מה האינטרס של איראן במלחמת ההתגרות במערב? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה האינטרס של איראן במלחמת ההתגרות במערב?

Chymes

Recommended Posts

אתה שוכח שבמקרה של גייס חמישי שיבוא מעזה - אנחנו פשוט נמחק את עזה. אפילו לפוליטיקאים שלנו יש מספיק ביצים לזה. אם לטרומן היו הביצים לזרוק פצצות אטום כשהיה צריך (ואני דווקא חושב שלא היה, אבל נניח לזה), גם לנו צריך להיות.

במקרה של סכנה קיומית למדינת - מדינת "תמות עם פלישתים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איך אני חולה על הנושאים האלה.

תבינו, ברגע שאתה במלחמה עם אירן לבנון,עזה הם כלום ושום דבר.

בזמן שעיניי העולם נשואות למלחמה עצומה ביננו לאירן בינתיים בלבנון ועזה אפשר לעשות מה שרוצים.

במלחמה האחרונה נלחמנו עם חיזבאללה בידיים ורגליים קשורות. פה גם אם תהרוג 50 אלף לבנונים עד שישימו לב לזה כבר תגמר המלחמה. אתה תוכל להיכנס בחיזבאללה באופן שהשמים בביירות יהיו שחורים ב12 בצהריים. ולגבי עזה תרשו לי לגחח. הם כלום ושום דבר אם נחכנסים בהם אפשר למחוק את עזה ב3 דקות.

אבל כל זה במקרה של מלחמה קיומית מול אירן שבה כל האמצעים כשרים.

ברגע שנפעיל את כל העוצמה על חיזבאללה ועל החמאס הם יקרסו אחרי יומיים.

לגבי אירן. אתם שוכחים את טילי החץ שיורידו לא מעט שיאבים, את זה שבזמן תקיפה היעד העיקרי לאחר תקיפת הכור יהיה משגרים/טילים אירניים. וארה"ב מתכוננת לתקיפה הזאת להערכתי כבר עשרות שנים. תיהיו בטוחים שהם יהיו מוכנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה? להזכיר לך שמבחינת האסלאם מי שימות בקרב- יקבל בתולות?

מה אכפת להם מהחיילים שלהם ומהאוכלוסיה שלהם? מי שמת- שהיד. זאת הסיבה שגם אופציית ההתקפה הנגדית לא משנה לאיראנים כל כך....

לזה בדיוק התכוונתי...

התקפות אינטנסיביות של חזבאללה בצפון ושל חמאס בדרום מספיקות כדי לשתק 1/2 מהפעילות האזרחית השוטפת במדינה- כל הצפון והדרום. חזבאללה גם הוכיחו שהם יכולים להחזיק חודש תחת התקפות חוזרות שכאלה. כמה האזרחים יכולים לסבול לדעתך? חודש? חודשיים של כתישה בלתי נפסקת?

כמה זמן המדינה תוכל להחזיק בחזית מחומשת אירן - סוריה - חזבאללה - חמאס - פיגועים?

מי אמר שהם יצטרפו למלחמה שלנו מול איראן? למה שאסד יסכן את השלטון שלו לטובת איראן, כאשר מערכת היחסים בינהם היא אופורטוניסטית לחלוטין (מפלגת הבעת' הסורית היא חילונית). למה שהוא יעשה את זה בזמן שהוא מגשש את דרכו בזהירות לחיק המערב?

למה שהחיזבאללה יסכן את הלגיטימציה שלו בלבנון? התקפה משולחת רסן של חיזבאללה על ועוד במסגרת מהומה של מלחמה כלל-איזורית תגרור תגובה ישראלית מרושעת במיוחד מתוך כוונה להשתיק את החזית הצפונית במהירות, האזרח הלבנוני ישאל את עצמו למה תחנות הכוח, הנמל ושדה התעופה שלו בוערים בגלל סיכסוך בין היהודים לאיראנים (שהם, חשוב להזכיר, כלל לא ערבים).

החמאס עשוי לחשוב בדיוק באותו האופן לפני תגובה חריגה. גם הקשר בין החמאס לאיראן הוא אופורטוניסטי. להזכיר שארגון החמאס הוא אירגון -קיצוני ואיראן היא מדינה שיעית-קיצונית. הסונים והשיעים שונאים זה את זה באופן שקשה לתאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני חולה על הנושאים האלה.

תבינו, ברגע שאתה במלחמה עם אירן לבנון,עזה הם כלום ושום דבר.

בזמן שעיניי העולם נשואות למלחמה עצומה ביננו לאירן בינתיים בלבנון ועזה אפשר לעשות מה שרוצים.

