוכות? היו התייחסויות בפורום לגבי נחיתות של פאנלי tn בתחום הזה..

זה משמעותי, או שזה גם מינורי?

והאם יש למסך בריחת אור משמעותית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. :hi:

אגב, יצא לך לנסות אותו בסרטים, במיוחד כאלו עם סצנות חשוכות? היו התייחסויות בפורום לגבי נחיתות של פאנלי tn בתחום הזה..

זה משמעותי, או שזה גם מינורי?

והאם יש למסך בריחת אור משמעותית?

אני לא רואה בריחת אור בכלל, אבל העין שלי לא מקצועית וסביר להניח שאני מפספס משהו.

בקשר לסרטים, בצורה מוזרה המסך מפסיק לפעול בהם, ההנחה שלי היא שאלה באיכות HD והכרטיס שלי לא עומד בזה.

בכל מקרה, אני אודיע לך אם וכאשר אני אנסה, בינתיים החיסרון היחיד שמצאתי בו זה הרמקולים, אבל מרמקולים מובנים אין מה לצפות בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...