מספר שאלות בקשר ל-CREATIVE AUDIGY SE 5.1. - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר שאלות בקשר ל-CREATIVE AUDIGY SE 5.1.

yot

Recommended Posts

שלום,

יש ברשותי סט של ATP-3+Creative SBS250 שביחד יוצרים מערכת 4.1. הסט מחובר ל-AC97 O/B Sound Card המסריח שיש לי, עכשיו, אני שוקל לקנות את הCREATIVE AUDIGY SE 5.1.

קראתי באתר של קריאטיב שהכרטיס תומך בפורמט Dolby Digital.

ברצוני לדעת אם אני אוכל להשתמש בתמיכה ב-Dolby Digital שהכרטיס נותן, למרות שהרמקולים לא תומכים באפשרות זו.

אם לא, איזה תכונות טובות יש לכרטיס קול הזה, שבגללן כדאי לקנות אותו.

תודה לעוזרים :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להשיג Dolby Digital ב 4 רמקולים צריך מרכזי

דבר שני אם יש לך אפשרות לקנות לך על זה אתה צא תצטער כי:

1. כרטיס הקול שיש לך הוא זבל של דבר וכדי לשפר אותו

2. הקידוד של הסאונס(כלומר פריסה של הצליל מאות במחשב לצליל) מתבצע ע"י תוכנה מה שאומר שהמעבד מקודד את זה מה שמוריד מבצועי המחשב

3. כרטיס קול ברמה של ה AUDIGY יתן לך מספר רב יותר של צלילים וצליל יותר נקי

מפסיק סיבות למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להשיג Dolby Digital ב 4 רמקולים צריך מרכזי

דבר שני אם יש לך אפשרות לקנות לך על זה אתה צא תצטער כי:

1. כרטיס הקול שיש לך הוא זבל של דבר וכדי לשפר אותו

2. הקידוד של הסאונס(כלומר פריסה של הצליל מאות במחשב לצליל) מתבצע ע"י תוכנה מה שאומר שהמעבד מקודד את זה מה שמוריד מבצועי המחשב

3. כרטיס קול ברמה של ה AUDIGY יתן לך מספר רב יותר של צלילים וצליל יותר נקי

מפסיק סיבות למה?

אבל בדוגרי, האם אני באמת אשמע את ההבדל? או שאני רק ארגיש קל יותר בכיס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה קונה כרטיס קול היום, אז מאוד מאוד מומלץ, אבל מאוד, שתקנה את ה Audigy2. הוא עולה על ה- Audigy SE. עוקף אותו בנתונים טכנים (שלא אפרט משום שזה הרבה), ובנוסף תמיכה ב- THX. תוכל לקרוא על הנתונים שלו באתר www.creative.com.

2. את ה- Dolby Digital מפענח הכרטיס, כך שאם הכרטיס יתמוך ב- DD אתה תוכל לשמוע DD.

* הערה - צריכים רמקולים תומכים DD כדי לשמוע בהם DD.

למה כדאי לקנות Audigy2:

1. תמיכה ב: THX, Dolby Digital EX 6.1, EAX HD Advanced, 24bit/96KHz RECORDING, 24bit 192KHz in Stereo and 96KHz in 5.1 channel.

2. SNR של 106DB.

3. תמיכה מלאה ב- WMP9 - עם 96KHz ב- 5.1 .

תוכל לקרוא על ההבדלים בין הכרטיסים מהסדרה הראשונה והשנייה כאן:http://www.soundblaster.com/products/audigy2/compare.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תוכל לשמוע דולבי דיגיטל שמפוענח ע"י הכרטיס גם עם ארבעה רמקולים - אל תדאג (אפילו עם שתיים אבל כבר לא תהנה מהחוויה) , אם היתה לך תמיכה של דולבידיגיטל ברמקולים - אז לא היה אכפת לך בכלל מפענוח כזה בכרטיס (חוץ מיציאת SPDIF כמובן) כי אז הרמקולים (או המגבר) היו עושים את העבודה.

בתכלס מבחינתך ההבדלים בין האודיגי 1 ל 2 הם ממש מזערים , אין לך ממש מה להתייחס אליהם , ההבדל הגדול הוא לעבור מכרטיס קול כמו מה שיש לך על הלוח לבין אחד מהאודיג'ים , בינהם זה כבר ממש שולי מבחינתך. וגם אל תתרגש מכל המספרים שנותנים לך כאן כי זה כמו לתת נעלי ספורט מעולות לזקן על כסא גלגלים בכדי לשפר את ביצועי הריצה שלו או כמו לקנות בארץ מכונית כי היא עושה 250 קמ"ש. אין ממש מה לעשות עם כל הנתונים השיווקים והמפוצצים והתחרותיים האלו בייחוד שאין מערכת ברמה ומספיק תוכן בכדי לנצל אותם.