במלחמה האחרונה נלחמנו עם חיזבאללה בידיים ורגליים קשורות. פה גם אם תהרוג 50 אלף לבנונים עד שישימו לב לזה כבר תגמר המלחמה. אתה תוכל להיכנס בחיזבאללה באופן שהשמים בביירות יהיו שחורים ב12 בצהריים. ולגבי עזה תרשו לי לגחח. הם כלום ושום דבר אם נחכנסים בהם אפשר למחוק את עזה ב3 דקות.

אבל כל זה במקרה של מלחמה קיומית מול אירן שבה כל האמצעים כשרים.

ברגע שנפעיל את כל העוצמה על חיזבאללה ועל החמאס הם יקרסו אחרי יומיים.

לגבי אירן. אתם שוכחים את טילי החץ שיורידו לא מעט שיאבים, את זה שבזמן תקיפה היעד העיקרי לאחר תקיפת הכור יהיה משגרים/טילים אירניים. וארה"ב מתכוננת לתקיפה הזאת להערכתי כבר עשרות שנים. תיהיו בטוחים שהם יהיו מוכנים.

יש הרבה תקדימים למה שאמרת עכשיו -

מלחמת רוסיה-יפן - היפנים ניצחו, וכל הכבוד להם (40 שנה אחרי המלחמה, הטקטיקה שהם נקטו בה קיבלה שם: "בליצקרייג", וגנרלים לומדים אותה בחריצות עד היום), אבל הרוסים יכלו לקרוע אותם אם הרכבת הטרנס-סיבירית הייתה מוכנה בזמן. היפנים ניצחו ראשונים בשדה הקרב, אבל הדיפלומטיה מנעה מהרוסים להשיב מלחמה כמו שהם יכלו.

מלחמת ששת הימים - עד שארצות הברית וברית המועצות דחפו את האף, מדינות ערב אכלו חרא, הרבה חרא.

אנחנו יכולים לעשות דבר דומה עכשיו - למחוק מה שאנחנו רוצים (ואחרי זה בבתי המשפט של האג לטעון שהיינו תחת איום קיומי), ולסמוך על האמריקאים שממילא רק רוצים תירוץ להכנס לאירן. אם מישהו יפתח פה, אנחנו נסגור אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלחמת רוסיה-יפן - היפנים ניצחו, וכל הכבוד להם (40 שנה אחרי המלחמה, הטקטיקה שהם נקטו בה קיבלה שם: "בליצקרייג", וגנרלים לומדים אותה בחריצות עד היום), אבל הרוסים יכלו לקרוע אותם אם הרכבת הטרנס-סיבירית הייתה מוכנה בזמן. היפנים ניצחו ראשונים בשדה הקרב, אבל הדיפלומטיה מנעה מהרוסים להשיב מלחמה כמו שהם יכלו.

כנראה טעית בהקלדה. מלחמת יפאן-רוסיה הייתה לפני 100 שנים. היפנים ניצחו בעיקר בזכות עליונות ימית ובזכות הריקבון שהיה אז בצי הצארי. בליצקריג היא שיטה שפיתחו תאורטיקנים גרמנים בין מלחמות העולם, שיטה שעיקרה התקפה אווירית מסיבית ולאחריה תמרון התקפי מהיר המתבסס בעיקר על כלי ממונעים (טנקים ונגמ"שים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא טעות בהקלדה - היפנים תקפו באמצע החורף (להלן "בהפתעה"), ללא הכרזת מלחמה, וביעד אחד מרכזי - פורט ארתור, שבו היה מרוכז הצבא הרוסי. אני חושב שהבליצקרייג מתבסס קצת על סגנון הלחימה הזה - התקדמות מהירה של טנקים, תחת חיפוי של וארטילריה, שכובשים את השטח כשהאויב עוד בהלם. מלחמת רוסיה יפן פשוט התנהלה ככה.

כמובן שישנם גם הצי היפני שכיסח לצי האסייאתי הרוסי את הצורה, וגם לצי האירופאי אחרי המארב במיצרי צושימה, אבל זה כבר לא רלוונטי לדוגמה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://en.wikipedia.org/wiki/Russo-Japanese_War

מלחמת רוסיה-יפאן הייתה בשנת 1904-1905, לא היו טנקים, לא היו . ההתקפה היפאנית בראשית המלחמה אכן הייתה במפתיע, אבל לא הכריעה אותה. המבצר נכבש רק לאחר מצור ממושך ועקוב מדם.

בליצקריג כתורת לחימה התפתח לאור לקחי מלחמת העולם הראשונה ובהתבסס על תורות שריון מודרניות שהופיעו בשנות העשרים (לידל הרט ואחרים) וגובשו על ידי גודריאן בעיקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר, אתה צודק, באותם ימים לא היו הכלים להשתמש בטקטיקת בליצקרייג (כפי שהמערב מכיר אותה), אבל אני חושב שהצי היפני, שגם הוא התרכז סביב פורט ארתור, יכול היה לספק תמיכה ארטילרית מעולה לחיילים המתקדמים.

