אני רוצה להתחיל להיות טכנאי מחשב ביישוב שלי ומבקש טיפים בנושא.. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני רוצה להתחיל להיות טכנאי מחשב ביישוב שלי ומבקש טיפים בנושא..

TheSlider

Recommended Posts

קח כמה טיפים:

* מינימום שעת עבודה 85 ש"ח + מע"מ גם אם הצלחת לפתור את התקלה תוך 5 דקות ובלבד שתגדיר זאת בטלפון מראש

* דאג לגבות את החומר של הלקוח על HD חיצוני שלך

* אל תתקין תוכנות ללא רשיון (יש מספיק חלופות חינמיות ולא כדאי להסתבך)

* אם אתה מתחיל להתעסק עם חומרה (שידרוגים וכד') דאג ליצור קשר עם ספק שיתן לך סחורה בהנחה שתספק לך רווח מסויים גם על החלקים

* פירסום פירסום ופירסום (אם אתה יודע איך תרים גם אתר)

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי תודה רבה על העצות! :)

מה קורה אם לקוח מבקש או שנדרש לבצע התקנה מחדש של מערכת ההפעלה אבל אין ללקוח את דיסק ההתקנה?

ועניין אחרון שעולה לי כרגע זה כל נושא חשבוניות המס. מה לעשות לגבי זה?

אם קיים ללקוח קוד תקין (בד"כ על גבי מדבקה) אזי זה תקין אם תתקין לו את מערכת ההפעלה מחדש - בלי קוד אתה פשוט עוזר לו לגנוב

ובכך שותף לדבר עבירה... בנוסף אם קיימת חשבונית קניה על קניית אתה יכול לפנות למייקרוסופט, כבר קרה שהנפיקו לי קוד על חשבון חשבונית.

לגבי חשבוניות המס - קודם כל אתה צריך לפתוח תיק במס הכנסה, עוסק קטן או עוסק מורשה (עדיף להיות כבר עוסק מורשה אבל זה לא לSCOPE של הפורום)

בכל מקרה כדאי שתתייעץ עם רואה חשבון מוסמך הוא גם יעזור לך בניהול החשבוניות הוצאות - הוצאות מוכרות (שזה אחד הבונוסים הגדולים בלהיות עצמאי).

ישנו גם את עניין ההפרשה לביטוח לאומי + קופת חולים שאל תשכח אותו

בכל מקרה עוד עצות - כמו שחברנו אמר דיסק קשיח - תעשה גיבויים (אולי עדיף אף IMAGE לתקופה מסויימת), תשווק את עצמך (קל להגיד קשה לבצע),

תהיה ישר ואל תבלבל ללקוחות את המוח עם שטויות והכל יהיה בסדר...

שכחתי...

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון שכבר היה לי:

בתור חייל, אפילו אם יש לך אישור עבודה, אתה לא יכול ללכת ולהקים עסק.

הדרך היחידה שלחייל יכול להיות עסק משל עצמו זה רק אם הוא היה בעל העסק עוד לפני שהוא התגייס.

תברר את זה מול הקצינת ת"ש שלך אפילו. סה"כ אתה רוצה שהעסק יהיה חוקי. אתה לא רוצה לקוח עצבני שפתאום יתקשר למס הכנסה על זה שאתה לא רשום. כי אז אתה תחטוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו מה קרה לכם אתם רציניים? כולה הבן אדם רוצה לעשות קצת ג'ובות מהצד.

אתה לא צריך שום תיק במס הכנסה, שום ווינדוס חוקי , ושום נעליים! ( רק אם אתה הולך לבית הלקוח ברגל).

תעבוד שחור, בלי קבלה..תתקין תוכנות לא חוקיות (לא חוקי, אבל מרבית הישראלים דורשים את זה). תוודא שיש לך על דיסק און קי נפוצים לכרטיסי מסך, תוכנות חשובות ( צריבה, איכסון, ווידאו,אודיו , הגנה וכו....) וסייימת עניין.

ברוב המחשבים שאתה תפרמט אין צורך לגבות, פשוט מעבירים את הקבצים החשובים למחיצה המשנית, ומפרמטים את הראשית.

אה, והכי חשוב- שיהיה לך בעברית! כמעט תמיד דורשים.

אתה לא עסק מורשה שצריך לעבוד לפי הספר. בשביל 4 תיקונים בחודש לא צריך לקנות תוכנות באלפי שקלים...זה יותר כמו לתקן לחברים, רק עם רווח קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי התכוונתי 85 * מס' השעות שלקח לך לתקן את התקלה. אם תיקנת ב10 דקות 85 ש"ח עם שעה ו20 דקות 170 ש"ח.

לגביי התקנת תוכנות לא חוקיות מלבד העובדה שזה מנוגד לחוק אתה יכול להתקין תוכנה ולאחר זמן מה תתבקש אקטיבציה או משהו דומה והלקוח ישאר נטול יכולת לעבוד. אל תתעסק עם לא חוקי פשוט לא שווה את זה. להגיד שללקוח יש עותק גנוב ואתה רק עוזר לו זה כמו לדעת שיש למישהו רכב גנוב ולעזור לו למכור אותו.

למעט מערכת ההפעלה (מה לעשות עדיין לא עברנו ללינוקס) ניתן להשיג חלופות חינמיות כמעט לכל תוכנה קבל את הקישור http://www.nogezel.org/ תעיין בו ותראה שיש חלופות חינמיות לתוכנות בסיסיות והן טובות לא פחות מאלו שעולות כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובקשר לפירסום אתה לא חייב להשקיע בזה!

אם אתה טוב זה יעבור מפה לאוזן ויהיה לך צמיד עבודה! (מניסיון) :)

יש לי שאלה לטכנאים

אם אני מתקן מחשב ללקוח ולוקח כסף ובמקרה נהרס חלק במחשב האחריות לזה חלה עלי או עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה "במקרה"?

אם נהרס אצלך בבית, ולא סיכמתם מראש שזה עלול לקרות, האחריות עלייך (למרות שלא ממש נכון לומר את זה, כל עוד זה לא נגרם בגלל רישול שלך. אבל שם טוב זה דבר חשוב).

אם קרה אחרי העבודה, מה לעשות, דברים כאלו קורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תעבוד בתור טכנאי לאורך זמן, אתה תראה שלא כל כך קשה לך לתת אחריות על חומרה, כמה כבר קורה שאתה הורס למישהו רכיב במחשב, וכמה כבר זה יכול לעלות להחליף לו? (גם, אם זה קורה, לא אמורה להיות לך בעייה להחליף את זה באיזה רכיב תקין ומשומש - תהיה לך גישה להרבה כאלה)

אבל אתה לא יכול להרשות לעצמך לקחת אחריות על מידע שהולך לאיבוד. לקוח שנותן לך מחשב יודע שבאחריותו להחזיק גיבוי של המידע. תחשוב שיבוא אליך מישהו ויגיד שבגללך הוא איבד חודשים של עבודה ואתה חייב לו כמה מאות אלפי שקלים... פתאום זה שם בפרופורציה לשרוף רכיב שעולה 500.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...