אם אתה מוצא את האודיגי 2 ב 500 אז לדעתי לך עליו , אם ההבדל בין הכרטיסים הוא מעל 150 ש"ח לדעתי כדאי לך לשקול את האודיגי 1. מה שכן יש גם כרטיסים לא רעים באיזור ה 300-400 ש"ח מחברות אחרות , אך אין לי נסיון איתם - לכן חכה לתשובות של אחרים.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה, האם ההבדל הין האדוג'י ל3 7.1 Gamesurround הוא גדול? משום שיש הבשל של יותר מ-200 שקל בין הכרטיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו שאלה פשוטה מאוד, אני למשל מאוד חשוב לי הסאונד ולכן אני משקיע קצת יותר, כדי להגיע לתוצאות יותר טובות.

אבל אחי למשל, ו עוד כמה חברים שלי, לא כ"כ אכפת להם - כמובן שהסאונד לא יהיה ממש גרוע אלא סביר. בלי עיוותים וכאלה.

מסקנה? זו החלטה שלך.

אם אתה כמו חברי למינהם לך על הHercules, אם אתה כמוני וכו עוד הרבה בפורום הזה - הCreative זו הבחירה שלך.

אחרי הכל, יש לך גם מעולים, לפחות הATP3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה לא תוכל להשתמש בDOLBY DIGITAL אך אל דאגה, בשביל אנשים כמוך פיתחו את ה-DOLBY PROLOGIC שךפי דעתי ה- AUDIGY SE 5.1 תומך בו ככה שלא תהיה לך בעיה.... חוץ מזה ה- AUDIGY SE 5.1 הוא אחלה כרטיס עם איכות מצויינת, אנילא יודע אם יהיה לך(או בכלל) שווה להוסיף עוד 300 שקל בשביל AUDIGY 2.... בכל מקרה לך הייתי ממליץ ללכת על הFORTISSIMO 3 של HERCULES... אם בכל זאת תרצה ללכת על כרטיס מצויין תלך על ה-Terratec 6Fire LT.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שהוא יוכל להשתמש בדולבידיגיטל (הסנטר פשוט יושמע דרך הקדמים) , ופרולוגיק לא משחק פה.

בכל מקרה לאחרונה ראיתי במחירון של אחת החנויות אוגידי 1 ב 410 ואוגידי 2 ב 450 ש"ח. כמובן שניהם OEM , בתכלס לדעתי שווה להוציא את העוד 40 ש"ח בשביל האודיגי2 , זה הפרש ממש קטן בשביל משהו יותר מעודכן (זה משתלם לדוגמה בעידכוני דריברים) , החסרון הוא שהאודיגי2 הזה מגיע בלי חיבור FIREWIRE והאודיגי1 הנ"ל כן. אז אם FIREWIRE לא משנה לך , אז אין שום בעייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אודיגי , יש הרבה גרסאות של אודיגי 2 (יש אפילו אודיגי 1 שנמכר ללא פיירווייר) , האם אתה בטוח ב 100 אחוז שהגרסה הבסיסית עליה דיברתי שנמכרת ב 450 ש"ח כוללת פיירוויר ? אני דיי חושב שלא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר הסנטר ישמע דרך הקדמיים בעצם תהיה אינטרפולצית תוכנה ככה שזה יצא לא שונה בהרבה מפרולוג'יק.... איפה ראיתה AUDIGY 2 ב-450 ש"ח?!?! אם באמת המחיר כה זול אז שווה ללכת על הכרטיס.... אנילא חושב שהיום כאשר כל שני מגיע עם לפחות 2 כניסות FIREWIRE הדבר אמור להווה בעיה כלשהי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי - אין לך שמץ של מושג מה זה בכלל פרולוגיק , ואין שום קשר לאינטרפולצייה (לא חסר לך תדרים או דגימות - אלא ערוצי :) ). פרולוגיק זה שיטת קידוד 4 ערוצים לשני ערוצים ופיענוח של שני הערוצים שקודדו בחזרה ל 4 ערוצים בעזרת מטריצות (אל תשאל) וההפרדה היא רחוקה מלהיות 100 אחוז כמו AC3 למשל, ארבעת הערוצים השונים שנכנסים - יוצאים חבוטים ומסורסים יחסית לAC3 (חוץ מהקדמיים כמובן). להשמיע סנטר דרך הקידמיים זה כולה לקחת את אות הסנטר מהAC3 ובמקום להגיד לו "לך ליציאת הסנטר" אומרים לו " לך לשתי היציאות הקידמיות" כמו כלב טוב, זה הכל.

מה שהבחור יקבל רחוק מאוד מאוד מפרולוגיק רק מהעובדה הפשוטה שזה 5 ערוצים נפרדים בטווח תדרים מלא (בניגוד לפרולוגיק) רק פחות הסנטר שיושמע דרך הרמקולים הקידמיים. ורק כדי להסיר כל ספק - מערכת פרולוגיק - כן משתמשת בסנטר, ובפרולוגיק הסראונד הם בעצם מונו - זהים , אז הערוצים שיש בפרולוגיק הם 1)ערוץ סראונד בודד. 2+3)שני קידמיים נפרדים 4) סנטר.

לגבי החנות - אין לי בעייה להגיד אם זה יעזור לאנשים ולקהילה הקונים - זאת חנות בחיפה על ההר והשם שלה מתחיל בK ונגמר בP , מצטער על ה"חוסר" פרסום ;) מקווה שזה יעזור....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...