ייתכן מאוד וכשהגרמנים תכננו את הבליצקרייג, הם קראו ספרים שנוגעים למלחמת רוסיה-יפן, והבינו שהיפנים שיחקו פה משחק נגד השעון - הם קבעו עובדות בשטח, ורק אז נתנו לדיפלומטיה לסיים את המלחמה (מה שהיה להם מאוד נוח - הצבא הרוסי האדיר היה קורע את הצבא היפני העייף אם היפנים לא היו מבקשים מתיאודור רוזוולט (דוד של ה-רוזוולט) לתווך לשלום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שכל תורת לחימה טובה מתבססת על כלל הלקחים שהופקו עד אז ואני בטוח שגודריאן הכיר היטב את הקרבות של מלחמת רוסו-יפאן.

אבל, אותה מלחמה הוכרעה בעיקר בים, לאחר שהצי הרוסי הפסיפי חוסל כמעט לחלוטין. בנוסף, הפיקוד הרוסי העליון היה מושחת, מנגנון הצבא היה רקוב והצאר והממשלה שלו חסרי תועלת. היה גם הרבה מירמור בשורות הצי, שהתפרצה במרידות המפורסמות של 1905 (על מהומות אלו נעשה הסרט הקלאסי "אונית הקרב פוטמקין"). אני לא בטוח שהצאר היה מסוגל לנייד כוחות צבא גדולים למזרח הרחוק אפילו אם הרכבת הייתה מושלמת עד אז ולא בטוח שהוא היה מצליח לשלוט עליהם כראוי.

מלבד זאת, מלחמה היא המשכה של הדיפלומטיה ולהפך. לאחר מלחמת 1812 בין ארה"ב לבריטניה, ממשלת ארה"ב הצליחה להגיע להשגים יפים על שולחן הדיונים למרות תוצאות עלובות מאוד בשדה הקרב. היטלר הצליח לספח את אוסטריה ואת צ'כיה בלי לירות כדור אחד בזכות דיפלומטיה.

http://en.wikipedia.org/wiki/Roosevelt_family

הקשר המשפחתי בין שני הנשיאים לבית רוזוולט היה מאוד מרוחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר עכשיו כבר לא כל כך קשור לדיון - כשהבאתי גם את רוסיה-יפן וגם את מלחמת ששת הימים בתור דוגמה, רציתי להגיד מה מלחמת טובה (כמו שישראל עשתה בששת הימים) יכולה לעשות. ותכלס, אם מדינה (לא עזה, מדינה מהשורה) תעז לפתוח עלינו את הפה, וגם לממש את האיומים שלה, אנחנו מסוגלים ואנחנו נכנס בהם בכל הכוח. למען יראו וייראו מה קורה למי שמעז לעבור את הקו האדום שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s07:

ראיתי את זה הבוקר כמה עצוב

אני זוכר שקרה כבר מקרה במלחמת לבנון השניה ששינו בפוטושופ תמונה ממלחמת לבנון הראשונה וגם את זה גילו

אני חושב שצריך להוציא מדריך למשתמש הפוטושופ הערבי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני לא מחדש לאף אחד שום דבר ... :)

בארצות ערב יש הרבה מאוד קנאה והרבה מאוד כעס , רגשות של קיפוח ומה לא....... על המערב , מאז הכרזת מדינת .

אני מקווה שיום אחד הם יתעוררו ויבינו שכל הצרות שלהם זה רק בגלל המשטרים המושחטים שלהם (אבי אבות הטומאה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכחו את קלאוזביץ וכמובן את פולר אם כבר דיברנו על טנקים (ובכל זאת, אל תסתו מהדיון חברים).

ולגבי עזה תרשו לי לגחח. הם כלום ושום דבר אם נחכנסים בהם אפשר למחוק את עזה ב3 דקות.

לחמאס יש פי 3 יותר לוחמים מאשר לחיזבאללה ולמרות הנשק הפחות איכותי, אתה לא יכול להניח שהוא לא יגבה ממך עוצמות שתהיה צריך במקומות אחרים אולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאמרת עכשיו הוא הסיבה שאני חושב שבמקרה של מלחמה בכמה חזיתות, יש למחוק את עזה לחלוטין - פחות חזית אחת בין הרגלים.

אני באמת מצטער על כמה אנשים טובים שימותו שם - אבל אם אין ברירה, אני מעדיף להיות העם שישאר כאן אחרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...