איך מפעילים את ה Dolby Digital ? צריך כרטיס קול מיוחד ? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך מפעילים את ה Dolby Digital ? צריך כרטיס קול מיוחד ?

TC

Recommended Posts

קניתי את ה Klipsch Promedia GMX D-5.1

חיברתי הכול .התקנתי גם יפה על הקיר ובכ"ז

שאני מעביר בDecoder סוג סראונד יש לי רק 5CH Stereo ו Pro Logic II Cinema/Music

שאני מעביר לדולבי דיגיטל זה פשוט מדלג לmode הבא ...

הכניסה שלי היא אנלוגית (RCA) מהאקסבוקס שלי. ואין לאקסבוקס יציאה אחרת.

הרבה אתרים אמרו שהמוצר תוכנן לאקסבוקס בין השאר למה אני לא יכול לשים DD שאני מחבר ? תודה רבה

נ.ב.

במחשב החדש שלי איך אני יחבר את הרמקולים למחשב ?

יש כרטיס קול מובנה על הלוח אם .. 5.1 .. AOpen AX4C Max

אבל זה יציאה כזאת .. והכניסות בDECODER הם

Coax In - חיבור RCA

Analog In - חיבור RCA

Optical In - חיבור כבל אופטי

אז איך אני יחבר את זה למחשב ?

תודה רבה רבה לכל העוזרים 1!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חייב עם מפענח, ולא חייב חיבור SPDIF, אפשר גם לחבר באנאלוגי, כי לכרטיסים היום יש מפענח AC3 על הכרטיס, כמו אצלי, שאני לא צריך חיבור SPDIF.

אתה יכול לשמוע Dolby Digital בלי חיבור SPDIF?... אצלי זה לא ככה.. אני לא בטוח..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שנראה לי אז הכרטיס הוא זה שמפענח את הדולבי, והוא מעביר את זה לרמקולים.

אתה צריך קובץ שמקודד בדולבי דיגיטל, תוכנה שיודעת לקרוא את זה, וכרטיס שידע לפענח את זה ולהעביר לרמקולים.

תקנו אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שנראה לי אז הכרטיס הוא זה שמפענח את הדולבי, והוא מעביר את זה לרמקולים.

אתה צריך קובץ שמקודד בדולבי דיגיטל, תוכנה שיודעת לקרוא את זה, וכרטיס שידע לפענח את זה ולהעביר לרמקולים.

תקנו אותי אם אני טועה.

הכרטיס אכן הוא זה שמפענח את ה- DD.

אבל יש לי שאלה:

אם במחשב מסוים יש כרטיס קול שתומך DD, אז אפשר בכל לשמוע DD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש 2 אופציות:

*כרטיס קול עם 6 יציאות אנלוגיות ורמקולים תואמים - 6 כניסות אנלוגיות(למעשה 3 כניסות סטריאו)

*כרטיס קול עם יציאה דיגיטלית(אופטי, קואקסלי) וכניסה דיגיטלית ברמקולים ואז הפענוח מתבצע בחומרה של הרמקולים

בעקרון האופציה השניה עדיפה כי האיכות של חיבור דיגיטלי יותר טובה מאשר אנלוגית

באופציה הראשונה הפענוח נעשה בכרטיס/תוכנה.

ל-TC:

בשביל שתוכל להשתמש ב-DD ברמקולים עליך לחבר את הרמקולים למחשב/XBOX בחיבור דיגיטלי... כמובן שלא כל הכרטיסים הכרטיסים כוללים יציאה דיגיטלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שחייבים לחבר בחיבור דיגיטלי אבל אתה צריך שהרמקולים שלך יהיה להם מפענח DOLBY DIGITAL כלומר האיכות האופטימלית מתקבלת כאשר הרמקולים שלך יש להם מגבר עם מפענח DOLBY DIGITAL ככה רגילים יתכן מאוד שהכרטיס קול פשוט מפענח את ה DOLBY DIGITAL או לחילופין AC-3 אבל שולח להם את זה לא ב DOLBY DIGITAL שלי ה AUDIGY PLATINUM EX נדמה לי שכן שולח את ה SOUND ב DOLBY DIGITAL אבל אני לא משתמש בזה אני משתמש במגבר של הרמקולים זה הרבה יותר טוב.

אצלי בכל אופן הרמקולים שלי מחוברים דרך המגבר והמגבר מחובר בקבל אופטי לכרטיס קול שלי, כך שאיכות הסאונד היא אופטימלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה המצב אצלי?

יש לי פורטיסימו 3 ולוגיטק z-640.

לא ידוע לי על מגבר כלשהו ברמקולים, ואילו בכרטיס אם אני לא טועה יש מפענח דולבי.

הרמקולים מחוברים אנלוגית, אז אתם אומרים שאני לא שומע דולבי בכלל? אז בסרטי די וי די אני רואה שמסומן דולבי דיגיטל ואני ממש שומע את הסראונד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה המצב אצלי?

יש לי פורטיסימו 3 ולוגיטק z-640.

לא ידוע לי על מגבר כלשהו ברמקולים, ואילו בכרטיס אם אני לא טועה יש מפענח דולבי.

הרמקולים מחוברים אנלוגית, אז אתם אומרים שאני לא שומע דולבי בכלל? אז בסרטי די וי די אני רואה שמסומן דולבי דיגיטל ואני ממש שומע את הסראונד?

כעיקרון אם הרמקולים מסמנים שאתה שומע DD, אתה שומע DD.

אבל כאמור מומלץ יותר לחבר את הרמקולים בחיבור אחד RCA-SPDIF, וככה האיכות תיהיה אופטמלית כמו שמאר R-E-L מקודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך בדיוק אני עושה את זה? במידה ולא קיבלתי חיבור כאלה עם הרמקולים.

הרמקולים לא מראים שמשודר DD, אלא בתוכנה Power EX שבאה עם הכרטיס קול, הגדרתי 5.1 וכתוב DD 6speakers.

אגב - התוכנה יודעת לשנות את מה שהיא מציגה, כלומר שזה לא קבוע, לפעמים זה סטריאו, תלוי בקובץ.

אז האם זה שכתוב בתוכנה שיש שימוש בDD זה אומר שזה באמת מה שאני שומע? כי בת'כלס אני באמת שומע סראונד מדהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך חיברת את הרמקולים למחשב? בחיבור אחד אנלוגי? כמה חיבורים אנלוגים? או חיבור אחד SPDIF?

אם הרמקולים יכולים לזהות DD? אם הם כן יכולים, והם לא מזהים, אני מאמין שמה שאתה שומע זה לא DD.

איזה כרטיס יש לך?

ובכל מקרה אם תתן תמונה של מה שהתוכנה מזהה זה יעזור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...