עזרה בנושא עבודת גמר בנושא "פרסומות במשחקי מחשב" - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בנושא עבודת גמר בנושא "פרסומות במשחקי מחשב"

shimmi1982

Recommended Posts

שלום רב,

אני סטודנט לכלכלה ומנהל עסקים, ובדו חוגי לתקשורת אינטראקטיבית. באחד הקורסים בכלכלה-שיווק דרך האינטרנט (או במדיה דיגיטלית) יש לנו עבודת גמר על נושאים שנבחרו. אני בחרתי לעשות עבודה על פרסומות במשחקי מחשב, כאן אבקש עזרה מחברי הפורום:

אם מישהו יודע או נתקל בפרסומות במשחקי מחשב מסוימים נא נא הבהירו את עיניי :

*הבחירות המובנות מאליו הן- משחקי (מרוצים/כדורגל/כדורסל) בהם יש שלטים של חברות ספונסרים וכו'...

*עוד דוגמה שצדה את עיניי היא הBATTLE FIELD HEROES שיבוסס כולו על תזרים מזומנים מפרסומות שיוצגו במהלך המשחק..

*דוגמה נוספת היא לפני כל משחק שרשרת הלוגואים (INTEL INSIDE וכו'...)

אם יש למישהו דוגמאות קונקרטיות לפרסומות (גלויות או סמויות- כשהסמויות יותר "פיקאנטיות" ומשרתות את מטרתי)- אם יש למישהו דוגמאות ספציפיות לסצינות מתוך משחק שגרמו לו לגחך למראה פירסומת (לא באנר אלא משהו יותר מתוחכם כמו פרסומת שמופיעה בעולם המשחק עצמו)...

למנהלים-אם הת'רד מתאים יותר לפורום אחר אנא העבירו- רק בבקשה לא לפורום שבו הוא יפול בין הכסאות ולא אקבל תגובות :) תודה.

אם מישהו מכיר קישורים למאמרים /ניתוחים או כל דבר שיכול להיות קשור לנושא אשמח גם לקבל הפניה.

כל עזרה/תובנה/ידיעה בנושא תעזור לי מאוד ... תודה רבה לכולכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Need For Speed - כמו ברחובות האמיתיים, יש מלא שלטי חוצות עם פרסומות.

(זכור לי גם שהייתה משימה באחד מהמשחקים שכללה את Burger King)

אני מניח שיש את זה גם במשחקי מרוצים אחרים.

Metal Gear Solid - שמעתי שמזכירים בחדש יותר מדי פעמים את הiPod.

אני בטוח שיש טונות בGTA.

Guitar Hero - אולי זה מיותר להזכיר (כמו שלהזכיר את זה שיש מכוניות אמיתיות במשחקי מירוצים זה מיותר), אבל יש שם גיטרות אמיתיות, בצורה וירטואלית, כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל משחק מרוצים שתבחר תגלה בו הרבה מאוד פרסומות. דוכמה מצויינת היא RACE DRIVER GRID, הרבה חברות גדלות מופיעות כספונסריות של נהגי המרוצים כולל חברות כמו פומה שלא כל כך קשורות למכוניות.

BATTLE FIELD HEROES מבוסס על שיטה חדשה שהחלה בשנים האחרונות, העברת ההכנסות ממכירות לפרסומות, חלק מזה כתוצאה מהורדות לא חוקיות (פתרון יפה שטוב לכולם). הרבה משחקים ישנים כמו FARCRY יצאו בגירסאות מיוחדות שניתן להוריד בחינם וכוללות פרסומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים תודה, כל הדוגמאות שהבאתם אני כבר מודע אליהן..(לפי ההודעה הראשונה).

הדוגמאות עם משחקי ספורט (שלטי על המסלול של מרוצי מכוניות או שלטי ספונסרים במגרש כדורסל וכו') -כבר נלקחו בחשבון... כנ" דגמים אמיתציים של מכוניות וקישוטים של ספונסרים עליהן .

המשחק HEROES כבר גם נלקח בחשבון...

האם יש עוד משחקים על אותה הנישה של BATTLEFIELD? (חינמיים על חשבון פרסומות).

והאם מישהו זוכר סצינות ממשחקים? (משהו בכיוון של SHOOTER שבאחת המכונות שתיה בשלב מוכרים קולה ... או מה שהיה פעם בHL2 אם שוברים מחשב רואים בפנים כרטיס מסך אדום (ATI) - פרסומות פחות ברורות מבאנר או לוגו שמופיע ונראה כמו פרסומת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לפרסומות למוצר מסוים או לחברה מסוימת?

אם את מתכוון לחברה יש את:

PLAY TO WIN WITH INTEL 2 EXTREME

NVIDIA-THE WAY IT MEAN TO BE PLAYED

במשחק FLIGHT SIMULATOR X יש דגמים אוד מאוד מדויקים של בואינג 737-800 ו 747-400 ואיירבס A321 (זה נחשב פרסומת?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשקים במשחקי יריות גם טוב? :P

משחקים כמו HEROES יש הרבה, חלקם במקור עלו כסף ויצאה להם גירסת פרסומות (FARCRY,RAYMAN ועוד ועוד). יש גם משחקים שיצאו כמשחקים חינמיים, אני אתן לך רשימה:

CABAL ONLINE, מפותח על ידי חברה קטנה יחסית, במקור המשחק היה בשיתוף עם ATI ויצרנית כרטיסי המסך שלה POWERCOLOR, היום המשחק בשיתוף עם אבל עדין לא הוכנסו פרסומות של (רק הורידו את של ATI).

Warmonger, משחק חינמי שיצא שנה שעברה, המשחק פותח עם המנוע של UNREAL 3 (שימש פרסום למנוע) והיה בשיתוף עם Ageia במטרה לקדם את המכירות של כרטיס ה PhysX (היו עוד כמה משחקים ששימשו למטרה זו).

זה מה שאני זוכר, יש עוד הרבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה, אני זוכר שראיתי פרסומות בולטות בכמה משחקים.

במשחק Splinter Sell : CT (השלישי בסדרה) יש קטע שסם פישר

(הדמות הראשית שאותו מגלמים) סתם פותח חבילת מסטיקים (של איירוויבס נראה לי

עושים על האריזה זום-אין מטורף) לוקח מסטיק ולועס... WTF?! :lol:

אני זוכר שגם היה לו סלולרי של איזה חברה, נראה לי אריקסון.

היה גם ב-World In Conflict פרסות לברגר קינג.

זהו... זה מה שאני זוכר, מקווה שעזרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...